Jak fungují mikrotransakceEpic NPC Man

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 55
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:86
Počet zobrazení:4 166
Zlo.

Přepis titulků

- Do práce! - To je ono. - Do práce! - To je ono. Omlouvám se, nemáš dost krystalů na kostým honeywoodského farmáře. Je škoda, že se tady obchoduje s krystaly, které se tu vůbec nedají sehnat. - Nejde o krystaly, Nutte. - Cože? Krystaly jsou jen takový podvod. Obchoduje se tu ve skutečné měně. - Cože?

To není možné! - Ale ano. Koukej. A je to. Grimble, dobrodruh zaplatil plnou cenu za dobrodružství v Azerimu. Přece nebude platit ještě za předměty ve hře. Ale přesně tak to je, Nutte. Ten systém se nazývá mikrotransakce. - Cože? - Mikrotransakce. Je to obchodní plán, kde si dobrodruzi kupují věci za skutečné peníze. To je ale nehoráznost! Koupil si tříáčkový titul a teď sledujeme, jak v té samé hře utrácí další peníze.

Proč to dobrodruzi dělají? Proč se neozvou? Musíme něco udělat! Tak vypadá nová éra videoherního průmyslu, Nutte. Grimble, to je zneužití tržní ekonomiky. Právě naopak, Nutte, jde o nabídku a poptávku. Takhle funguje volný trh. Laissez-faire. Moc fér to ale nezní. Vývojáři zneužívají hráče. Lstí z nich tahají peníze. Podle některých lidí je sice placení v už zakoupené hře podlé a nemorální, ale někteří lidé jsou ochotní zaplatit.

A to je ta poptávka. Skvěle, dobrodruhu. A videoherní společnosti neustále testují a mění ceny a výše svých mikrotransakcí. A pak se nabídka a poptávka setkají a voilà. Videoherní vývojáři najdou perfektní cenu, kterou jsou lidé ochotní platit. A čím víc her to takhle bude dělat, tím víc jich bude i v budoucnu. Takže je to příklad kapitalistického tlaku na zisk a ekonomický růst, ve kterém hrají prim peníze i ve vztahu pracující třídy, proletariátu, a kapitalistické elity, která ovládá hospodářskou produkci.

A tak společenský přínos, prostředí i přírodní zdroje ustupují tlaku peněz. A to vše jen pohání nerovnost, korupci a ekonomickou nestabilitu. Přesně tak jsem to nemyslel, Nutte, ale je fajn, že se učíš. - No nic, jdeme do práce. - Je to tak. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud se vám nelíbý tak je nepoužívejte, lidé rádi platí, jen dělají že ne...

19

Odpovědět

Já mám mikrotransakce rád. Umožňují mě hrát hry zdarma ... rozuměj, za peníze jiných lidí ... ;-)

71

Odpovědět

Tak je ale rozdíl, jestli máš hru P2P/P2W,
nebo za ni zaplatíš plnou cenu a pak ti tam ještě cpou placené lootboxy.
V první variantě se to dá čekat, v té druhé - jako fakt?

80

Odpovědět

Marx Engles Beatles

00

Odpovědět

Tyhle dva borce (rozuměj hrobaře) mám snad nejraději :)

60

Odpovědět

mikrotransakce jsou zlo... hnusny velryby

31

Odpovědět

ironií, že mikrotransakce vydělávají více než samotný prodej :D. Například Fortnite, hra zadara a hloupý děti utratí z kreditek rodičů ročně miliardy v týhle ptákovině

81

Odpovědět

Zlo o tom neviem nič O_o

00