Příšerná volbaEpic NPC Man

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 55
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:3 831
Někdy dostanete na výběr možnosti, ze kterých si prostě nevyberete…

Přepis titulků

Zdravím dobrodruhu, Jsem v bryndě. Pomůžeš mi? Jasně, co potřebuješ? Časy jsou zlé a já mám potíž zajistit jídlo pro svou hladovou rodinu. - Jasný, je to těžké. - A aby toho nebylo málo, žije s námi i má matka. Skřeti zaútočili na její vesnici a zničili její domov. Bože, to je hrůza. - Dobrodruhu, pomůžeš mi? - Jasně, co potřebuješ? Mám prodat své dítě, nebo zabít svou matku?

CO MÁ FRED UDĚLAT? - Co? - Mám moc hladových krků. Mám zabít svou matku, ať máme dost jídla, nebo prodat své dítě výměnou za jídlo? Dobrodruhu, prosím, pomoz mi s tímhle těžkým rozhodnutím. Jestli chceš, můžu ti přinést jídlo. Jídlo a zlato. - Co mám dělat, dobrodruhu? - Cokoliv jiného. Můžu zabít ty skřety, jestli chceš.

- Krutý osude, proč si musím vybrat? - Nikdo tě k tomu nenutí, ty magore! Rychle, dobrodruhu, čas se krátí! Co? Proč? Kam spěcháš? - Kéž by existovala jiná možnost. - Existuje! - Krutý světe, proč mi to děláš? - Svět tě k tomu nenutí! Hele, můžu ti sehnat jídlo. Zlato. Možná nějaké mám. Počkej. Tumáš, vezmi si to. Tak co to bude, dobrodruhu?

Mé krásné dítě, nebo má úžasná matka? Rychle, dobrodruhu, čas se krátí! Jak jako čas? Co? To je absurdní! Rychle, dobrodruhu, čas se krátí! Ne! Prosím, nenuť mě… Já nechci! Prosím, nenuť mě si vybrat! Dobře. Budiž. Máš pravdu.

- Je to příliš těžká volba. - Bože. Kristepane. Díky. Nechtěl jsem, ale nedáváš mi na vybranou. Ne! Proč? Sbohem, maminko! Miloval jsem tě až do hořkého konce. Pojď, dítě, musím tě vzít ke skřetům.

Počkat, proč ji tam bereš? Neboj se, skřeti mi slíbili, že se o tebe v tvém jeskynním domově postarají. - Cože? - Kéž by si někdo vybral ze dvou možností. Tohle by se pak nestalo. S tímhle jsem neměla co do činění. Rozluč se. Sbohem.

Jdu žít do svého jeskynního domova. Je mi z tebe zle. Tak pojď. Co to ku*va bylo? +100 ZKUŠENOSTÍ Bože, to je tak temné! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle MMOčko bych si rád zahrál :)
Ale jen tak chodemimo, podobné volby jsem už zažil ve Fallen Earth a v Elder Scrolls Online. O offline hrách ani nemluvě. Tak např. Mass Effecty, všecky čtyři, se dají rozumně hrát jedině jako děsný hajzl. Jinak člověk nikdy nedosáhne nejlepších konců s největším množstvím přeživších. Tvůrci her jsou - alespoň někteří - fakt úchyláci :)

02

Odpovědět

Huh? Mass Effecty (kromě Andromedy) jsem dohrál několikrát, naposledy Legendary Edition. A nepřijde mi, že by děsný hajzl měl nějakou extra výhodu, spíš naopak. Hrál jsem jako klaďas a neměl jsem problém s tím, že by mi lidi poumírali, můžeš uvést nějaký konkrétní příklad z původní trilogie?

Mimochodem, podle herních statistik devět z deseti hráčů hrálo ME za Paragona (zdroj: https://www.eurogamer.net/it-turns-out-9-out-of-10-mass-effect-players-were-paragon), což argument o rozumném hraní jedině za hajzla taky dost vyvrací :)

50

Odpovědět

+XardassNema problema. Ovšem pokud nebudeš brát mé slovní spojení "děsnej hajzl" jako doslovné :) Je to samozřejmě nadsázka :)
Pro příklad (jeden z několika): Abys mohl nechat žít Gety a současně zachránit Tali a ostatní Qariany, musíš asi v polovině hry upřednostnit záchranu jednoho lampasáka před záchranou mnoha civilistů.
Jinak se Qariáni vrhnou do nesmyslného sebevřazedného útoku, a Tali ze srázu, nebo budeš muset "vypnout" Gety...
Ostatně odpálení Mass realye, a s tím spojené vyhlazení soustavy plné živých bytostí, taky něco znamená... nebo ne? :)

00

Odpovědět

+AlfikNo jo, ale to nejsou příklady chování „děsnýho hajzla“. To jsou příklady morálně komplexních problémů, kdy se musíš rozhodnout pro menší zlo / strategicky / nečernobíle. Což považuju za silnější momenty trilogie, protože ta černobílá rozhodnutí ve stylu strašnej klaďas vs. hroznej hajzl jsou vlastně hrozně nudná.

Navíc to, co říkáš, je dost zavádějící. Ty říkáš jeden lampasák, ve skutečnosti jde o jednoho z nejdůležitějších Quarianů vůbec. Plus generála za určitých okolností zachraňovat nemusíš, Quariané přežijí i tak, pokud jsi ve dvojce učinil jistá rozhodnutí, viz https://masseffect.fandom.com/wiki/Priority:_Rannoch#Aftermath

30

Odpovědět

Nad čím přemýšlela? Zabít matku. Svoje si zažila, dítě přežije. Jednoduché jak facka :D
Fuj. Za tohle se budu jednou smažit v pekle :D

65

Odpovědět

snad prodat dite ne ? prodany dite, neznamena, ze ho nelze koupit zpatky, a nikdo nebude zabit. ez

121

Odpovědět

+kripleynavíc dítě se dá vyrobit nové o/

55

Odpovědět

Kde si viem stiahnut Honeywood? :)

21