Fan Wars #1 - Gwen Stacy vs Mary Jane

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:345
Počet zobrazení:4 963
Dnes tu máme něco spíše pro geeky, nerdy a milovníky komiksů... prostě lidi, kterým není nic z geekovské kultury, především té  komiksové, cizí. V tomto webovém pořadu, za kterým stojí Jace Hall a Stan Lee, legenda superhrdinského komiksu (vytvořil většinu superhrdinů, které znáte), probíhá jakýsi soud, v němž pozvaní nerdi musí hájit svůj názor v otázkách z oblasti komiksu, aby porota následně rozhodla, čí argumenty byly přesvědčivější. V porotě sedí krásky Cara Santa Maria Adrianne Curry, a Sandeep Parikh (který brzy navštíví ČR) V prvním díle jde o palčivé téma ze světa Spider-Mana: Kdo je jeho pravou láskou? Blonďatá "hodná holka" Gwen Stacy, nebo zrzavá dračice Mary Jane (MJ) Watson? Kompletní popisy porotců a nerdů: Cara Santa Maria - Píše vědecké články pro Huffington Post, má tetování archeoptheryxe lithographica. Sandeep Parikh - Zaboo ze seriálu The Guild, jedenáctkrát přečetl Pána prstenů. Adrianne Curry - Vítězka první řady reality-show Amerika hledá topmodelku, vyhodili ji z Comic-Conu, protože její kostým Aeon Flux byl příliš sexy. Julio Limas - Má první vydání Incredible Hulk #1 (1962), je z Los Angeles. Xander Denke - Dosáhl Super Saiyanu 4 (Dragon Ball), je ze Seattlu.

Přepis titulků

World of Heroes Stana Leeho uvádí: FANOUŠKOVSKÉ VÁLKY Toto je Xander Denke. Věří, že MJ je Spider-Manovou pravou láskou, na rozdíl od Gwen, je jim souzeno být spolu. Zatančí si taneček vítězství, nebo klopýtne a svůj názor neobhájí ? Myslí si, že MJ je pravá láska Petra Parkera. Toto je Julio Limas. Nenechte se zmást tričkem s Batmanem. Říká, že Gwen byla Parkerovou jedinou pravou láskou.

Dočká se vítězství, nebo ho Xanderova argumentace udolá? Gwen je Parkerova jediná pravá láska. Vojáci, tohle je oříšek i pro vašeho milovaného generalissima. Nadešel čas, abychom zjistili, kdo je jedinou pravou láskou Petra Parkera, známého rovněž jako Spider-Man. Kdo by neznal Gwen Stacy, blonďatou kočku, která byla Petrovou první láskou?

Oba milovali vědu a už se málem zasnoubili, když v tom je zasáhla tragédie. Mary Jane Watson je úplně jiná a to nejen kvůli sexy zrzavým vlasům. Když Gwen zemřela, MJ byla vždy Petrovi oporou. A jejich dlouholeté přátelství vedlo k lásce. A ta samozřejmě vedla ke svatbě. Šlo však o pouhou cenu útěchy, nebo byla jeho osudovou láskou? Předávám slovo svému soudu a ctihodnému Jaceovi Hallovi.

Povstaňte, ctihodný Jace Hall přichází. Usaďte se. Vítejte u našeho soudu. Než začneme, rád bych představil naši hvězdnou porotu. Po mé levici sedí Cara Santa Maria. Vědkyně. Má tetování archeopteryxa lithographica. Vedle ní je Sandeep Parikh. Známý z The Guild.

Jedenáckrát přečetl Pána prstenů. A nakonec Adrianne Curry. Modelka. Vyhodili ji z conu, protože její kostým byl příliš sexy. Děkuji, že nám pomáháte v této důležité věci. Mluvte, prosím. Zastupuji tezi, že Gwen Stacy byla Spider-Manovou pravou láskou (Má 1. vydání Neuvěřitelného Hulka.) dokud tragicky nezemřela. - A...

proto tu jsem. - Tak do toho. - Jo. - Vysvětlete proč. Potkali se na Empire State University. Líbil se jí, protože měl rád vědu. Což je spojovalo. Zamilovala se do Petra Parkera, ne do Spider-Mana. Eh... Gwen Stacy... é... Jste nervózní? Zíráte na porotkyně. - Jsou moc krásný.

- Díky. - To byl hlavní argument? - Ne, mám toho víc. Když ji Green Goblin shodil z mostu, Spider-Man se samozřejmě svou lásku snažil zachránit. Ale... asi moc nechodil na fyziku, protože první Newtonův zákon říká... První zákon o pohybu... Co je v pohybu, zůstane v pohybu. Takže když po ní vystřelil pavučinu, tak ji zachytil, ale nezastavil kinetickou energii, což jí zlomilo vaz. A tak zemřela.

A to Petra hodně poznamenalo. Až pak se zamiloval do MJ. Kdyby Gwen nezemřela, tak všichni víme, že by se vzali, měli malé Spidíky a byli šťastní. - Řekl jste to, co jste chtěl? - Ano. Nyní nám sdělte své argumenty vy. Vaše ctihodnosti, vážená poroto, Mary Jane Watson Parker. Ano, Parker. Petr Parker si vzal MJ.

Rád bych soudu předložil důkaz č. 1. Obálku Amazing Spider-Mana. Svatbu Petra a Spider-Mana s MJ. O tom budeme mluvit. Ne o první lásce, ale o té pravé. Tvrdím, že Gwen Stacy byla pouhý literární nástroj k popohnání Petra Parkera a Spider-Mana kupředu, a který ho připravil na MJ a další úžasná dobrodružství. Předkládám důkaz č. 2. Komiks s názvem "Spider-Man miluje Mary Jane."

No vážně... Omezíme sarkasmus. - Omlouvám se. - Porota vám rozumí i bez něj. Myslím, že neexistuje komiks Spider-Man miluje Gwen Stacy. - Když tak mě opravte... - Dobrá. To je od vás vše? - Myslím, že... - Stačí ano nebo ne. Ano. Děkuji, dávám slovo porotě.

Julio, za předpokladu, že je Stan Lee vševědoucí, proč by zabíjel Gwen Stacy? Podle mě má radši zrzky. Ona byla krásná blondýnka, úplně jiná... Mám otázku na Xandera. Říkal jste, že MJ byla jeho spřízněnou duší. Jak to můžete vědět? Ať se v jejich vztahu, který trval mnoho let, dělo cokoliv, vždycky se k sobě vrátili.

Petr Parker ji o ruku požádal třikrát, než konečně souhlasila. Byla opatrná, aby se správně rozhodla. Byla herečkou a modelkou... Kdo by si jako Petr, laboratorní krysa, nechtěl vzít modelku? Nepodbízejte se porotě, ve které jsou herci a modelky. - Omlouvám se. - Nebudeme to brát v potaz. - Díky. - No, já jsem vědec, takže... Kdyby Gwen nezemřela, s kým by Petr Parker podle vás skončil?

I tak by skončil s MJ, protože mu byla tetičkou May představená jako "hodná holka od vedle"... - Můžu něco říct? - Řekla: "Smiř se s tím, hochu. Právě jsi vyhrál jackpot!" Holka od vedle není vždycky "hodná holka". Existuje komiks, v němž Gwen nezemřela. House of M. V něm se Gwen a Spider-Man vzali, měli děti a byli šťastní. I když ta...

jak se jmenuje... ta zrzka? - Pozor na to ukazování. - Promiňte. - Námitka! - Tady se nenamítá. I tak mám námitku. Přejdeme k další etapě, pokud porota nemá ještě nějakou otázku. - Ctihodnosti, můžu...? - Co? Tohle není soud o "co by, kdyby" a o tom, co se mohlo stát, ale soud o tom, co se stalo. Tohle je soud Fan Wars.

Nebudete překřičovat soudce. - Ještě chvíli a budete vyveden. - Promiňte. - Držím Thorovo kladivo, vidíte ho? - Ano. Hromy a blesky. Díky. Poprosím porotu, aby se přemístila do rozmýšlecích komnat. Chtěl bych, aby vyhrál Julio, protože nemám rád Xandera. Ale Juliovy argumenty byly slabé, obzvlášť oproti MJ, která Petra třikrát odmítla.

Tak si my ženy pojistíme, abyste nás chtěli. MJ požádal o ruku třikrát. To nevypadá na spřízněnou duši. Že? Není to v rozporu? Ne. MJ toho prožila hodně. Ale vždy byla Petrovou nejlepší kamarádkou. - A nejen jako... - Mně se to nezdá. Gwen ho milovala proto, že byl vědec, a předtím...

- Je to těžký. - Ty jsi vědec. - Láska dvou vědců mě bere. Vy v podstatě říkáte, že MJ je jen "cenou útěchy". - A zvolil si ji kvůli pocitu viny. - Ano. Nemůže Petr prostě pokročit dál? Jak jste řekl, chodili spolu, ale to nemusí nic znamenat. Poznám "friendzone". A Petr tam je. - Nevím, co dělat. - Musíme se rozhodnout. Porota se vrací.

Budou na straně Xandera a Mary Jane, nebo Julia a Gwen? Poslechněme si, jak rozhodli. Jak porota rozhodla ve věci Spider-Manovy pravé lásky? Dospěli jsme k rozhodnutí, ačkoliv to bylo těžké. Můj názor nakonec změnily přítomné dámy. A navzdory tomu, že je Xander... takový vůl. Vážně nesympatický... Rozhodli jsme ve prospěch Mary Jane Parker. Promiňte. V soudní síni se netancuje. V soudním dvoře Fan Wars jsme dospěli k tomu, že Spider-Manovou pravou láskou je Mary Jane.

Tak zní rozsudek. Jsme před soudní síní, kde Julio Limas právě prohrál a řekne nám, jak to šlo. Nejdřív bych rád řekl, že někteří lidi mi budou nadávat... "Hateři", že? Chceš někoho pozdravit? Ano, své přátele, Erika, Louis... Skvěle. Teď si můžeš pokecat s cosplayerema... A teď je tu náš vítěz, Xander Denke, že?

Koukám, že se raduješ. Musím se tě na něco zeptat. Řekli, že jsi vůl. Co si o tom myslíš? Trochu mě to mrzelo, jsem milej člověk... a vyhrál jsem! - Hořké vítězství, všichni tě opustili. - Ale já vyhrál... - Tos neměl. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (46)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat, kdy bude další díl :)

180

Odpovědět

To je velice dobrá otázka , taky bych rád znal odpověď :-D

180

Odpovědět

MJ jednoznačně, už jen proto a teď důrazný SPOILER!!!! že se Gwen před svojí smrtí vyspala s Normanem Osbornem alias hobgoblinem a zdůvodnila to jako "nedalo se mu odolat, bylo na něm něco tajemného." A to v době kdy stále chodila s Peterem. Navíc se to dozvěděl až o hodně let později od MJ, která ho celá léta chránila před tou informací, která mu mohla zlomit srdce. MJ Petera nikdy nezradila :)

183

Odpovědět

Drobný rejpnutí - Norman Osborn byl/je Green Goblin, Hobgoblin byl někdo jiný (resp. někteří jiní) ;)

190

Odpovědět

+NinjerDík, jasný jasný hobgoblinů je a bude mnoho :D

182

Odpovědět

Osobne si myslim, ze mel ten spek stavet vice na House of M. Sice to je What if ale takovy, kde postavy ziji zivot, jaky by chteli. Ale jinak se to samozrejme tezce posuzuje. Gwen prvni laska na skole s rychlym a tragickym koncem. MJ manzelka, ktera pri Petrovi stala behem fakt drsnych veci (OMD, Civil War, Back in Black....)

181

Odpovědět

Kvůli OMD bych právě řekl, že MJ je ta pravá. (Btw - OMD nesnáším :D)

182

Odpovědět

Já si myslím, že Gwen je taková ta vysněná holka, kterou si pak člověk časem idealizuje - hlavně proto, že ji neměl čas tolik poznat (a poznat, jak bude dospívat a měnit se). Nepodceňoval bych její důležitost, je to taková ta důležitá první velká láska, co může člověka trochu zformovat.
Ale MJ je podle mě ta pravá pro Spideyho, protože při něm vždy stála a její postava si prošla vývojem a přesto ji Petr měl vždycky rád. Rozcházeli se vždy jen kvůli jeho superhrdinskému životu, což v podstatě nebyla ničí chyba.

181

Odpovědět

Paráda, určitě pokračujte v překladu. Komu se to líbilo tak můžu doporučit Comic Book Men, pořad Kevina Smithe o jeho obchodu s komiksy - tématicky podobné a zábavné

180

Odpovědět

Pro mě je a bude vždycky na prvním místě Gwen, i když osobně blond holky nemusím, tak ona ke Peterovi patří víc než MJ. Přišla mi totiž v těch komiksech taková nepříjemná až namyšlená :D

181

Odpovědět

Tak, tak. V komiksech, ve filmech. Ona prostě je namyšlená, neschopná, uječená blbka. Ve videu říkají že MJ je ta rebelka a Gwen ta hodnější. Ale Gwen Peterovi spíš pomáhá a opravdu o něj stojí. MJ si furt hraje na neschopnou 'holku v nesnázích' co musí Peter zachraňovat a ona ho pak akorát pošle do p****e. :D

182

Odpovědět

+TheAcenturaTak to nesouhlasím. Je sebevědomá, ale právěže už mnoho let je v komiksech líčená jako soběstačná žena, která sice občas pořád řádí na večírcích, ale jinak je to spolehlivá kamarádka a celkově silná ženská, co sice Spideyho obdivuje, ale zachraňovat se od něho nechávat nechce a téměř nikdy to nepotřebuje.

Naopak kolikrát zachránila Spideymu kůži tím, že se zachovala dospěle a zařídila mu pomoc, třeba se i dala dohromady s Black Cat (Spideyho bejvalkou), aby ho vytáhla z bryndy.

(z tohohle popisu můžete vidět, jak je filmová MJ úplně jiná)

181

Odpovědět

+TheAcenturaSouhlasím s Ninjerem. MJ je dost sebevědomá a samostatná holka. Filmy vůbec neřešte, nejen v tomhle ohledu to byl provar (co se týče přenesení komiksu na filmová plátna).

181

Odpovědět

Zacatkem tohoto roku bezela docela uchazejici soutez King of the Nerds. 1.serie ma 8 dilu, takze to nezabere ani tolik casu a je to obcas i docela sranda a hlavne tam je par peknych holek :-)

180

Odpovědět

Podle mě vyhrál ten špatnej ... Mluvil sice hůř ale osobně si myslím že Gwen byla ta pravá.
Gwen je hezčí než MJ :D

183

Odpovědět

MJ vyhraje, protože je zrzka... A není potřeba se dívat na 11 minut hádání se nerdů proč :D

187

Odpovědět

Mé znalosti komixu jsou výrazně limitovány, ale z toho co vím bych stál za Gwen. Emma Stone tu má rozhodně nezanedbatelnou váhu, ale i když jsem byl vždycky na zrzky, tak tímto směrem mi to prostě přijde jasnější :)

184

Odpovědět

D: wtf --- Skoda ze tam nebyl misto Jace Halla ... Dredd.
za prve: Soud O spidermanovi a jejich holkach bez nich D:
za druhe: na co to resej
za treti: 8:11 ten pes si rika: vole, kde to sem?

Nechapu jak neco takovyhohle muzou vymyslet, trochu sem se smal tem kecum ale to je asi tak vsechno, jako napad to moc dobry neni.

187

Odpovědět

* jeho holkach ... oprava

182

Odpovědět

Ahoj, ve 4:49 říká, že Gwen byla pouze "literární nástroj", ale příjde mi, že to bylo myšleno a řečeno takto "Gwen byla doslova (literally) nástroj k..."

Jinak super překlad a video, těším se na další. Děkuju

180

Odpovědět

Ahoj, díky za odezvu.
Nejspíš to bude správně, protože říká "was nothing more than A literary device...". Kdyby říkal "literally", tak by musel říct neurčitý člen před "device", což tam neslyším.

180

Odpovědět

+NinjerFurt mi to nějak nedává smysl, ale dík)) aspon jsem se něco přiučil ;-)

180

Odpovědět

+NinjerMyslíš, že ti nedává smysl "literární nástroj", nebo jsem to špatně vysvětlil? :)

Pokud to první, tak tím prostě chce říct, že Stan Lee napsal Gwen, aby tragicky zemřela a Spider-man díky tomu tak nějak dospěl, zjistil, že musí být ještě zodpovědnější, aby ho mohla sžírat vina a tak dále...

180

Odpovědět

+NinjerUž to chápu! ale trvalo mi to...)) Díky za odpovědi

180

Odpovědět


Odpovědět

hm Stan Lee to bude zas samej Marvel co? :(

184

Odpovědět

Nene. Je tam normálně i DC, jak se jim to zrovna hodí. Třeba jestli je lepší lučištník Hawkeye (Marvel) nebo Green Arrow (DC). Anebo v příštím díle je, jestli byl lepším filmovým Batmanem Adam West nebo Val Kilmer.

180

Odpovědět

Zajímavý. Je zajímavý, jak si Sam Raimi ve filmech poradil se "Sexy dračicí" Mary-Jane. V jeho filmech nebyla ani sexy, ani dračice. :D

184

Odpovědět

Jo, MJ v Raimiho filmech byla fakt na prd.

184

Odpovědět

***KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY Z KOMIKSŮ***
Pravou láskou Petera je určitě MJ. Svědčí o tom dvě události - 1.) Gwen Petera podvedla s úhlavním nepřítelem. 2.) MJ kvůli Peterovi uzavřela s ďáblem Mephistem dohodu, ve které obětovala jejich svatbu a společný život.
**** KONEC SPOILERŮ ****

Skvělej "pořad", budou další? :)

186

Odpovědět

Možná. Zatím to spíš vidím tak, že se další díly objeví pouze jednou za čas.

187

Odpovědět

Gwen Spideyho nepodvedla. kdyby ses naučil trochu anglicky a nečetl jen to, co u nás zatím vyšlo, tak bys to věděl...

181
Další