Epická historie - rod Lannisterů (2. část)

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:724
Počet zobrazení:9 094
Omlouváme se, ale Zoidy nestihl na dnešek kvůli pracovním povinnostem nachystat další díl webseriálu Video Game High School. Překladu se tedy dočkáte pravděpodobně v průběhu zítřejšího dne. Děkujeme za pochopení. Je tu comicbookgirl19 s druhou částí Epické historie rodu Lannisterů. Lannisteři jsou jedním z nejoblíbenějších i nenáviděnějších rodů celé Hry o trůny a poté, co jsme se v minulém díle dozvěděli něco nového o patriarchovi rodu Tywinovi Lannisterovi, si dnes budeme povídat o jeho dětech Jaimem, Cersei a Tyrionovi. Kdo je váš nejoblíbenější Lannister? !!!VAROVÁNÍ!!! V tomto díle se mluví o věštbě, kterou Cersei vyslechla v dětství a která může být velice spoileroidní, takže pro ty, kdo mají rádi překvapení doporučuji vynechat část 10:53-12:04.!!!VAROVÁNÍ!!! Video obsahuje spoilery k prvním dvěma řadám seriálu. Poznámky z videa:
  • valonquar - v jazyce Staré Valyrie znamená "malý bratr".
  • 4:32 - Robertova rebelie, také známá jako Válka Uchvatitele - 280-281 AL/ 282-283 AL (seriál/knihy).
  • 5:03 - Vyplenění Králova přístaviště - 283 AL.
  • 18:30 - Svobodná města - skupina devíti městských států, ležících na západním pobřeží východního kontinentu. Často obchodují a spolupracují se Sedmi královstvími ze Západozemí.

Přepis titulků

Pořádnej Lannisterskej lev! Vítejte zpět! Je tu druhá část Epické historie Lannisterů! Minule jsme si povídali o Tywinovi. Dnes budeme probírat Cersei, Jaimeho a Tyriona, a Myrcellu, Tommena a Joffreyho. Začneme s Jaimem a Cersei Lannister. Takže... Je to takhle. Ti dva byli už od narození neoddělitelní a jednou, když byli malí, je nějakej služebník přistihl při hraní.

Však víte... Doneslo se to k jejich matce, která rozhodla, že Jaime bude žít na druhý straně Casterlyovy skály a tak je rozdělili. Když bylo Jaimemu jedenáct, poslali ho do Crakehallu, aby dělal panoše. O dva roky později, když mu bylo třináct, vyhrál svůj první turnaj. V patnácti byl Arthurem Daynem na bitevním poli pasován na rytíře, protože pozabíjel nějaký hajzly, i když mu bylo jen patnáct. Na cestě z bitvy se zastavil v Králově přístaviště, kde mu Cersei řekne, že ho jejich táta Tywin chce oženit s Lysou Tully, Catelyninou sestrou.

A poví mu, že má plán, jak se vyvlíknout z toho, aby si ji nemusel brát. A on chce vědět jakej. Ona ho tu noc svede. Vyspěj se spolu, myslím, že úplně poprvý a ona konečně přijde o věneček. Takže Jaime teď musí dělat, co mu řekne, protože tak to zřejmě funguje. Cersei si tehdy myslela, že bude zasnoubená s Rhaegarem. Oni si to teda mysleli všichni, že se vezmou a že je to vytesaný do kamene, i když později se ukáže, že není.

Ona myslí, že bude v Králově přístavišti navěky, takže řekne Jaimemu, že má plán: "Když se dostaneš do Královský gardy, tak už se nikdy nebudeš muset ženit, budeš tu se mnou v Králově přístavišti a budeme v tomhle moct pokračovat." A on na to: "Tak jo, udělám to tak." A Cerseiin plán samozřejmě pohoří, protože žádnej její plán nikdy nevyjde. Myslí si, že je super stratég, že je něco jako Tywin s prsama, což totálně není, - a žádnej její plán nikdy nevyjde, včetně tohohle. - Ženský... O pár měsíců později byl Jaime přijat do Královské gardy a tak jsou spokojený, že jim plány hezky vycházej.

Ale pak to král Aerys všechno pošle k šípku: "Teď, když seš v Královský gardě, tak se můžeš vrátit do Králova přístaviště a neúčastnit se toho turnaje, kvůli kterýmu jsi sem přijel." A Jaimemu konečně dojde, že Aerys ho do gardy jmenoval, ne aby ho vyznamenal, ale aby se pomstil jeho otci Tywinovi a okradl ho o dědice. A myslí si: "Ksaku s tím!" A nefunguje to i proto, že časem zjistí, že Rhaegar a Cersei se nebudou brát a Tywin rezignuje z funkce pobočníka, odjede do Casterlyovy skály i se Cersei.

Takže Jaime je zaseklej v Králově přístavišti a nemůže mít ženu ani titul a jeho sestra je v Casterlyově skále a neví ani, jestli se někdy znovu uvidí. Teď se na chvilku zaměříme na Jaimeho Lannistera. Mně přijde, že ho lidi zbytečně nenáviděj, a já vám teď řeknu, proč je to lepší člověk, než si nejspíš myslíte. Zaprvý, Jaime si prožil dost odporný sračky, jasný? Viděl prostě dost hrozný věci a to jednoho dokáže docela rozházet.

Jednou, když byl v Královský gardě krále Aeryse, musel ještě s jedním týpkem stát u dveří, zatímco Aerys brutálně znásilňoval svoji ženu Rhaellu. A Jaime to chtěl zastavit, ale ten druhej týpek ho zarazil, a to ho dost poznamenalo, protože s tím nemohl nic dělat. Musí pořád bejt emočně mrtvej, protože je nucenej koukat na všechny ty zvrácenosti pod vládou Aeryse. Jaime má i dobrou stránku, ale musí ji potlačovat, aby mohl dělat svoji práci.

Do který ho svojí vagínou navezla jeho sestra. Jaime taky viděl, jak se Nedův táta vaří zaživa ve svým brnění, zatímco se Nedův brácha omylem uškrtil v nějakým zasraným mučícím stroji. Viděl prostě spoustu příšernejch věcí. Musel vidět stovky lidí uhořet zaživa a to vás sakra poznamená. Pár let později, během Války Uchvatitele, taky známé jako Robertova rebelie, Jaime zaslechne, že král Aerys chce celý Královo přístaviště spálit divokým ohněm, protože Aerys věděl, že už to má spočtený a mnohem radši by všechny upálil zaživa, než aby nechal Roberta převzít město, protože byl už docela šílenej.

Taky myslím, že Aerys věřil, že ho oheň nespálí, ale že se promění v draka, či co, protože, jak jsem říkala, to byl úplnej cvok. Takže když Tywin přijel a začal plenit město, tak Aerys řekl Jaimemu, aby šel, usekl svýmu vlastnímu otci hlavu a přinesl ji. Mezitím nařídil pyromancerům, aby úplně všechno spálili, ale Jaime zabije posla, kterej to má pyromancerům vyřídit, a pak jde a zabije samotnýho Aeryse, aby tu zprávu neposlal po někom jiným.

Chci říct, že Jaime je skutečnej zachránce Králova přístaviště. Kdyby nebylo jeho, bylo by spálený na popel. Navěky. A nikdo by nepřežil. Ale nikdo to neví! Nikdo neví, že Jaimeho činy je všechny zachránily! Co řekl Šílený král, když jsi ho bodl do zad? Nikdy jsem se nezeptal. Nazval tě zrádcem? Jen opakoval to, co říkal už hodiny: "Spalte je všechny."

A Jaime se zachoval správně. Zabil toho super zasranýho krále, kterej mučil a zabil tisíce lidí. On ví, že se zachoval správně a zabití Aeryse považuje za nejlepší věc, co kdy udělal. A co za to dostane? Všichni mu říkaj Králokat! "Hej, Králokate!" A vysmívaj se mu, jako by to byl nějakej hajzl. A přitom jim všem zachránil zadek. Ty nejsi rytíř!

- Porušil jsi každou svou přísahu. - Tolik přísah. Nutí tě přísahat znovu a znovu. Chraň krále, poslouchej krále, poslouchej svého otce, ochraňuj nevinné a slabé. Ale co když tvůj otec pohrdá králem? Co když král vyvražďuje ty nevinné? Je toho moc. Ať děláš, co děláš, nějakou přísahu porušíš.

Ale svým rozhodnutím zabít Aeryse si je tak jistej, že to všechno snáší. Říká si: "Můžete mi říkat jak chcete, já vím, že jsem se zachoval správně." A zachoval! Zachoval se správně! Někdy seš ču*ák a někdy za to zaplatíš. A nezapomínejme na to, že Jaime mohl korunovat králem sebe, nebo svýho tátu, ale neudělal to. Dokonce mu to i navrhovali, ale on řekl: "Ne lidi, radši počkáme, až sem dorazí Ned s Robertem a pak to dořešíme."

Víte co... Je to sakra dobrej chlap! A chcete vědět, jak Ned Jaimeho odměnil, za to, že se zachoval správně? No... Řekl Robertovi, že by ho měl zbavit jeho bílýho pláště a přinejmenším ho poslat k Noční hlídce, za vraždu krále a porušení přísahy Gardy. Ned je takovej pedant, Ježiši Kriste. Jaime se zachoval správně, ku*va! Možná ne podle pravidel, ale udělal, co bylo třeba! A Ned z něj dělá hajzla! Tohle vysvětluje, proč se Jaime na začátku seriálu chová ke Starkům jako ču*ák.

Dobře řečeno. Ale Jon Arryn poradil Robertovi, aby mu udělil milost a nechal ho u Gardy. Robert Jona Arryna poslechne, dovolí mu zůstat, ale dá mu přezdívku "Králokat". A další fakt je, že Jaime byl vždycky hodnej na Tyriona, narozdíl od Tywina a Cersei. Chci říct, že není tak špatnej. Ví, že Tyrion je správnej týpek. Myslím, že lidi ze Západozemí nespravedlivě nenávidí Jaimeho. A to platí i pro diváky a čtenáře!

Ve skutečnosti je to fakt dobrej chlap, ale musí dělat spoustu morálně těžkých rozhodnutí a... Vždycky nemůžete bejt za dobráka. Jo ale... Vyspal se se svojí sestrou! No... Nikdo není dokonalý. Jaime je arogantní a narcistickej, ale taky je to výbornej šermíř a považuje se za umělce s mečem. A to je jedna z mála věcí, na kterých mu vážně záleží.

Věří, že v celým Západozemí jsou jen tři lidi, který by ho porazili. Asi bych měl být vděčný, že tvá ješitnost zastavila tvou bezhlavost. A na rozdíl od zbytku svojí rodiny, včetně Tyriona, Jaime vůbec nebaží po moci. Žádným způsobem nebo formou. Dokonce i Tyrion chce být pobočníkem. Jaime nechce být králem, Jaime nechce být pánem Casterlyovy skály, Jaimemu je tohle všechno u prdele.

Jen chce mít v ruce meč a zabíjet zmrdy na bitevním poli. Chce umřít jako válečník. Nic víc nechce. Jen tohle a být se svojí sestrou. A víte co? Jak Jaime řekl, nemůže si vybrat, koho milujete. A jo, je to zvrhlý, ale on ji má opravdu rád. Dokonce ani nikdy nespal s jinou ženou. A může Cersei říct to samý? To sotva!

Cersei spala s několika jinýma chlapama! I ženskejma!! Takže... Dejte mu pokoj! Jo, ale ojel svojí sestru! To je pravda. To popřít nemůžu. Jak víte, poté, co si Cersei vezme Roberta Baratheona a je zas v Přístavišti, pokračujou se svojí aférou a Jaime se stane otcem jejích tří dětí, Joffreyho, Tommena a Myrcelly. A tím se dostáváme k Cersei Lannister. Takže jak už jsem říkala, Cersei si myslí, že je skvělej taktik a vždycky vykládá, jak by si přála, aby se narodila s čurákem protože by všechno zvládala mnohem líp než Jaime, Tyrion a její otec.

Ona fakt věří, že je super chytrej člověk, kterej to celý řídí, i když ve skutečnosti je to blbka, která všechno zpacká, protože nemá ani špetku trpělivosti. Je nekontrolovatelná jak přírodní požár a spálí každýho, kdo ji naštve. Cersei Lannister nemá vůbec žádnou sebekontrolu a to ji vždycky kousne do zadku. Je svůj vlastní nejhorší nepřítel.

Totálně. A proč je Cersei taková mrcha? K tomu, že je Tywinova dcera a je bohatá a krásná, taky navíc ve svým dětství dostala dost posranou věštbu, která jí vždycky strašila a celej život ovlivňovala její rozhodnutí. Cersei zaslechla o jedný čarodějce, Maggy Žábě, která dělá do věšteb, a se svojí kámoškou se za ní jdou kouknout a chtěj znát svoji budoucnost, i když je Maggy posílá pryč. Ale Maggy jim řekne, že když to chtěj, tak to maj mít.

Řekne Cersei, že se vdá za krále, že Cersei bude mít tři děti a ten král, že jich bude mít šestnáct, že všechny její děti budou nosit koruny a rubáše ze zlata, a že je všechny přežije. A pak jí řekne, že přijde jiná královna, mladší a krásnější, která ji svrhne a vezme všechno, co je jí drahé. Takže, abych vám to shrnula: Cersei bylo předpovězeno, že přežije všechny svý děti a že jí její menší brácha uškrtí k smrti.

Takže... To jednoho poznamená. A co je na tom všem nejtragičtější? To, že Cersei z toho vůbec nic nepochopí. Myslí, že tou mladší královnou, která ji svrhne, bude Margaery, i když to nejspíš bude Daenerys, doufejme. Taky nenávidí Tyriona, protože si myslí, že to on je valonquar, ten mladší bratr, kterej ji uškrtí, i když ve skutečnosti by to docela dobře mohl bejt Jaime, protože je taky mladší než Cersei, která se narodila dřív.

Jsem rád, že nemám rodinu. Já myslela, že Packard Bell je tvůj táta. To je k Cersei asi tak všechno. Nakonec se vdala za Roberta, ze začátku z toho měla radost, ale pak to šlo k šípku a zahořkla z toho. Ona byla zahořklá celej život, že nemá ptáka Věří, že by si zasloužila bejt mužem domácnosti, i když je naprosto neschopnej vůdce. Chce bejt strašně mocná, ale když má moc, tak neví, co s ní dělat.

Víte co, je akorát k smíchu. A obklopuje se lidma, který jí pravdu neřeknou, a ona tvrdou pravdu stejně slyšet nechce. Je prostě hrozná. Úplně nejhorší vůdce na světě. - Závist penisu. - Závist penisu. A to není vše! Kromě toho, že je to strašná mrcha, je to i příšerná máma! On mě neposlouchá! Je těžké nasadit psovi řetěz, po tom, cos mu nasadila korunu.

A to nás přivádí k jejím dětem. Tommen a Myrcella docela těžili z toho, že jsou všem u prdele. Myslím si, že Cersei všechno vsadila na Joffreyho a o Tommena a Myrcellu se nijak zvlášť nestará, což je pro ně dobrý, protože nejsou až tak zku*vený. Na rozdíl od Joffreyho, kterej je úplně zkaženej a zku*venej svýma rodičema. Jednoho dne se na trůn posadíš ty. A pravda bude taková, jakou ji uděláš. Měla bych říct jedním rodičem, protože nikdy neměl otcovský vzor.

Oba jeho otcové ho v podstatě zavrhli, takže ho tak trochu lituju, ale on je to takovej sadistickej hajzlík, že až tak moc ho litovat nedokážu. Já vám například řeknu jednu historku, která ukazuje, jak zvrhlej Joffrey je. Když byl malej kluk, tak slyšel, že jedna kočka z kuchyně je těhotná, tak tam šel a rozřízl tý kočce břicho, zavraždil ji, vzal její nenarozený koťata a donesl jedno z nich Robertovi: "Koukni na to kotě!"

A Robert byl tak zhnusenej, že Joffreyho zmlátil tak moc, až mu vyrazil dva dětský zuby. A divil se: "Co to s tebou sakra je?" Tyhle věci určitě dělaj sériový vrazi. Víte co. Zabíjení zvířat v dětství určitě není v pohodě. Toho malýho sráče nenávidím! A to je jeden z důvodů, proč se Robert od svýho dítěte držel dál.

Teda... Jeho údajnýho dítěte. Takže teď se podíváme na to nejlepší z Joffreyho zvěrstev. A nesnesu ženský kvílení. A teď můžeme mluvit o nejmenším Lannisterovi - Tyrionovi. Je to oblíbenec fanoušků, měl šílenej život a tak se do toho dáme. Nikdy nezapomeň na to, kdo jsi. Protože zbytek světa nezapomene. Nes to jako své brnění. Pak ti to nemůže ublížit. Co ty sakra víš o tom, jaké je to být bastard?

Všichni trpaslíci jsou v očích svých otců bastardi. Když se Tyrion narodil, okamžitě nasral svýho tátu Tywina a svoji sestru Cersei, protože Joanna umřela při jeho porodu. To se občas stávalo. I teď se to občas stane! A nikdy mu to neodpustili. Zaprvý, Tywin se po Joannině smrti nikdy neusmál. Jeho bratr Kevan řekl, že to nejlepší z Tywina umřelo s Joannou. Cersei ho ku*va nenávidí. Jednou, když Oberyn Martell se svojí sestrou Eliou přijeli do Casterlyovy skály navštívit Lannistery.

Jaimemu a Cersei bylo devět, když se Tyrion narodil, a Jaime s Cersei šli návštěvě ukázat malýho Tyriona a Cersei začala Tyrionovi kroutit jeho malým ptákem, až se rozbrečel a pak ji Jaime zastavil. Proč mu Cersei kroutila penisem? No jak jsem říkala, Cersei je mrcha. A nenávidí ho za to, že jí zabil mámu. V tomhle světě platilo, stejně jako ve středověku, že kdyby se Tyrion narodil do neurozený rodiny, tak by ho nejspíš opustili nebo zabili, protože tehdy lidi nemohli dělat výjimky pro trpaslíky.

Lidi měli děti, aby makaly, jasný? A když jste nemohli makat, jako třeba na poli, tak jste byli v háji. Ale protože se narodil bohatým Lannisterům, tak zůstal naživu, jenže díky tomu, že je Lannister a že ho nechali žít, tak si myslej, že zostudil jejich rodinu a je pro ně chodící ostuda. A zkuste se vžít do Tywina, kterej si myslí, že je největší borec na zemi a jeho semeno zplodilo trpaslíka!

Jeho syn je znetvořenej trpaslík. To je tak... To je pro Tywina tak ponižující! A to nenávidí. Pokud jste dávali pozor minule, Tywin nesnáší, když je poníženej. A Tyriona vnímá jako velký ponížení. Takže Tyrion neměl v týhle rodině žádnou šanci. Jedinej člověk, kterej je k němu milej, je Jaime a to je vše, všichni ostatní se k němu chovaj jako kreténi.

Ale... Je skvělý, že navzdory tomu všemu má skvělej přístup. To miluju! Jen si řekne: "Jděte do háje. Já vím, že jsem ku*va chytrej a že mám svůj účel a že můžu bejt užitečnej!" A Tyrion je jedinej Lannister, kterej není narcistickej sociopat. Má pochopení pro jiný lidi. Proč bys mu pomáhal? Mám v srdci měkké místo pro mrzáky, bastardy a zlámané věci.

A díky tomu, že má jedinečnej náhled, rozumí různým druhům lidí ve společnosti. A to, že je urozenej, mu umožnilo přístup ke vzdělání a jiným skvělým věcem, díky kterým je chytřejší a rozumí urozeným lidem, politice a tak podobně. - Budeme dělat něco, v čem jsem dobrý já. - V čem jsi dobrý? Dokážu skvěle posoudit charakter. Rozumí i tomu, jak těžkej úděl mají neurozený lidi a zpackaný lidi. Chápe je a cítí s nima. Tady je pro vás pár Tyrionových příběhů, který možná neznáte.

Jeden z nich se stal, když mu bylo šestnáct a v tom světě jste v šestnácti dospělí, chtěl jet na takovou velkou cestu, na kterou jezděj všichni Lannisteři, procestujou všech devět Svobodných měst a viděj spoustu skvělejch věcí, protože je to úplnej antropolog a miluje poznávání nových kultur s vzdělávání se. Kde je tvůj smysl pro poznání? Nejvyšší stavba, co byla postavena. Ale jeho táta mu to zatrhl s tím, že ho nenechá jet, protože je pro něj jen ztrapněním a nenechá ho promenádovat se kolem.

A namísto toho, aby ho poslal na tu skvělou cestu, ho Tywin jmenuje dozorcem nad všemi stokami a nádržemi v Caterlyově skále. A Tyrion si říká: "Á sakra, teď jsi mě dostal!" Ale pak Tywinovi ukáže tím, že má ten nejlepší odpadní systém, kterej Casterlyova skála viděla. Když on je dozorcem, tak dělá tak dobrou práci, že hovna nikdy netekly líp. A Tywin ho za to stejně neocení. A to je jen další důvod, proč mám Tyriona ráda.

Místo toho, aby se nasral, že ho Tywin udělal dozorcem odpadu, odvede sakra skvělou práci, aby mu ukázal, že si může trhnout. A to je skvělý! Další příběh: To, že Tyrion není ženatej není proto, že by se ho Tywin nesnažil oženit, ale protože nikdo nechce svoji dceru provdat za Tyriona. Dokonce i Florentové a Freyové ho odmítli, což je dost smutný. A proto má Tyrion kolem sebe pořád spoustu děvek, protože ho nikdo nechce a protože mu celej život říkali, že jedinej důvod, proč by ho měl někdo rád jsou jeho prachy.

To mu říkal Tywin i celej zbytek rodiny. A to je fakt smutný. A Tyriona mám ráda i proto, že navzdory tomu, že je věčně utiskovanej, má pořád sebeúctu. Ví, že není bezcennej, že je sakra chytrej a že má něco, čím by mohl prospět společnosti. A to je, sakra, tak skvělý! Od Tyriona bychom se mohli učit všichni. Všechno, co o životě vím, jsem se naučil z Hry o trůny.

V podstatě jo, vždyť.... Ve Hře o trůny je toho hodně, co by ses mohl naučit. O životě, o charakteru, o lidech... Proto je to tak zajímavý! Takže na závěr: Lannisteři jsou rod, kterej hraje Hru o trůny nejtvrději. Jsou to hráči a mají spoustu peněz, na čemž můžou stavět a od dětství je učej, aby pro zajištění jména rodu udělali naprosto všechno. Pro rod udělaj cokoli. Budou lhát, podvádět, krást, podrážet, bodat do zad, zabíjet zasraný mimina!

Udělaj cokoli je třeba. A co to je za společnost, kde ti, co dělaj tohle všechno, jsou ti, co nakonec vyhrajou. Počkat! To se v naší společnosti děje taky! A kde George Martin bere inspiraci, pro tak komplikovaný politický zápletky, plný zrad a podvodů? Co takhle skutečnost? George je velkej nadšenec do historie, miluje knížky Prokletí králové, který jsou o Válce růží v Anglii, což je událost, která se stala a která je ještě zku*venější, než to co se děje ve Hře o trůny.

- Je to skutečnost! - Přesně tak! Je to tak šílený, myslet si, že jsme ještě horší než lidi z Hry o trůny! Takže draci existovali? Příště se v Epický historii podíváme na historii rodu Starků. Jestli o to nechcete přijít, tak si přihlaste odběr, lajkněte tohle video, lajkněte náš facebook a sledujte nás na Twitteru a Instagramu. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zvláštní, že do toho nepřidala ještě Kevana. I když, o tom se toho moc nedovíme ani v knihách...

220

Odpovědět

Edit: Nejoblíbenější Lannister je pro mne jednoznačně Tyrion, kterého mám možná nejradši i z celé série vůbec. V závěsu za ním je Jaime.

260

Odpovědět

Mohli by jste prosím přeložit RAINS OF CASTAMERE, k těm Lannisterum by se to hodilo

210

Odpovědět

Co ktomu dodat, ta holka má pravdu, jen ten robot mi tam stále vadí.

281

Odpovědět

jak se komix holka dostala k GoT ? :-D jinak kde to info bere? znamej co cetl knizky rikal ze tam vetsina veci co rika ani nebylo ;-D

239

Odpovědět

tak vyřiď kamaradovi a´t čte pozorněji že mu utíká spoustu věcí všechno to v těch knihách je

350

Odpovědět

Doufám, že už někdo z teamu překládá ''House of Stark'' :-P

182

Odpovědět

Tak sem si to pustil jednou s titulkama a podruhý bez nich, abych si nekazil výhled :D

240

Odpovědět

Nemůžu si pomoct ale místo na titulky se jí pořád koukám do výstřihu :D

222

Odpovědět

Počkat prokletí kralové jsou o Francii ne o anglický valce dvou ruži ne?

200

Odpovědět

Ano.

190

Odpovědět

Cersei je prolhaná děvka, rozdávala si to s Lancelem a Osmundem Černokotlým a pravděpodobně taky s Měsíčním chlapcem, podle všeho, co vím.

290

Odpovědět

A za tuhle hlášku bych dal Tyrionovi metál. :D

260

Odpovědět

Nejlepsi dil byl ten, kdy nemela podprdu...

240

Odpovědět

Králokat je ještě dobrá přezdívka - nějaká zvířata se holt utratit musí.
Horší by byla Sestroprc.

401

Odpovědět

Vy si tady všichni stěžujte na nízká hodnocení, ale čte někdo z Vás co, kolik hvězdiček znamená?

197

Odpovědět

Ano a také vím, jakou zhruba známku zde něco musí mít, aby to pokračovalo a neskončilo + mě to jen zarazilo, protože mi nepřišlo, že tento díl byl nějak méně kvalitní, proto jsem chtěl vědět, co ostatním na něm vadí, abych to zjistil.

190

Odpovědět

21/50 jeste mela dodat nebo sledujte videacesky.cz kde odvadi skvelou praci a vse vam daji na zlatem podnose za coz velke dik :)

190

Odpovědět

00:46 Casterlyova skála? Vážně? zní to totálně divně, nebo na to jen nejsem zvyklý. Casterly Rock mi přijde o moc lepší:-)

1841

Odpovědět

Casterlyova skála? Vážně?..bože dej si facku, fakt miluju lidi co se na games of throne jen dívají a hrajou si na chytráky. Přečetl sis někdy aspoň řádek z knížky ? Kdyby jo tak bys věděl že tam překladatel použivá Casterlyova skála tak proto myslím že i tady překladatel Atevi použil cesterlyova skála...

221

Odpovědět

+Cerny strazce vesmiruPřesně tak... Při překládání videí jsem se snažila z českého překladu vycházet co nejvíce, aby byl pro české fanoušky celý "vesmír" Hry o trůny/Písně ledu a ohně co nejjednotnější. Kdyby se každý překladatel při překládání vlastních jmen a geografických názvů spoléhal vždy jen na svoji fantasii a představivost, byl by v tom strašnej zmatek ;)

210

Odpovědět

+Cerny strazce vesmiruPro představu si zkus přečíst starou edici série Meč Pravdy, kde každou knihu překládal někdo jiný a člověk se musel zamýšlet u každého druhého názvu :)

180

Odpovědět

Jako Jamieho mam rád, ale Branna háázet z věže taky nemusel..

214

Odpovědět

Nezapomněl bych na tu část, kde brutálně zavraždil bratránka.

212

Odpovědět

To mi připomělo jednu věc nad kterou jsem si lámal hlavu.
Když se Lannisteři dozvěděli že Brann přežil tak kdo na něj a jeho matku pak poslal vraha ?
Byl to Tyrion nebo Cersei ? Říkali že dýka patřila Tyrionovi ale on je moc chytrej na to udělat takovou blbost. Takže mu Cersei vzala jeho dýku a dala jí vrahovi? Ale proč by to dělala ? :/

195

Odpovědět

+smoukyJoffrey Baratheon

211

Odpovědět

+smoukyTa dýka patřila Petyru Baelišovi.

210

Odpovědět

+smoukyAby se nikdo nedozvěděl, že píchá s Jaimem? Ten kluk je viděl. A Tyrion ani nevěděl, že se něco takovýho událo, takže on toho vraha určitě neposlal.

200

Odpovědět

+smoukyMylím že Joffrey ne? Za to jak ho Tyrion propleskl a nebo aby se zalíbil Robertovi.

201

Odpovědět

+smoukyPokud si správně pamatuju, tak potom, co Bran spadl a nevědělo se, jestli přežije, král Robert v opilosti řekl, že by se mělo ukončit jeho trápení a milosrdně ho zabít. Joffrey ho slyšel a myslel si, že tím udělá na Roberta dojem. Ukradl dýku z valyrijské oceli, kterou měl Robert ve sbírce a najal vraha...

250

Odpovědět

+smoukyengeneer ma pravdu joffrey chtěl zapůsobit na tatínka který ho ignoroval. a v knihách si to zvládl dát dohromady jenom tyrion a podezření měl i jaime

210

Odpovědět

Přesně tak, na to holka trochu opoměla, to je asi nejhlavnější důvod, proč ho lidi nemají rádi.

191

Odpovědět

+staimymyslím, že neopoměla. Mluví o událostech, které se staly před prvním dílem.

00

Odpovědět

Udělal to pro Cersei. Miluje jí a ona mu to poručila. On samotný ho vyhodit z okna nechtěl.

192
Další