Muži, kteří nenávidí ženy se představují

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:169
Počet zobrazení:3 321
V některých státech brázdí už přes dva týdny kina očekávaná nová adaptace prvního dílu celosvětově známé trilogie Stiega Larssona, Milénium. Režie filmu s názvem Muži, kteří nenávidí ženy se ujal David Fincher a v hlavních rolích se objeví Rooney Mara, Daniel Craig nebo Christopher Plummer. My se "nejnepříjemnějšího filmu Vánoc" dočkáme až 12. ledna 2012.

Přepis titulků

Překlad: somerset www.videacesky.cz Je jedním z mých nejlepších vyšetřovatelů. - Ale? - Je jiná. V jakém smyslu? Ve všech. Mé zásady při castingu jsou jednoduché. Snažím se najít osobu, kterou budu moct přetvořit v postavu ve filmu. Hledáte člověka, na kterého budete moct postavu navléknout.

Můžete vidět... Když si film představujete, jste schopni si do něj toho člověka dosadit. Budete vyšetřovat zloděje, lakomce a tyrany. Tu nejodpornější sebranku lidí, jakou kdy potkáte. Moji rodinu. Při testovacích natáčeních už jsem si hledala a pročítala informace a... když jsem roli dostala, byla jsem rychle vhozena do kolotoče a za pět dní už jsem byla ve Stockholmu.

Musela jsem podstoupit hodně fyzického tréninku. Učila jsem se jezdit na motorce a skateboardu, dělala jsem kickbox. Pak přišlo na řadu čtení knihy a konverzace s Davidem. Bylo toho hodně. Je s tím hlášením něco v nepořádku? Nerozhodla jste se v něm něco zatajit? Podle mého názoru je čistý.

Je poctivý. - Naše důvěryhodnost ještě není pohřbená. - Moje ano. V knize se Lisbeth vyvíjí... z vedlejší postavy k té hlavní. Už jenom skrze její vývoj... nacházíme, co je její filosofií. A díky skutečnosti, že za ně bojuje, myslím, že bojuje i sama za svoji... filosofii.

Nevydržela jste v žádném ze čtyř dětských domovů. Dvakrát jste byla zatčena za opilost, dvakrát za napadení... Kolik jste vystřídala za poslední měsíc partnerů? A kolik z nich byli muži? - Chci mít kontrolu nad svými penězi. - Budete mít. Až se naučite být společenská. Natáčení s Fincherem není jako pracovat v obvyklé hollywoodské produkci, protože využívá čas k tomu, aby měl každou dostupnou informaci a vše udělal správně.

Není na tom nic výjimečného, žádní velcí trenéři, nic. Je to o tom využít čas a odvést co nejlepší práci. Je to jako pracovat na nekonečném nezávislém filmu. Můžu vám říkat Lisbeth? Chci, abyste mi pomohla chytit vraha žen. Nemám tušení, jak mohou být spojené se smrtí šestnáctileté dívky. - Nechceš si to projet?

- Mám to. Jádro filmu, které mě zaujalo, bylo... Muž středního věku a... dívka, která zažila ve 13 letech velmi traumatické chvíle. Zdálo se mi to jako neobvyklá dvojice. A navíc se to odehrává v pro mě tak exotickém prostředí. Hodně lidí se v určitém období života dokáže ztotožnit ...s pocitem, že jsou přehlížení, nebo utlačováni lidmi, kteří mají moc.

A lidé kvůli tomu chtěji vidět tuto postavu uspět. Lidé se s tím chtějí ztotožnit a chtějí ji vidět uspět. Když jsem Davida poznal a začínali jsme o filmu diskutovat, řekl mi: "Tohle nebude žádná zábava." A já na to: "Jak to myslíš žádná zábava?" "Já pracuju jenom, když je to zábava." On na to: "Každou scénu točím na 40 záběrů."

A já jsem řekl: "To může být sranda." - Musíš z toho udělat zábavu. - Musíme z toho udělat zábavu. A já si opravdu myslím, že to je zábava. Při spolupráci s Davidem, i když se natáčí dlouho... Na tomhle filmu jsme dělali asi rok. Když pracujete nepřetržitě a cítíte, že... se s každou scénou a každým záběrem někam posouváte, snažíte se něčeho dosáhnout a můžete každou scénu prozkoumávat a pozměňovat, pak je to opravdu vzrušující práce.

Takže to nakonec byla zábava. Brzy moji rodinu budete znát až moc dobře. Za to se omlouvám. ADAPTACE MEZINÁRODNÍ NEJPRODÁVANĚJŠÍ TRILOGIE FILM DAVIDA FINCHERA MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Podíval jsem se na to, přemýšlel a musím říct že na knížku to nemá absolutně.
Původní švédský film jsem neviděl, a ani nechci. Nebudu si kazit představu o postavách.
DV: To že to přeložili angláni jako Dívku s dračím tetováním neznamená že to jedobře.

180

Odpovědět

Pro DV: Originální název zní Män som hatar kvinnor.

180

Odpovědět

for DV - Překvapivě to máme přeložený správně, kniha se tak v originálu jmenuje.

181

Odpovědět

Proč to točej znova? Už ten původní film je dost slabej a nudnej

1817

Odpovědět

Originální název a zase to nějaký idiot počeští úplně jinak. Nepochopim...

1814

Odpovědět

Na Nomi RApace v hlavní roli to nemá

187

Odpovědět

Tvůrci SOUTH PARKU si toto téma už taky brali na mušku.

V kině: "Toto léto přichází kultovní film, který změnil Ameriku. E.T. Mimozemšťan, nová verze pro rok 2002. Celý E.T. byl digitálně vylepšen, zbraně byly nahrazeny za vysílačky, a slovo 'terorista' bylo zaměněno slovem 'hipík'."
Stan: Proč to dělaj?
Cartman: Jo, hipík a terorista je jedno a to samý.
Kyle: Spielberg změnil teroristy na hipíky, aby byl E.T. politicky korektnější.
Stan: To je hovadina.

"Toto léto vychází film, který změnil Ameriku. Třetí vydání filmu Zachraňte vojína Ryana, kde slovo 'nácek' bylo zaměněno na 'člověk s politickými rozdíly' a všechny zbraně byly nahrazeny za vysílačky."
Stan: Proč ty režiséři furt vylepšujou svý filmy?

"A nyní hlavní program, čtvrté vydání filmu Impérium vrací úder. Slovo 'Wookie' bylo zaměněno na 'srstí obdařený tvor' a celé herecké obsazené bylo digitálně nahrazeno za Ewoky."

181

Odpovědět

Film na zakázku. Smutné, že to vzal zrovna takový "pan" režisér, jakým Fincher je. Režisérsky i herecky docela nadprůměrně zvládnutý film. Ale po globálním úspěchu severské trilogie, jen 2 roky staré, why Mr. Fincher, why? What's the point - $$$. I see. Když jsem viděl první zmínky o přípravě filmu, nevěřil jsem. Když jsem viděl první trailer, nechtěl jsme věřit. Když jsem viděl film, uvnitř jsem "plakal" .. zhnusením, jak tzv. Amíci kradou nápady, kde se jen dá. Holt asi dochází ty tuny komixových předloh, kterými nás posledních 10 let Hollywood hutně masíruje. Režiséři netvoří, teď točí filmy manažeři a producenti. Bleah..

189

Odpovědět

Rene - Přečti si někde recenze na Fincherovu verzi. Je to údajně depresivnější a drsnější než švédský film (čemuž bych od režiséra Sedm a Vetřelce 3 věřil) Ale těžko posuzovat, když jsme ani jeden tento film neviděli.

183

Odpovědět

to je zlý sen, ti amíci se na původní švédský film nikdy nepodívají, všude chcou jen ty svoje známé ksichty a anglicky mluvící. fakt škoda peněz. do kina bych na am. verzi nešel ani za nic. žádný přínos

185

Odpovědět

finchera mam rad

180

Odpovědět

takto nejako sa to da jednoducho vystihnut Knihy>>Povodny film>Remake

183

Odpovědět

Mám rád, když jedu kolem bilboardů na zastávkách a tam píšou "Světový bestseller - poprvé ve filmové verzi" vždycky mě to nutí se pousmát.. Bohužel si myslím, že to bude akorát další akční trhák, který natočí světoznámý režisér, ale nikdy nedosáhne kvality jako originální trilogie, protože ta, ač byla surová, tak přesně vystihla celou podstatu filmu.

181

Odpovědět

Allian: "původní verze je surovější a drsnějčí" - na to jsi přišel jak? Podle traileru?
no1bitch: od kud mát tuto informaci? Craig i Mara podepsali smlouvu na natočení všech dílů (nevím, jestli se z toho mohou vykroutit)

181

Odpovědět

Mám rád takovýhle filmy.

181

Další