Thumbnail play icon

Rod BaratheonůEpická historie

Přidat do sledovaných sérií 9
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:416
Počet zobrazení:5 979

O toto video jste si psali ještě dřív, než vůbec existovalo. A teď je konečně tu! Půlhodinové video plné zajímavostí ze světa Hry o trůny, kterými vás provede ComicBookGirl19. Dozvíte se, jak vznikl hrad Bouřlivý konec, jak vznikl rod Baratheonů, uslyšíte i o historii a pozadí postav, které znáte ze seriálu - o Robertovi, Stannisovi a Renlym, ale také o tajemné Melisandře a o jejím náboženství. Řeč bude i o Robertových bastardech a spoustě dalších zajímavostech ze světa Písně ledu a ohně.

VAROVÁNÍ: Spoilery ke druhé řadě seriálu!

 

 

Pokud v komentářích chcete diskutovat teorie zmíněné ve videu nebo spoilerovat události z nadcházejících řad seriálu, označte to, prosím, zřetelně v úvodu komentáře.

Poznámky: v čase 8:05 CBG19 říká, že do Králova přístaviště jeli Lyannu osvobodit a zachránit Robertův bratr a otec, což je samozřejmě přeřek. Ve skutečnosti to byli bratr a otec Lyanny.

CBG19 se zmiňuje o Mye Kámen a o tom, že se objeví ve čtvrté řadě seriálu, což se bohužel nestalo...

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Po 21 minutě je scéna z posledního dílu čtvrté serie a ona mluví o tom že měla být ten jeho bastard Kámen ve čtvrté serii? :D

40

Odpovědět

Výborný :) tyhle videa vždycky potěší :) takže díky díky ;)
ps.:třeba nebudu sama kdo by uvítal víc videí od CBG19 :) sice většině tak nějak rozumím ale většina není všechno :D takže ták ;)

121

Odpovědět

Super, tak kdy bude video o rodu Martellu? :-)

221

Odpovědět

Koukal jsem na to jen kvůli té sexy slečně :D

1323

Odpovědět

v 8:05 sa podľa mňa sekla v tom, že myslela Eddardovho brata a otca - viem, že to nie je veľký rozdiel oproti bratovi a otcovi Lyanny (keďže sú súrodenci), ale aspoň je takto jasné, že nešiel vyslobodiť Ned, ale jeho brat Brandon

40

Odpovědět

Též si myslím, že chtěla říct místo Robertova otce a bratra, Nedova otce a bratra..

00

Odpovědět

POkud se ten "vyvolený" má narodit na konci dlouhého léta a po návratu Jiných, tak to musí být někdo, kdo se teď narodí.

14

Odpovědět

Azor Ahai se má znovu zrodit na konci dlouhého léta. Tudíž se nenarodí teď, ale teď se přemění z nějakýho týpka na Azor Ahaie.

141

Odpovědět

Dost zajímavý, podle toho, co říká, to proroctví sedí na Daenerys, nikdy mě to předtím nenapadlo, já vím, jsem pomalejší :D

221

Odpovědět

Podle mě to proroctví nejvíce sedí na Berika Dondarriona.

29

Odpovědět

+Marvpodľa mňa skôr na Jona, ak je teória R + L = J pravdivá
Mellisandra ho pomerne často vidí v plameňoch, ale Daenerys, ani draky nie

133

Odpovědět

+MarvNemyslím, že teorie R + L = J je pravdivá. Za prvé, v seriálu, při rozhovoru s Robertem, řekne Ned jmeno Jonovi matky. Vím, že v knihách ne, ale Martin má nad seriálem přímy dohled, takže by to tam nenechal dát. A hlavně za druhé, bylo by to to největší klišé, které si člověk může představit a těm se Martin snaží co nejvíce vyhýbat. Což je to na jeho sáze to nejlepší.

117

Odpovědět

+MarvMarve, prosím tě, přemýšlej. Jak myslíš že by Robert reagoval, kdyby mu Ned řekl, že je Jon potomek R?

211

Odpovědět

SPOILER Nepohraje si nakonec Rammsay se Stannisem?

31

Odpovědět

Spoiler k Tanci s Draky: To se neví a osobně tomu moc nevěřím. Jediný důkaz je dopis, který dostal Jon, ve kterém se píše (pokud si dobře vzpomínám), že Ramsay zajal Abela/Manceho. Spíš si myslím, že se mu povedlo chytit jen jednu z těch kopinic, co tam byly s ním a tu vyslýchal. Ten dopis bude jen návnada, aby Jon udělal nějakou blbost (akorát ten už žádnou blbost neudělá, o to se postarali jiní).

60

Odpovědět

+DremoranPíše tam ,že jeho falešný král je mrtvý (Stannis) ,kdyby mrtvý nebyl ,tak by tím dopisem ničeho nedosáhl.A myslím ,že šance na úmrtí Jona je stejně velké jak šance na úmrtí khaleesi na krvavý průjem :D

80

Odpovědět

Stannis mrtvi neni v kapitole z Vichru je na Zimohrade kde potka Theona :)
http://www.icefire.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne/vichry-zimy-theon/
a Jon bude taky v pohode mel kolem sebe spoustu divokych a bud ho vyleci Val nebo mu pomuze Melisandra a vlastne ono to cele tak nejak sedi do toho proroctvi jsem si ale celkem jistej ze Daenerys to nakonec nebude a ceka ji nejakej hodne spatnej konec

80

Odpovědět

23:53 - nevim sice co by tam mělo být správně, ale určitě "bait" neni koupání :D

18

Odpovědět

Neříká "bait", ale "bathe".

80

Odpovědět

12min - byli slaní (salty). Nebyli slaní, byli naštvaní, uražení :)
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Don%27t+be+Salty

10

Odpovědět

Opraveno. ;-)

00

Odpovědět

A Mellisandra je podle mě ztelesněním vyššího dobra..

612

Odpovědět

Spíš zla, co si hraje na fanatické dobro. Rození stínových monster a ulaování lidi ti přijde jako dobro?

85

Odpovědět

+Moor8V knize to byl jen stín, a stín vrhá světlo. Navíc tím zabila dva lidi a zachránila nespočet dalších... Renly umřel a jeho armáda připadla Stannisovi, podobně jako Bouřlivý konec.

V mytologii jsou jen dva bohové, ledu a ohně.. a pod boha ohne ledu spadají Jiní a tihle dobytci.. řekl bych že buh Světla bude správnej

123

Odpovědět

+Moor8Nezachránila tím nespočet dalších Stanis tu armádu stejně použil k útoku na Královo přístaviště, takže zemřeli tak, jako tak.

80

Odpovědět

+Moor8Jasný, ale to by použil i Renly.. a taky by se mohli pomlátit mezi sebou.. co je blbost, když spadají pod jednoho. Renly si tu vůbec neměl hrát na krále, kvuli němu by pomřelo mrtě lidí.. to že ho Stannis zabil bylo ku prospěchu ikdyž jsem Renlyho měl lidsky rád.

34

Odpovědět

+Moor8a jak to s tím souvisí? Prostě nikoho nezachránila, jen umřeli pod jiným pánem a v jiné bitvě. Tedy neudělala nic dobrého. Upaluje lidi za živa, rodí příšery a obětovává děti.

61

Odpovědět

+Moor8Jo, ale podle mě je to pro vyšší dobro.. jde přes mrtvoly, ale podle mě je ten její Bůh hodnej, respektive je proti Bohu ledu, kterej chce lid zlikvidovat..

16

Odpovědět

+Moor8čubka, která se nechá vošukat ženatým mužem, aby porodila bestii, upaluje lidi a je arogantní... jooo fakt klaďas jak vyšitej

44

Odpovědět

Protože noc je temná a plná hrůz!

111

Odpovědět

Co vím tak Mellisandra v těch plamenech vídí Jona Sněha.. Syna Rhaegara a Llyanny, dědicem trůnu a Azor Ahaie :D a mohl by se provdat za Daenerys.

16

Odpovědět

teda ona provdat za něj :D

03

Odpovědět

Rhaegar je Daenerysin starší bratr, co já vím, takže ne... vážně nechci, aby si Deny vzala svýho synovce... :D :D

71

Odpovědět

+TerriRichardsonTakhle to u nich funguje.. :D

140

Odpovědět

+TerriRichardsonDaenerys je největší idiotka o jaké jsem kdy četl, posere všechno na co šáhne a je to nenáviděný tyran škodící vlastním lidem v přesvědčení, že jim pomáhá.

207

Odpovědět

+TerriRichardsonAle u Targaryenů je to celkem normálka :)

70

Odpovědět

+TerriRichardsonAno, v HISTORII Západozemí to byla normálka, stejně jako v naší historii incest nebyl nic špatného, ale v dnešní době se to odsuzuje. Celý seriál se točí kolem toho, že Robertovo děti nejsou Robertovo děti a je to špatný hlavně protože jsou incestní. Sama Cersei (v seriálu minimálně) řekla, že si myslí, že Joffrey je trest za to, co udělali.
Navíc Martin neni takovej vůl, aby je dal dohromady, pokud se provalí (já té teorii věřím, ale až tak přesvědčená o ní nejsem), že jsou příbuzní, člověk s těma postavama žije takovou dobu, miluje je, nenávidí je, nakonec se zjistí, že jsou příbuzný a vezmou se?? :D Ehm, už vidím puritánskou Ameriku skákat radostí až do stropu nad happy endem... :D :D

21

Odpovědět

POZOR SPOILER/Když už jsme u těch spoilerů, tak synem Rhaegara a Lyanny je někdo jiný. Měli dvě děti. Z nich jen jedno byl chlapec, a toho chlapce potká Tyrion v Tanci s draky. Je to mladý Aegon Targaryen, který se skrývá a cvičí ho šlechtic jménem Gryf, vydávající se za žoldáka. Navíc Jon Sníh je až příliš nápadně podobný Nedu Starkovi, v knize se nad tím autor několikrát pozastavuje. Plus Targaryeni měli podobně jako rod Bartheonů zpravidla stejný odstín vlasů, což Jon hrubě nesplňuje. Sice nevíme, kým byla Jonova matka, ale to, že by byl synem prince Rhaegara můžeme směle vypustit. P.S. Podle Melissandry je Azor Ahaiem Stannis, což dost vyvracel slepý mistr Aemon (náhoda, ten je Targaryen). Takže přinejmenším je Melissandra pěkná s prominutím svině. A rozhodně není tím, za co se vydává.../.POZOR SPOILER

38

Odpovědět

+Gustik5P.P.S. Dítě, o kterém se tvrdí, že byl Aegon a Gregor Clegane mu rozmlátil hlavu o zeď bylo nemluvně nastrčené Varysem, který Pravého Aegona předal Gryfovi...

30

Odpovědět

+Gustik5SPOILER - to nebyl syn Lyanny, ale Rhagarový právoplatný manželky, sestry Oberyna ze slunečního oštěpu, co jí zabil Hora. To si pleteš.

90

Odpovědět

+Gustik5V tom světě děti vypadají jako matky... jedina vyjimka, nebo jedna z mááála byl Robert a jeho děti (což si bohužel neuvědomoval). Jon vypada jako seveřan a Ned protože jeho matka je Lyanna..

20

Odpovědět

Když je to video z letošního roku, proč mluví o 'nadcházející' čtvrté sérii?
Mimochodem je škoda, že seriál bude pokračovat i sedmou řadou, kdy ještě nebude dopsána poslední kniha. Vlastně seriál bude pokračovat a skončí, i kdyby ta kniha neměla být napsána už vůbec.

15

Odpovědět

Jenže seriál striktně nedodržuje pořadí knih. Viz např. Smraďoch, který se objevil už ve třetí sérii, zatímco v knižní sáze je až v páté knize.

100

Odpovědět

+mysakDalo by se říct, že už jsem si na smrti skoro všech postav v GoT zvykla, ale ze smrti Renlyho budu asi mít psychickou újmu až do srmti :( On byl takovej ňuňatej :D

06

Odpovědět

+mysakSakra, omlouvám se, původně jsem chtěla napsat odpověď na tvůj komentář, ale pak jsem si to rozmyslela a chtěla jsem napsat jenom tohle jako samostatný komentář, ne jako odpověď, a měla jsem dojem, že jsem tu odpověď zrušila, ale jak je vidět, tak ne :D

02

Odpovědět

Video bylo natočené před 4. sérií a ke shlédnutí na Vimeu (tušim) za 2 dolary. Teprve po skončení 4. série bylo uveřejněno na Youtube.

To s tím Smraďochem není moc dobrý příklad. Zrovna to se mohlo dít souběžně i s některými událostmi 3. knihy a všemi ze 4.
Problém je teď teda hlavně se Sansou a Branem, trochu s Daenerys. Naopak o Greyjoyech jsme skoro neslyšeli, takže 5. sezóna se asi zaměří hodně na ně.

70

Odpovědět

+Dremorana nejsou ve videu záběry ze čtvrté řady? když se stannis přijede kouknout ke zdi?

160

Odpovědět

+DremoranTaky mě to zarazilo, když jsem to viděl poprvé. Patrně to ještě po konci série editovala (na Youtube to bylo asi 10 dnů po konci S4E10).

30

Odpovědět

Melisandra je blbka:D pro mě jedna z nejzlejších postav HoT

1512

Odpovědět

Nápodobně. Nesnáším je nejvíc ze všech postav v GoT, ale na druhou stranu mám hodně rád Stannise, takže je to docela komplikované. Doufám, že zhebne a Stannis se vzpamatuje.

810

Odpovědět

Víte jak se pozná člověk co nečetl knihy? Nemá rád Melisandru.

204

Odpovědět

+deieresJá je četl všechny a je to moje nejnenáviděnější postava z celé série.

20

Odpovědět

už som čítal ohľadom Písni ledu a ohne veľa veci, prakticky už poznám vetvenie významných rodín naspamäť... ale sakra niečo iné je to čítať na GoT wiki a niečo iné ked to počúvam od takej krasavice ako tá vo videu

122

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK