Exitus

Thumbnail play icon
50 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:44
Počet zobrazení:5 260

Exitus je příběhem přeživšího nukleární katastrofy, který se nyní, léta po katastrofě, ocitá v situacích, které v něm vyvolávají vzpomínky na jeho minulý život a rodinu.

Příběh je vyprávěn pouze pomocí obrazu a podkreslující hudby, která dokonale zprostředkovává emoce příběhu i nicotu života v post-apokalytické krajině.

Hudba: Sun Kil Moon - Heron Blue

Přepis titulků

Neplač má lásko, už nikdy víc. Bortící se nebe, hrozný křik. Město utopené v černých Božích slzách. Nesnesu se dívat dál. - Toto je varování před útokem, opakuji... - Vyhledejte úkryt... Její neklidné tělo se chvěje. Než přijde magická ranní hodina, ji to jako jed ovládne.

Její dětská pleť a staré černé šaty. Vlasy se jí kroutí kolem náhrdelníku. ...tato města: Chicago, Denver, New York... ... na velké ploše: okamžitě vyhledejte úkryt, který vás ochrání... Dokud ji spánek nepřemůže. Její pokoj je vymalován popelavou modří. Osvětlen lustrem a světlem svící. A od čela postele tak vysokého ji miliony snů míjejí.

Neplač má lásko, už nikdy víc. Zmáhá to mé pukající srdce. Zesilující se zvuk houslí. Nesnesu je poslouchat dál. Jak matka chránící svá ptáčata. Sytí je a hřeje jejich duše. Dokud nezesílí a neodletí.

Pryč od ní, sama skoná v osamění. Uložena na staré tiché větvi dubu. Když jí nebe přivane lehoučké rozloučení. Závan sazí do jejích plic. Života i cesty konec společný. Zmáhá to mé pukající srdce. Zesilující se zvuk houslí. Nesnesu je poslouchat dál.

Jak matka chránící svá ptáčata. Sytí je a hřeje jejich duše. Dokud nezesílí a neodletí. Pryč od ní, sama skoná v osamění. Uložena na staré tiché větvi dubu. Když jí nebe přivane lehoučké rozloučení. Závan sazí do jejích plic. Života i cesty konec společný.

Nezpívej tu starou smutnou píseň už nikdy víc. Zní uvnitř mé duše. Nesnesu ji poslouchat dál. Nehraj na ty housle už nikdy víc. Jejich teskné tóny od podlahy a stěn se odráží. Nesnesu je poslouchat dál. Překlad: RainMaker www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No postapo vibe to mělo, čepice, zbraň a pointa je trošku off, na amatérský short dobrý!

00

Odpovědět

Já nevím co proti tomu máte. Chápu, že někomu nesedne ta hudba, ale jako amatérský videoklip je to dost dobré.

10

Odpovědět

Hudba pěkná, ale ten děj je dost matoucí. Ten kluk má být jeho syn? Navíc celková situace po atomové válce vyznívá dost nepřesvědčivě. Pokud to měl být jen klip k té písni tak dobré, jako krátký film dost slabé.

40

Odpovědět

to je najvedcia koketina čo som videl a videl som ich už veľa pozerajte to len na vlasne nebezpecie

92