Diskuze o pandemii s mým minulým já – část 2.

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:110
Počet zobrazení:3 345

Pamatujete si na Julie? Světové dění jede stále na plné obrátky, a tak se červnová Julie vydává za svým dubnovým já, aby si spolu ještě trochu popovídaly.

 

Poznámky:
Vražední sršni pocházející z Japonska se v USA a Kanadě objevili vůbec poprvé. Nebezpečí představují především pro včelstva, vysoká dávka jejich toxického jedu však může být při sérii bodnutí smrtelná i pro člověka.
Lysol je značka dezinfekce a čistících prostředků.
ISS je zkratka pro Mezinárodní vesmírnou stanici.
Betty White je známá 98letá americká herečka.

Přepis titulků

DUBEN 2020 - Nazdárek, kdo jsi? - Červnová Julie. To je šílený. Právě jsem lednový Julie dovyprávěla, jak se všechno zblázní. To je hezký. Byla z toho celá pominutá. Bože, to byla prča. Ten její výraz… Nebyla to sranda vrátit se v čase? Čeká ji pěkná jízda.

Proč se tak ksichtíš? - Chceš dobrou, nebo špatnou zprávu? - To ne. Co? Ale no tak. No, nevím. Co myslíš ty? Přemýšlím, kde zrovna jsi. Duben, duben… - Jsi v karanténě. - Jo. Teda v izolaci.

Není to tak hrozný. - Už pečeš chleba? - Jo. Dá se říct. Už mám vlastní kvásek. - Ty i všichni ostatní. - Fajn. S tím koronavirem je to docela šílený, co? Cože? Pandemie. Jo. - Copak to není hlavní téma?

- Už se objevili vražední sršni? Vražední sršni? To není pravda. Vražední sršni? - To jako fakt? No bezva. - Sedni si. - Kruci, řešíme vražedný sršně? Ne, já ne! - Posaď se. - Píchají si lidi Lysol? - Nemůžeme probrat dobrý zprávy? Nějaká dobrá zpráva by se mi fakt hodila. Chce dobrý zprávy. Tak jo, řeknu dobrou zprávu. Rozhodlo se o maskách.

Prý se nosit mají. To je super, protože zprávy se v tom rozcházejí. Dva astronauti vyrazili k ISS. - Super. - Mají štěstí, zm*di. - Probírala se Betty White. - Ne. To ne. - Ukázalo se, že je v pořádku. - Díkybohu. - To je všechno. - Všechno? Lidi přece musí spolupracovat a sjednotit se… Lidi během karantény protestují s puškama v ruce.

- Cože? - Jo, jde o něco s 5G, moc to nechápu. To je směšný. Neměla by se do toho vložit policie? Nemá snad pomáhat a chránit zdraví a blahobyt každého občana? Proč to děláš s tou rukou? Nemluvila bych… Ne. Jak zlý to bude?

Bude to velkej pr*ser. Upřímně, vždycky to bylo zlý, akorát… to dosáhne bodu varu. - Nemůžeš mi říct, co se stane? - Ne. - Ale bude toho hodně. - Hodně. Co mám teda dělat? Je to dost pochmurný. A rozčilující a zdrcující.

Jestli ti mám dát radu, pak bych řekla, že ty, já, my, jsme osoba s výsadami a máme povinnost promluvit, to je naše zodpovědnost. Nepotřebujeme krizi, abychom se ozvali. Minulost nezměníme, ale můžeme zlepšit budoucnost. Dobře. Jen články z Twitteru. Opice ukradly krevní vzorky s koronavirem, loupež jako v Planetě opic.

A v New Yorku jsou krysy-kanibalové. Nic už mě nepřekvapuje. Co to do pr… Překlad: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdyby tam nebylo těch 15 nebo kolik vteřin o bělošském privilegiu, tak by to bylo super. :) To o tom bělošském privilegiu tam asi muselo být, jinak by byla očerňována, že rasista a z toho teď mají všichni běloši strach.

134

Odpovědět

Tak tady propálili potenciál na něco opravdu vtipnýho... pokusem o něco jakože správného... s výsledkem něčeho dost trapnýho...

Věděli jste, že v USA je menší šance, že při zatýkání zemře černoch, menší, než že zemře člověk jiné rasy? 24% z lidí zabitých policií je černých, přičemž 27% lidí zatýkaných policií je černých (za násilnou trestnou činnost 38%, za zabití a vraždu dokonce 53%). Což mi připomíná, ve více než 75% případů černoch zabije jiného černocha, takže černí kriminálníci zabijí v USA ročně 20x víc černochů, než policie... Jenže místo aby řešili vzdělání, gheta a kriminalistiku, tak řeší policisty, kteří jdou po fakt tenké linii. Jeden krok stranou, a jsou buď v kriminále nebo v hrobě, podle toho, jestli jednali moc rázně nebo málo rázně...

Mimochodem, v USA se ročně uskuteční asi 10 milionů zatčení. Těch 1000 lidí, co policie přitom policie zabije, je tedy setina procenta. Policistů je asi 800 000, a 150 z nich ročně zemře (většinou střelnou zbraní). To jsou skoro dvě setiny procenta. Když budou opatrnější, poroste tohle číslo o dost víc. Nakonec jim nezbude, než se na to vykašlat a raději nezasahovat - čímž poroste to první zmiňované číslo, vraždy a násilnosti, které těch černošských životů stojí mnohonásobně nejvíc.

Já si vždycky říkal, jak ta Evropa jde dobrovolně do háje, ale Amerika ji právě zdatně předhání.

123

Odpovědět

Čistě matematická otázka, odkdy je tisíc/deset milionů jedna setina?

013

Odpovědět

+LTisíc/deset milionů je jedna desetitisícina, což je jedna setina z jedné setiny, tedy jedna setina procenta :)

70

Odpovědět

+RobRoyA vůbec si neupravovala svůj koment, abys vypadal jako ten neomylný...

08

Odpovědět

+LHeh, pokud vím, tak tu commenty ani upravovat nejdou (aspoň ne z anonymních účtů). Jinak bych opravil ty dvě chyby, jsem v textu sekl (dvakrát slovo menší v první větě druhého odstavce, a slovo kriminalistika místo kriminalita). To víš, po půlnoci člověk udělá klidně chybu při psaní, nebo (jako v tvém případě) při úsudku. Ale takhle dopoledne bys ses nemusel/a bát ji přiznat :)

50

Odpovědět

+LSetina procenta. Víc číst, míň rýpat.

90

Odpovědět

Je fajn, že výdělek z videa půjde do sbírky, různým charitám a organizacím, které to teď potřebují.

13

Odpovědět

Keď dáme všetko ostatné stranou... nie je trocha zvláštne, že ľudia protestujú pod transparentmi s podobizňou kriminálnika a recidivistu, niekoľkokrát zatknutého, odsúdeného a roky väzneného za drogovú trestnú činnosť a ozbrojené prepadnutie? Všetci sa tvária ako keby to bol nejaký mučeník a svätec. Ešte má aj vlastný "Memorial Fund" ako sa píše na konci videa. Fakt, všetko ostatné bokom, toto je totálne nepochopiteľné.

155

Odpovědět

Koho mi to jen připomíná? Ježíši Kriste, nápovědu, prosím...

16

Odpovědět

Nějaký problém?

06

Odpovědět

Jerrek: Ach jo, další politicky korektní osůbka, která už nikdy nebude poslouchat Jacksona, protože zneužíval děti (nebo jedno, nevím). Přece "všechno ostatní bokem", to je nepochopitelné, že by se někomu líbilo dílo někoho, kdo zneužil dítě.

"Všechno ostatní stranou". To je úžasná myšlenka. Co takhle další úžasnou myšlenku: "Není trochu zvláštní, že každý den chodíme do místnosti, v níž jiní lidé vypouští exkrementy?"

Samozřejmě, že dominantním prvkem protestů bude Floyd, když ho policista zabil. Demonstranti neoslavují jeho minulost, ale připomínají ten jediný (poslední), okamžik jeho života. Těch posledních pár jednotek minut, v nichž jeho minulost nehraje žádnou roli. Nikdo se netváří, že je to světec, to je ty to tu píšeš (ano, někteří určitě jeho minulost omlouvají, ale rozhodně ho nepovažují za světce za jeho minulost). Ale došlo k tomu, že byl zabit člověk dost hnusným způsobem, přitom od něj nehrozilo sebemenší nebezpečí.

38

Odpovědět

+HrdlodusDominantním prvkem může být i 75 letý stařík z Buffala, stát NY. Policie se v USA utrhla ze řetězu nyní se hledají možná východiska ( od severského ekonomického striptýzu všech placených z daní, či webovek s násilnickými policisty).

08

Odpovědět

Problém je v tom, že když jeden policajt klečel Floydovi na krku adruhý na hrudníku a on žadonil, aby ho prostě nechali dýchat, tak vůbec nevěděli, koho to zabíjejí. Další věc je, že svoje činy si odseděl, ve chvíli zásahu rozhodně neprováděl nic takového, co by ospravedlnilo tak tvrdý zásah. Policajti si prostě vybíjeli svoje rasistický frustrace na n*****i. A trýznivě ho při tom zavraždili. Proto je z něj symbol, proto je mučedníkem, protože jeho vražda nijak nesouvisí s tím, co prováděl či neprováděl předtím.

37

Odpovědět

+FerdaA proto je zakleknutí naprosto běžná policejní praktika a ti policajti při zásahu, "co si prostě vybíjeli svoje rasistický frustrace", byli dva asité a jeden běloch. xD Ty jsi cigán, že jo?

21

Odpovědět

+svinaaJeden z nich byl černoch.

02

Odpovědět

+HrdlodusJá si tu jen odložím něco odložím, jo?
Disturbing video shows unarmed man begging before fatal police shooting
Dokoukali jste to? Ten týpek se jmenoval Daniel Shaver. Bohužel to není neobvyklý případ.
Policie v USA se opravdu utrhla ze řetězu. Oni nezabili jen nějakého usvědčeného n***a. Naopak barevní se tam musí učit, jak správně mluvit s policistou. Je to paradoxní, ale Floyd byla jen příslovečná poslední kapka.

00

Odpovědět

LISTER: Rimmere, nemůžeš na mě házet vinu za svůj zpackanej život.
RIMMER: Ale ano, můžu.
LISTER: Vidíš!? Furt stejná písnička. Nikdy jsi neměl u zkoušky správný pera na rýsování. U kružítka se ti zase ulomil hrot, no!
RIMMER: Jo, ulomil!
LISTER: Vidíš? Copak si nevidíš do huby, když říkáš: „Lituju, že jsem si zvoral život. Za všechno může Lister!“

To já jen tak.

132

Odpovědět

Člověk aby si dneska připadal divně, když se necítí ničím zavázanej menšinám, když to poslouchá v každým videu a čte v kažedým článku jak bílí jsou privilegovaný atd...

139

Odpovědět

My ale opravdu privilegovaní jsme. Fakt by ses v Český republice nechtěl (kdyby sis to mohl předem vybrat) narodit jako cikán. Měl bys úplně jinak nalajnovanej život, měl bys sakra ztíženou startovací pozici, musel bys dřít násobně víc než jiné děti, aby ses z toho aspoň trochu vymanil, musel bys mít štěstí na rodiče a na okolí, které by tě ve studiu podporovalo (což bohužel není v romské populaci úplně samozřejmé) a i tak by sis zažil celý život ústrků a šikany, od školy až po shánění bydlení. Přesto že bys byl slušný, vzdělaný, čistotný, zaměstnaný a dobře placený člověk, všechno v životě by bylo mnohem těžší, než když má člověk ten správnej pigment.

314

Odpovědět

+FerdaTak jim běž lízat boty tvl. Proč já mám řešit to, že má někdo blbý rodiče? Mezi bílejma jsou taky problémové rodiny nebo snad ne? Když se narodím jako bílej, tak mám automaticky život plnej sluníčka? Co to je za kecy, cikán z problémový rodiny si nezaslouží nic víc než bílej z problémový rodiny, nebo podle tebe jo? Tenhle rasismus na ruby mě akorát sere. Spousta i bílejch děcek se narodí do "špatný rodiny" a maj to hodně težky a teď tady poslouchaj od ostatních jak jsou vlastně ještě privilegovaný a podobný kraviny.
Šikana na pracovišti atd. asi stále ano, ale rozhodně to je lepší než to bylo dřív. Cikánů v práci (jakože osobně) jsem poznal jen pár, ale osobně můžu říct že proti nim nikdy nikdo nic neměl a to ani řeči mezi chlapama atd., protože to byli slušný lidi.

152

Odpovědět

+Karel VorelVíš co, tak zrušíme všechny dotace, daňové odpočty a bankovní záruky ' za neschopné firmy'. Sice bude nezaměstnanost okolo 10%, ale ekonomický systém nebude vykazovat žádnou diskriminaci.

Jdeš do toho?

19

Odpovědět

+LJak to souvisí s tím, co psal?

70

Odpovědět

+NovisNijak asi neví k čemu to je... To co vypsal je veskrze pro ekonomicky aktivní lidi a firmy, nebo to je podle něj možná ta diskriminace, že když někdo nepracuje, tak mu stát nedá ještě slevy na dani navíc a banka úvěr (nebo tu záruku). :D
Ty, kteří mají zájem, stát podporuje (dotace na studenty, školy zdarma, příspěvky na děcka, státní bydlení, zájmové spolky,...), ale ti, kteří zájem nemají, těm nepomůže žádná změna systému... dáš jim slušný bydlení a někteří to rozeberou do šrotu, peníze na děcka prochlastají a prohrajou, když se někdo chová takhle, tak už to systémově nevyřešíš, to bysme je museli nuceně kastrovat, zavírat nemakačenka a rozdělovat, jako to dělali komunisti, nebo odebírat téměř automaticky děti jako barnevernet, ale to tady asi nikdo nechce nebo jo?
Jak říkám podle mě je to pomalu lepší, hlavně u mladši generace (jak ze strany romů, tak ze strany bílejch, kteří se snaží je nebrat všechny stejně), jako jsem psal u minulýho videa, ale nějaké předsudky atd., to tady ještě bude hodně dlouho, to ví každej, kdo má aspoň základy psychologie, lidi jsou prostě takový - když vyrůstáš někde, kde je zrovna nějaká vyloučená lokalita, nebo i jen několik horších cikánských rodin a normální nepotkáš vůbec, tak co si o nich má člověk myslet žejo, tak to prostě funguje v mozku...

50

Odpovědět

+NovisTím, že v dnešní době naopak skrze tvé daně krmíš armádu úředníků a kontrolorů (rasou bělochů), armádu neschopných podnikatelů (opět rasou bělochů) a jiných dotačních parazitů (nějak jsem si opravdu nevšiml, že by Rath, Pelta, Kot a jiní byli černoší)....

08

Odpovědět

+LMáš úžasný myšlenkový pochody. Co tím chceš vlastně říct, že má běloch klečet před černejma, když naše vláda podle tebe blbě spravuje naše daně? Nespletl diskuzi?

10

Odpovědět

+LTo jo no, je hodně zvláštní že v zemi, kde je počet černochů tak v desetinách procenta, je málo černochů ve veřejných funkcích... fakt divný.

70

Odpovědět

+Karel VorelNe naopak, je příliš mnoho bělochů v byrokratizovaných, dotovaných a neodvolatelných pozicích. A stovky jsou i u nás. (Ale chápu, že jsem narazil zrovna na kapříky, kteří se nechtějí sami vypustit rybník, a tak převrací smysl mých slov. )

08

Odpovědět

+LTak si najdi nějakou menšinu, před kterou si poklekneš a omluvíš se za svoje privilegia. Bude ti líp.

40

Odpovědět

+LZnova... co to má s tímhle tématem?

50

Odpovědět

+Karel VorelVe skutečnosti nic... jen má neodolatelnou potřebu se vyjadřovat, tak mele pátý přes devátý.

50

Odpovědět

+NovisHm to bude asi ono, asi nemá smysl v takový diskusi pokračovat. :D

20