Nejdůležitější úkolEpic NPC Man

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 55
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:136
Počet zobrazení:6 607

Náš hrdina to nečekal, ale dnes na něj čeká ten nejdůležitější úkol ze všech v Honeywoodu...

Na tomto odkazu můžete i vy přispět svou troškou do mlýna a zasadit nějaký ten strom. Jak zazní ve videu, každá troška se počítá.

Přepis titulků

- Dobrodruhu, pomoc! - Co se děje? - Honeywoodský les shořel-- - Přeskočit. - Prosím-- Aspoň chvilku-- - Přeskočit. Přeskočit, je mi to fuk. Ukončit konverzaci. Je to i tvůj svět. Co jsi říkal? Je to i tvůj svět. Dobře, jasně.

Honeywoodský les shořel. Co s tím zmůžu? - Můžeš zasadit strom. - Čemu pomůže jeden strom? Každá troška se počítá. A když pomůžou i další, možná vysadíme miliony stromů. Nemám čas ani výbavu na to, abys sázel pitomé stromy. A máš zlaťák? Jo, proč? Pokud ten strom koupíš, vysadím ho místo tebe. Pokud s tím dáš pokoj, tak ti ten pitomej zlaťák dám.

+1 ZLAŤÁK Díky, hrdino. Možná to tak nevypadá, ale ten strom možná zachrání celý Azerim. +200 ZLAŤÁKŮ Překlad: Xardass www.videacesky.cz Tuto epizodu jsme natočili, protože nás inspirovali Mr. Beast a Team Trees, kteří slíbili, že zasadí 20 milionů stromů do konce roku 2020.

O klimatických změnách poslední dobou hodně mluvíme. Svět na tom není dobře. Není to dobré. A člověk má pocit, že s tím vlastně nemůže nic moc udělat. Že může jen sedět doma a stěžovat si, že končí svět. Je snadné cítit se bezmocně. Ale něco přeci jen můžete udělat. Jo. Tohle hnutí, o kterém mluvíme, nás inspirovalo tak moc, že každý přispějeme 1000 dolarů. A pokud se k nám chcete přidat, tak pod videem je odkaz na Team Trees.

A každý dolar, který přispějete, rovná se zasazený strom. Přijde nám fajn, že můžeme něco udělat s tou naší hořící planetou. Jo. Místo toho, abyste si dneska koupili nějaké sladkosti nebo třeba kafe, tak ty peníze pošlete Team Trees. Když přispějete 100 dolarů, tak vlastně zachráníte les. Za námi není víc než 100 stromů. Tohle může být váš les. Ale udělejte to hned, jinak na to zapomenete.

Klikněte na odkaz a přispějte tolik, kolik můžete. - Díky moc. - Díky! Přispějte ještě dnes, je to i váš svět. Odkaz na Team Trees najdete v popisku videa. Díky!

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Udělejme si takový malý výpočet. ČR každým rokem vypustí 100 Mt CO₂. To je 27,29 Mt čistého C. Na 1 ha lesa (vzrostlého) v našich zeměpisných šířkách máme 29 t čistého C. Celá plocha ČR je 78 865 km² = 7 886 500 ha. To znamená, že pokud zalesníme celou plochu ČR zcela novým lesem (asi si budeme muset to území někde koupit, protože na území ČR už nějaké lesy rostou, které pochopitelně nemůžeme pokácet a nechat sežrat nebo spálit, protože pak bysme ten C v podobě CO₂ zase uvolnili do atmosféry), tak nám to vyjde na 8 let naší současné produkce CO₂.

Každých 8 let celá plocha ČR osázená novým lesem! Myslím, že je docela zřejmé, že celá tahle iniciativa je pěkná p******a. Co takhle ten CO₂ k***a přestat vypouštět a ne se nechat rozptylovat hovadinama, které se snaží jen odvést pozornost od skutečného problému. Inu ten Exxon⁽¹⁾ a spol. ty miliardy na PR vynaložil skutečně efektivně a užiteční idioti z TeamTrees a odvádí svůj díl práce.

⁽¹⁾ Alexandria Ocasio-Cortez Reveals Exxon Knew at House Hearing - nejpozději 1982 top manžeři Exxonu věděli a investovali miliardy dolarů na dezinformační kampaň, jejíž ovoce sklízíme dnes.

11

Odpovědět

Díky, nechci.

63

Odpovědět

Ten strom se sám nepokácí, ho ho.

Toto dřevo bude za chladných nocí zahřívat mou ženu a dítě.

231

Odpovědět

Všude ty stejný kecy jak Mr. Beast a TeamTrees vysadí 20 mil. stromů, přitom to za ně bude dělat nezisková organizace Arbor Day Foundation.
By mě zajímalo kolik vydělají na reklamě a zvýšené aktivitě na sociálních sítích.
Jinak 20 mil. se může zdát jako velké číslo, ale při odhadu kolik stromů je na zemi (3.041.000.000.000) je to kapka v moři (0,0006%) a když jsem hledal kolik stromů se pokácí každý rok, tak to je také hrozivé číslo.

417

Odpovědět

A) Snad nikdo nepředpokládá, že by ti jednotlivci šli sami vysadit všech 20 milionů stromů.
B) To, že ti dobrá věc, kterou uděláš, zajistí popularitu, přece nijak nesnižuje význam / důležitost / prospěšnost té věci.
C) Ano, je to málo. Ale každá troška se počítá.

341

Odpovědět

super přístup, proto jsme v takové p****i jaké jsme. Přeci nebudu jezdit do práce MHD, jedno nejezdící auto s jedním pasažérem nic nezmění. Tento přístup * 7 miliard lidí a nikdy se nic nezmění. To samé platí o tomhle projektu.

132

Odpovědět

S touhle logikou bychom nikdy nedoleteli na Měsíc..koneckonců v měřítku vesmíru je to krátká vzdálenost, tak proc to lidstvo udělalo?

31

Odpovědět

hlavne že ty si sa učinil, komentárom.

00

Odpovědět

Původně jsem čekal, že to bude zas nějaká pochybná Greenpeace kampaň, ale ve skutečnosti za tím stojí jen jeden mladý klučina (MrBeast), tak trochu blázen v pozitivním smyslu. Je fajn vidět, že používá energii na dobrou věc, držím mu palce.

102

Odpovědět

Si říkám, jestli u sebe neměl mít popisku mínus zlaťák/ mínus 200... ;)

160

Odpovědět

Je to quest. Takže za každý darovaný zlaťák se mu další vrátí - easy.

00

Odpovědět

Já bych chtěl vidět, jak Greg chodí po lese a zasazuje tam těch 200 stromů, když jeden vyšel na jeden zlatý. Takže vlastně 201 stromů :D

25

Odpovědět

Ještě tam mělo být pokračování, jak toho týpka potká v hospodě, kde se za těch 200 zlatých pořádně ožírá.

164

Odpovědět

Kdyby to video nemělo mít hloubku vedoucí k zamyšlení sledujících, věřím, a také jsem to čekal, že půjde kolem další charakter a on z něj taky vymámí stovku zlatých a pak bude střih na to, jak si za ně koupí nějakou osadu či něco :D

140

Odpovědět

Spíš si za ně měl postavit pilu.

30