Elton John - Candle In The WindHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:118
Počet zobrazení:8 071

V roce 1997 věnoval Sir Elton John skladbu Candle In The Wind tragicky zesnulé princezně Dianě. Tehdy tato píseň ovládla světové žebříčky. Elton John ji však napsal už v roce 1973 a její původní text byl věnován Normě Jeane Mortenson alias Marilyn Monroe. V dnešním videu si připomeneme živé vystoupení Eltona Johna s touto skladbou v Sydney z roku 1986.

 

Přepis titulků

Sbohem, Normo Jeane, i když jsem tě vlastně vůbec neznal. Hrdě jsi držela hlavu vzhůru, když všichni kolem lezli po kolenou. Objevili se z neznáma, našeptávali ti a udělali z tebe stroj na peníze. Donutili tě i změnit si jméno. Připadá mi, žes žila jako svíce ve větru. Nevěděla jsi, ke komu se uchýlit, když začal padat déšť.

Rád bych tě býval poznal, ale byl jsem jen malej kluk. Tvá svíce dohořela mnohem dřív, než kdy vyhasne tvá sláva. Trápila tě krutá samota. Byla to tvá nejtěžší role. Hollywood stvořil hvězdu a tys za to zaplatila bolestí. Dokonce i po smrti tě pronásledovali novináři.

A jediné, o čem psali, byla nahá Marilyn. Připadá mi, jako bys žila jako svíce ve větru. Nevěděla jsi, ke komu se uchýlit, když začal padat déšť. Rád bych tě býval poznal, ale byl jsem jen malej kluk. Tvá svíce dohořela mnohem dřív, než kdy vyhasne tvá sláva. Sbohem, Normo Jeane, i když jsem tě vlastně vůbec neznal.

Hrdě jsi držela hlavu vzhůru, když všichni kolem lezli po kolenou. Sbohem, Normo Jeane, od mladíka ve 22. řadě, který v tobě vidí víc než sex symbol, víc než jen naši Marilyn Monroe. Připadá mi, jako bys žila jako svíce ve větru. Nevěděla jsi, ke komu se uchýlit, když začal padat déšť. Rád bych tě býval poznal, ale byl jsem jen malej kluk. Tvá svíce dohořela mnohem dřív, než kdy vyhasne tvá sláva.

Rád bych tě býval poznal, ale byl jsem jen malej kluk. Tvá svíce dohořela mnohem dřív, než kdy vyhasne tvá sláva. Titulky: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To není co dodat, Elton nemá a nikdy nebude mýt konkurenci.Stejne tak Diana v Mercedesu hm.Kdo ví ,jak to bylo.Lide jsou na sebe zlé,Já už mám karty rozdány.mej tě se

00

Odpovědět

Ehm... ne že bych chtěl prudit, ale možná by stálo za to sem dát spíše verzi z roku 97 s tímto klipem http://www.youtube.com/watch?v=V0PKcKbjlKg a pozměněným textem. Beztak tuhle píseň zná každý v tomto podání a většina lidí si ji spojí právě s princeznou Dianou. Původní verze z roku 74 moc úspěch ve světě beztak neměla.

190

Odpovědět

Elton John mi v pohledu společnosti připoměl Davida Bowieho. Většian říka phm... nic moc, ale potají si od něj rádi pustí nějakou tu písničku. A stajně jakou u Bowieho - i kdyby jste od něj jinak všechno nesnášeli, vždycky se najde alespoň jedna písnička, kterou zkátka doceníte. I kdyby jste byli největší hater, tak ani jednoho nejde nesnášet 100%.

190

Odpovědět

Tak tak ... pravdu pises.

180

Odpovědět

Fuj, takovej patos. B******t zpívá a b******t píše texty, ne?

1840

Odpovědět

inač všimol som si že tu není nič od The Cure čo tak niečo preložiť ? :D

180

Odpovědět

Treba skladbu Burn z filmu Vrána.
http://www.youtube.com/watch?v=hyr5WdrEvGI

180

Odpovědět

Díky za tip. Třeba časem ;)

180

Odpovědět

no jo je doba recyklace

180

Odpovědět

Bhm, hustě vyklidněnej Mozart ...

185