George Harrison – Got My Mind Set on YouHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:324
Počet zobrazení:6 542

Tuto skladbu napsal v roce 1962 Rudy Clark, druhý dech však chytila roku 1987, když se coby cover verze objevila na albu Cloud Nine George Harrisona. Píseň se dostala do čela žebříčků v Austrálii a USA, ovšem ve Velké Británii jí první místo vyfoukli T’Pau s písní China in Your Hand. Video natočil Harry Weiss a bylo nominováno na celkem tři MTV Video Music Awards. Kariéra George Harrisona po rozpadu Beatles byla poměrně kolísavá. Ještě za existence Beatles vydal dvě sólová alba, která však velkého úspěchu nedosáhla. Roku 1970 mu ale vyšlo album All Things Must Pass, které bylo kritikou i veřejností přijato více než dobře, stejně jako další Living in the Material World. Harrison si založil vlastní studio Dark Horse, stejnojmenné album však opět propadlo. Do roku 1982 pak vydal ještě pět velmi podobně laděných alb, z nichž žádné se příliš nevymykalo jeho zavedenému stylu. Roku 1987 však vychází Cloud Nine, kterým Harrison navázal na své úspěchy v Beatles. Nakrátko se také spojil s dalšími vynikajícími hudebníky, s nimiž ve formaci Traveling Wilburys vydal dvě alba. George Harrison byl členem hnutí Hare Krišna a vytrvale se věnoval charitě. Dne 29. listopadu 2001 podlehl rakovině plic.

Přepis titulků

Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Ale bude mě to něco stát, bude to stát dost peněz. Budu muset utratit spoustu peněz, abych to udělal správně.

A bude to chtít čas, spoustu drahocenného času. Bude potřeba trpělivost a čas, abych to udělal... Abych to udělal správně. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy.

A tentokrát jsem si jistý tím, co cítím. A když se do toho vložím, vím, že se to podaří. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy.

Ale bude mě to něco stát, bude to stát dost peněz. Budu muset utratit spoustu peněz, abych to udělal správně. A bude to chtít čas, spoustu drahocenného času. Bude potřeba trpělivost a čas, abych to udělal...

Abych to udělal správně. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. A tentokrát jsem si jistý tím, co cítím.

A když se do toho vložím, vím, že se to podaří. Ale bude mě to něco stát, bude to stát dost peněz. Budu muset utratit spoustu peněz, abych to udělal správně. A bude to chtít čas, spoustu drahocenného času.

Bude potřeba trpělivost a čas, abych to udělal... Abych to udělal správně. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy.

Nemůžu tě dostat z hlavy, nemůžu tě dostat z hlavy. Nemůžu tě dostat z hlavy. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já vím, že tohle komentuji pozdě... to je alespo píseň, tohle sice neposlouchám, ale tohle se nejen dá přečkat, ale se i přidám :D

182

Odpovědět

Absolutne dokonale. Pustil jsem si to az dnes (pátek) a musím říct, že v dněšním prosluněném pátečním ránu ta melodie pročísla celej kancl. Pecka :) člověk by skoro vyběhl ven :)

191

Odpovědět

Všechno nejlepší k svátku Georgi <3

182

Odpovědět

Musím říct, že podle jména mi ta píseň neříkala absolutně nic (nerada přiznávám, že i interpreta mi chvíli trvalo zařadit...ale opravdu jen chvíli), ovšem stačil začátek a okamžitě mi vyjela celá melodie. Je to jedna z těch písní, které máte v "mozkovém archivu" i když vlastně ani nevíte, kdo to zpívá a jak se to jmenuje...
PS: Stejně jako Tominas jsem si i já dlouho myslela, že ten konec věty (a vlastně i názvu) "I got my mind set on you" je "say love you"...i když by to nedávalo smysl

194

Odpovědět

Jako malej (když už jsem ale ovládal základy angličtiny) jsem si vždycky myslel, že v tý části od cca 3:10 zpívá "say love you" :D

181

Odpovědět

normálně tyhle songy tady moc nemusím, přestože to je klasika ale tohle je moje pecka!

195

Odpovědět

U těchto hitů 20. století to je vždycky stejné. Po přečtení titulku - co to je sakra za píseň a po prvních tónech naprosto blažený pocit známé melodie. Moc díky za tyto flashbacky :)

203

Odpovědět

Hodně chytlavá melodie... Dokazuje to i to, že roztančil celou místnost :-) I mně takhle po ránu a to se jen tak někomu nepovede :-)

192