Experiment s cedulemi v newyorském metru

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:986
Počet zobrazení:10 090

V tomto krátkém videu se můžete podívat na malý vtípek, kde se parta lidí rozhodla pobavit nejen pasažéry, ale především strojvedoucí metra v New Yorku.

Přepis titulků

V New Yorku je 468 zastávek metra. Každá má černo-bíle proužkovaný panel. Řidiči metra na něj ukazují, aby prokázali, že dávají pozor. Je to trochu hloupé, ale dělat to musejí. Na úplně každé zastávce. Pojďme jim udělat radost. UKAŽTE SEM, POKUD JSTE DĚSNĚ SEXY UKAŽTE SEM, POKUD JSTE VIDĚLI NAHÉHO PASAŽÉRA UKAŽTE SEM, POKUD NEMÁTE KALHOTY UKAŽTE SEM, POKUD JSTE SE FOTILI PŘI ŘÍZENÍ Experiment s cedulemi v newyorském metru Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V čem je to přesně experiment?

20

Odpovědět

Celkem hezké, jako mašinfíru by mě to zvedlo tlamu. paniček je doma musim kurv

00

Odpovědět

Nepřišlo vám divné, že "strojvedoucí" ukazují na tabuli a stojí uprostřed soupravy? Conductors znamená průvodčí(nebo dirigent). Strojvedoucím se říká jednoduše drivers. ;)

122

Odpovědět

už dlouho si myslím, že v amerika je hodně divná a pak se objeví další absurdita

1319

Odpovědět

No musim přiznat že mě to celkem zaujalo na to jaká je to s****a

1214

Odpovědět

Experiment jak hajzl.

457

Odpovědět

skoda ze moc kratke :) ..ale nevim proc proste nemaj radeji v kokpitu tlacitko :) jako v cechach..

ale je to super udelatn fun video jen tak .. zdna reklama

283

Odpovědět

Melete tu hovna o tom proč na ty cedule ukazují. Už se to několikrát řešilo, takže pro ty co nemají tušení proč na ně ukazují:

"We're pointing at the conductor's indication board, which is a zebra-striped sign. If the sign is in front of my window, it means that the entire train is on the platform. They don't trust us to just look, so required procedure is to point to it at every station before we open the doors. The absolute biggest violation a conductor can make is opening the doors where there isn't a platform. If that ever happens, the first thing supervision is going to ask you is 'Did you point to the board?"

TLDR: Když vidí tu pruhovanou ceduli před okýnkem, známe to že celý vlak je na nástupišti (bezpečnostní kontrola toho, že žádný cestující nevypadne z vlaku mimo nástupiště při vystupování). A ukazují na ní proto, proto že jim to přikazují pravidla. U každé této cedule je kamera a ta kontroluje tuto činnost.
Při nehodě na nástupišti, první věc co se dělá je ta, že se kontroluje zda bylo ukázáno na ceduli.

10212

Odpovědět

Sice to šlo i bez "mletíhoven" ale díky za objasnění.

2475

Odpovědět

tldr skoro stejne dlouhe jako puvodni text? ... tak jo :´-(

384

Odpovědět

+trdelin:D Já vás to donutím číst!

361

Odpovědět

No každopádně jsou sto let za opicema. U systému metra v 21. století a ještě v té pokrokové Americe by člověk čekal, že tohle bude hlídat automatika a nedovolí dveře otevřít, dokud tam vlak není celý. V Praze tuším vlak ve stanici zastavuje zcela automaticky a nedovolí otevřít dveře na špatné straně.

406

Odpovědět

+Ligerono to je možná tím že tam mají 24 linek a až to jednou budou chtít zmodernizovat tak je to vyjde na strašně ale strašně velký prachy (to není jak v praze kde stačí nakoupit 30 vagónů a je všechno hotovo) ...takže si myslím že když zatím vše funguje relativně dobře tak tam nechtějí tam miliardy dolarů..

191

Odpovědět

+Ligerjo přesně radši použijou ty miliardy na humanitární bombardování žen a dětí na druhé polokouli

2518

Odpovědět

+Hall3006Rád bych ti dal za pravdu, ale v USA mají vojenský rozpočet (obrovský) oddělený od všeho ostatního,m takže "ty peníze" nemohou přelévat podle jejich humanitárních pohnutek. Takže ano, raději ty miliardy použijí na bombardování.

11

Odpovědět

+LigerOdkud víš, žře zastavuje automaticky, pochybuji, že je to automaticky...........

00

Odpovědět

Je to stejné, jako že řidiči tramvají v Praze (a snad i jiných městech) musí při rozjezdu soupravy zazvonit. Je to povinnost a mohou dostat dost velké pokuty, pokud to neudělají. Není to absurdita, jen snaha donutit rizikový lidský faktor , aby fungoval alespoň trochu bezpečněji.

40

Odpovědět

Pod videem na youtube někdo napsal, že ukazují na tu ceduli a tím si připomínají na jaké straně vlaku mají otevřít dveře. Nevím možná je to blbost, ale zdá se mi to rozumné. Na videu to dělají i při příjezdu i odjezdu

518

Odpovědět

Ale některým to pěkně vykouzlilo úsměv na tváři :)

731

Odpovědět

Snem každýho černýho je být strojvedoucí? :D

24421

Odpovědět

A proč se video jmenuje experiment? Co je jeho cílem? Trefnější název by byl opravdu "Vtípek s cedulemi".

926

Odpovědět

Experiment jestli jim nekdo da na hubu nebo se zasmeje ;D

211

Odpovědět

Tak tohle se mi opravdu líbilo. Konečně vtipný nápad, který si z lidí neutahuje, ale naopak jim zpříjemňuje den :)

2423

Odpovědět

Perfektné :)
Akurát moc nerozumiem, prečo na to musia ukazovať... Že dávajú pozor ? ... ehm... TF ?

3310

Odpovědět

Přesně tak, tak dávají strojvedoucí najevo že jsou vzhůru. Nevím přesný postup jak to funguje u nich, ale u nás(počítám že na Slovensku to bude stejné) mají strojvedoucí speciální tlačítko. To musí stisknout kdykoliv se ozve zvukový signál, a pokud to neudělají systém zastaví vlak.

642

Odpovědět

+NemoCZjj živák

152

Odpovědět

+NemoCZMyslím, že na slovensku tohle dělat nemusí..

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nosný_systém_městské_hromadné_dopravy_v_Bratislavě

81

Odpovědět

já si myslim že po nějaký chvíli se pro ně to ukazování stane takovou automatikou že ukazujou i když pozor nedávaj, ale je fakt že kdyby spali tak ukazovat nebudou :D

450

Odpovědět

Mně akorát není jasné, kdo je při tom ukazování kontroluje? To tam na každé zastávce ještě stojí pracovník a hlídá to, nebo je to pro cestující, aby věděli, že nejedou se spícím strojvůdcem? A jaký to má význam ve chvíli, kdy už vlak stejně stojí v zastávce?

164

Odpovědět

+LigerNapadly mě dvě možnosti v první otázce:
1.) Na zastávce je několik desítek lidí a jeden z nich může být klidně kontrola, oblečená jako náhodný cestující.
2.) Možné jsou i kamery.

301

Odpovědět

+LigerU nás máš taky na každé zastávce člověka, který dohlíží na zastávce minimálně na to, aby lidé nevstupovali za čáru ke kolejišti.

21

Odpovědět

+LigerKontrolujou to až moc, dokonce mi vždy pouštěj poučování o tom, že se na nástupišti nesmí jezdit na prknech :)

08