Influenceři za časů pandemie

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:3 387

Tzv. travel influenceři tvoří poměrně početnou skupinu na sociálních sítích. Zvlášť na Instagramu publikují fotky ze svých cest po celém světě, sdílí, jak si osvojují cizí kultury a jak, na rozdíl od nás, obyčejných pracujících či studujících smrtelníků, doopravdy žijí naplno. Pandemie jim ale udělala velkou čáru přes rozpočet a musí sedět doma na zadku jako každý jiný. Jak se s tím vyrovnávají?

Za skečem stojí Julie Nolke, od níž máme na webu už pár videí, např. Pasivně agresivní instruktorka jógy nebo Diskuze o pandemii s mým minulým já.

Poznámky k překladu:
Packing cubes jsou látkové taštičky na oblečení, hygienu a další doplňky, které při cestách pomáhají organizovat věci ve vašem zavazadle.
Skid Row je čtvrť v Los Angeles, která je z velké části obývána bezdomovci a často tam zasahuje policie.
Paničky, anglickyThe Real Housewives, je původně americká televizní reality show, která sleduje životy bohatých žen v domácnosti.

Přepis titulků

Fakt mi chybí, že nemůžu nikam vyrazit. Cestování je pro mě všechno. - Cestování je život. - Cestování je život. Vždycky říkám, že svět je má univerzita. Kultura je má univerzita. No svět má kulturu, takže i to je má univerzita. No… - Jakej je tvůj počet? - Můj počet? Tvůj počet zemí.

Aha, jakej jinej počet? Myslela jsem, že mluvíš o něm. Chtěla jsem to říct. Myslím, že jsem tak na 60 zemích. To je roztomilý. Pamatuju si, když jsem na 60 byla před 4 roky. Sranda. Já jsem teďka tak na 115. - Aha. - No jo. Jsem prakticky nomád. Žiju na letištích, v letadlech. Panebože, mám to stejně. Měla bych letištím platit nájem. Přesně.

Ne asi. - Už jsem i prala u příchodu k letadlům. - Já si dělala klystýr v nástupním tunelu. - Páni. - No jo. Byl z toho trochu… nepořádek. - Packing cubes? - Panebože, packing cubes! Jak mi chybí, bože. Právě jsem měla být v Bosně a Hercegovině. - Fakt?

- Chci si udělat fotky v mešitě. Mám pár pěkňoučkejch outfitů. Co je? No… Já jen, že… Evropa. Víš co, je to mainstream. Ne, neboj, já vím, Evropa, fuj. Dělám to, protože se to líbí mýmu masovýmu publiku. - Předtím jsem šla 6týdenní túru v Chile. - Chile, jo, taky to tak vyslovuju. No a šla jsem ji bez batohu, protože Chilané batohy tradičně nenosí. - Fakt?

- A samozřejmě jsem chtěla autenticitu. - Autenticitu. - Naprosto. Jo. Přesně. - Au-ten-tic-ky. - Být autentický. - Šlo nám o autenticitu. Vše je o autenticitě. Objela jsem Rusko na mule a po cestě jsem pila jen vodku z toho samého důvodu. Ano, ano, ano. Měla jsem podobnou zkušenost v Maroku. Panebože, miluju Maroko.

Bylo skvělý, ale měli tam překvapivě málo marokánek. Že jo! Není to divný, když marokánka zní jako Maročanka? - Bylas někdy v Nepálu? - Nepál miluju! - Miluju ho. Byla jsem tam 4× nebo 5×. Před 2 lety jsem tam bydlela v chýši a připlatila jsem si, aby byla bez podlah. Zavolala jsem si tam lidi, aby podlahy oddělali. Byla tam jedna z nádhernýho tvrdýho dřeva, ale pro mě nic takovýho! Dostaňte to odsud, já chci hlínu a sníh.

Chci autentický Nepál. - Nepalánskou… - Nepál, je to nepá… - Napoleonskou… - Napoleonskou? - Neapolskou! Neapolskou, díky, zkušenost. To je potřeba, skutečně se ponořit do té kultury. Jednou jsem utratila 250 000 $ za cestu na Antarktidu a povídám ti: - kulturní šok. - Cože? Jak? Ne, vážně, jak jako? No zaprvý tam kultura nebyla.

Zaskočilo mě to a říkala jsem si: „Znamená tohle být naživu? Protože si myslím, že to je ono.“ Pane jo. Páni. Já jsem ani netušila, že tam můžeš jet. Technicky vzato nemůžeš, ale mí korporátní sponzoři zatlačili na pár vědců a pak mě museli vzít a já jsem neměla vybavení, takže pár vědců po cestě zemřelo, protože se starali o mý trable. Byli trochu otrávený, že jsem pořád chtěla, aby mě fotili, stejnak…

#chcizpátky. #chcizpátky. Přesně! Na konci roku se fakt těším na výlet s mým kámošem Elonem. - Elonem? - Jo, Muskem. Aha, toho znám. No jo, letíme na Mars a víš co, fakt se na to těším, protože potřebuju odjet pryč a fakt potřebuju zažít jinou kulturu.

Asi to bude vrcholný kulturní šok. Musíš si tu kulturu fakt osvojit. Vždycky to tak dělám, opravdu. Když jsem jela do Afriky stavět domy, a vlastně jsem nic nepostavila ani nijak nepomohla, jen jsem se vyfotila s kupou dětí, ale myslím, že tam ze mě byli nadšený. Panebože. Mám to stejně. To mi připomíná, můžeš se zúčastnit hloubkové prohlídky Skid Row v L.A.

Máš s sebou průvodce, postavíte si stan, strávíte v něm noc, a když si připlatíš, a já si připlatila, může ráno přijet policie a vystěhovat tě. Takže to jsem byla součástí té kultury. Byla jsem její součástí. Ale taky jsem mohla odejít, což bylo… samozřejmě… fajn. To je skvělý. To ti tak přeju. - Jo, osvojovala jsem si kulturu. - Osvojovat si kulturu. - Osvojovat si kulturu.

- Osvojovala sis ji. - Osvojuj si ji. Osvojily jsme si ji. Kulturu si osvojujeme právě teď. - Osvojovat si kulturu. - No jo. - Cestování je život. - Cestování je život. Pane jo. Lidi, co necestujou, to prostě nechápou. Cestování je život. Ale když nemůžu cestovat se svým fyzickým tělem, ráda cestuju tady s VPN. #plynulýpřechodkpředstavenísponzora.

Díky NordVPN za sponzoring tohoto videa. Na NordVPN je hustý, že vám jakože umožní dostat se k show na Netflixu, který jsou v jiných zemích, a můžete se dívat na seroše, ke kterým nemáte přístup. Já se teď dívám na britský Paničky, protože jsem připojená na britskou VPN. A to je teda kulturní šok! Je fakt hustý se jen tak napojit na lidskou zkušenost a vidět to na vlastní oči. A navíc, protože jsem slavná influencerka, má VPN udržuje mý věci v bezpečí. Je to hustý, protože VPN hackování prakticky znemožní. Takže když jste třeba v kavárně nebo na letišti, kde v podstatě bydlím, spala jsem s letištní ochrankou na zavazadlovým pásu.

Bez komentáře. Dostanete taky až 6 souběžných připojení, sadu CyberSec, která blokuje reklamy, a 30denní záruku na vrácení peněz. Pokud využijete můj slevový kód, dostanete 68% slevu a měsíc navíc zdarma. A stačí kliknout na odkaz v popisku. Tak díky NordVPN za sponzorování tohoto videa. Díky vám za zhlédnutí. Doufám, že se vám to jakože líbilo.

Lajkujte, odebírejte, uvidíme se za týden. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Heeeej, kluci, nepoznáte nadsázku? Nevšimli jste si, že celou dobu mluvila ironicky? Mluvila tím jazykem, co se jím mluví na Instagramu, ploché, povrchní, hloupé kecy blonďatých slepic. Já jsem si to video užila, možná proto, že jsem pochopila, že jde o nadsázku. Čau :-)

111

Odpovědět

Njn, nadsázka, ironie... Chápu, ale i tak se na to může podívat někdo, komu to nakonec vtipný nepřijde. Co naděláš.

22

Odpovědět

Bože, to je fakt s*ačka. Chtěl jsem, vážně jsem chtěl, dokoukat to až do konce. Nešlo to.

56

Odpovědět

boha to sa oplati taku pi.... vobec prekladat? skareda,trapna, nezaujimava, monolog nevtipny, bez pointy...

612

Odpovědět

jedna z mála vtipných ženských... Pri tej inštruktorke jógy som sa mohol potrhať... díky za to, ja totiž tieto youtubove veci nesledujem, takže ešte raz, som rád, že ste späť :)

136