Eric Clapton – Tears in HeavenHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:465
Počet zobrazení:13 717

Některé písně slýcháme často, ale bez znalosti okolností jejího vzniku nám může pravý význam lehce uniknout. To je i případ skladby Tears in Heaven od Erica Claptona, dalšího hudebního klenotu 20. století. Tears in Heaven napsal Eric Clapton společně s textařem a skladatelem Willem Jenningsem po osobní tragédii, která jej postihla v březnu roku 1991, kdy se Claptonův šestiletý syn Conor zabil pádem z 53. patra newyorského mrakodrapu. Eric Clapton se poté na dlouhou dobu uzavřel do sebe a jeho dalším hudebním počinem byla právě skladba Tears in Heaven, vydaná v roce 1992 na albu Unplugged, které bylo nominováno na 9 cen Grammy. Píseň se držela na 2. místě v hitparádě Billboard Hot 100 a v roce 2004 ji časopis Rolling Stone zařadil na 392. místo v žebříčku 500 nejlepších písní všech dob. Eric Clapton, narozený 30. března 1945, je britský kytarista, zpěvák a skladatel. Během své hudební kariéry se orientoval především na blues a díky svému jedinečnému stylu hraní na kytaru si vysloužil přezdívku Slowhand (právě kvůli zpožděným, klouzavým bluesovým tónům). Clapton byl členem skupin The Yardbirds a Cream a dostal se tak celkem třikrát do rockové síně slávy – jednou jako sólový umělec a dvakrát jako člen těchto kapel. Clapton doposud vydal 20 studiových alb, 10 živých a kromě toho se podílel na celkem 6 soundtracích a hostoval na nesčetně albech jiných interpretů. Za svůj přínos hudbě získal v roce 2004 Řád britského impéria. Pozn.: Záběry v klipu pocházejí z filmu Opojení (Rush), ke kterému Eric Clapton složil hudbu.

Přepis titulků

Znal bys mé jméno, kdybychom se setkali v nebi? Bylo by to stejné, kdybychom se setkali v nebi? Musím být silný a přenést se přes to... Protože já vím, že do nebe nepatřím... Držel bys mě za ruku, kdybychom se setkali v nebi?

Pomohl bys mi vstát, kdybychom se setkali v nebi? Najdu si cestu nocí i dnem... Protože já vím, že v nebi zůstat nemohu. Čas tě může srazit, čas tě může donutit pokleknout.

Čas ti může zlomit srdce, může tě donutit prosit... Za těmi dveřmi je jistě mír... A vím, že tam v nebi už žádné další slzy nebudou... Znal bys mé jméno, kdybychom se setkali v nebi?

Byl bys stejný, kdybychom se setkali v nebi? Musím být silný a přenést se přes to... Protože já vím, že do nebe nepatřím... Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahoj, píseň je nádherná, doporučuji poslechnout celé unplugged album, jedno z nejlepších jeho alb.
Slowhand - údajně ji získal proto, že lidé pomalu tleskali, když mu v yardbirds ruply struny

230

Odpovědět

Tuhle písničku mám fakt rád, ale nikdy jsem nevěděl, co vedlo k jejímu napsání. Když jsem si jí tedy teď pouštěl s vědomím, že jí zpívá pro svého zemřelého syna, úplně mi běžel mráz pozádech. Jako by najednou celá písnička dostala úplně nový rozměr... 10/10

240

Odpovědět

Snad jediná skladba, která dokáže perfektně říct jak se cítí. U ostatních to jde když už máte nakřápnutou náladu, ale tuhle si můžu pustit i když jsem v dobrý náladě, a i tak z toho cejtim přesně to co tam chtěl dát. Jedna z nejlepších balad vůbec!
Jen mě mrzí že Magenta vybral zrovna tuhle verzi. Jsou spousty lepších verzí (především bez těch úchylnejch country kláves)

190

Odpovědět

P.S.: chtěl jsem dodat že i přes genialitu týhle skladby je hrůza co se muselo stát aby vůbec vznikla. Nepřál bych to nejhoršímu nepříteli

211

Odpovědět

Uplnej Milan Buriánek :D

181

Odpovědět

Naprostý klenot muziky.
Eric Clapton je génius a bridge v této písni je TRUE MASTERPIECE! :D

180

Odpovědět

Dneska jsem se vzbudil a začal jsem si ji zpívat a vy to tady přidáte.. Jestli tohle není osud, tak co už? :-D

191

Odpovědět

Náhod je v životě spousta a byla by náhoda, kdyby se nestávaly.

194

Odpovědět

+SpoonerTo je dobrý :D

181

Odpovědět

+SpoonerNepleť si náhodu s osudem.

1813

Odpovědět

Nadhera.

191