Filmografie 2013

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:391
Počet zobrazení:5 295
Na trochu nostalgie není nikdy lepší čas než na samém konci roku. Proto se i letos můžete těšit na zhruba sedmiminutovou montáž více než 300 letošních filmů (výčet filmů najdete ZDE, hudbu pak na konci videa). Jaká filmová NEJ podle vás rok 2013 přinesl? Jaký film byl nejlepší, nejhorší, nejvtipnější, nejzajímavější...? Jaký film vám utekl, ale plánujete to dohnat, a který vás naopak nejvíc zklamal a ty dvě hodiny života chcete zpátky?

Přepis titulků

Slova jsou život. Kdyby mohly mluvit vaše oči... co by řekly? Nikdy jsem nebyl nikde, aby to stálo za zmínku. Zavři oči. Co vidíš? Zemi.

Život. Přírodu. Lidstvo. Proč jsem naživu? Co musím udělat? To, co mě sem Bůh seslal udělat. Nechci být dobrým mužem, chci být skvělým.

Možná jednou budu chtít vést zemi. Hledáš právo vládnout. Jsem dost silný, abych byl králem. Chceš se prát? Když se chováš jak mrcha, někdo ti ji ubalí. Líbí se mi. Užij si terapii. Nebojíš se temnoty, že ne?

Někdo věří, že před vesmírem neexistovalo nic. Lidi věří tomu, čemu věřit chtějí. Pletou se. Existovala temnota. Nevidím nic než temnotu. To je lež. Myslíš, že je tvůj svět v bezpečí? Byli jsme zaslepení, a náš nepřítel se vrátil.

Už to není váš svět. K boji s monstry jsme stvořili vlastní monstra. Podívej se mi do očí, ať víš, jaké to je. Jsem chlap! Podívej se mi do očí, ať víš, jaké to je. Zlobil jsi? Víc, než tušíš.

Podívej se mi do očí, ať víš, jaké to je. To není fér, aby měl někdo tolik. Podívej se mi do očí, ať víš, jaké to je, žít, aniž bys poznal, jaké to je, mít normální život. Tvůj život patří nám. Tak si ho vezměte, jestli můžete.

Neexistuje nic takového, jako hrdinové. Dneska zrušíme apokalypsu! Když se řítíš jako blesk, narazíš jako hrom. Prý umíráme dvakrát. Jednou, když naposledy vydechneme, a jednou, když poslední člověk, kterého známe, vysloví naše jméno. Mami.

Tati? Než se vzbudíš, budeme zpátky. Co když dítě sní o tom, že se stane něčím jiným, než společnost chtěla? Co když aspiruje na něco lepšího? To je něco, čemu by průměrný občan prostě nerozuměl. Je to jeho svět, my v něm jen žijeme. Abys přežil, musíš držet hlavu dole.

Nikomu neříct, kdo jsem? Tak se přežívá? Já ale nechci přežívat, chci žít. Ve hře jsou síly, v jejichž ovládnutí nemůže doufat ani jeden z nás. Čím víc nás utlačují, tím víc bojujeme. Nelsone Mandelo, přiznáváte vinu? Můj pane, ne já, ale to vláda by měla přiznat vinu. Budeš milovat...

ať se ti to líbí či nikoliv. Budeš milovat. Existuje něco, co bys neudělal... pro svou rodinu? Do toho. Silnější než strach ze smrti. Některé věci zastavit nejde. Není to nádhera?

Nic krásnějšího jsem nikdy v životě neviděl. Je to trochu jako forma společensky přijatelného... šílenství. Pokud zničíte celou generaci kultury lidí, je to, jako by nikdy neexistovali. A to přece nemůžeme dovolit. - Napsala jsem povídku. - Výborně, sem s ní. Byly to ty nejlepší časy.

Byly to ty nejhorší časy. - Tos nenapsala ty. - Je to moje písmo. Nic. Některé dny byste nejradši prožívali pořád znovu. Hej! Klidně to budeme dělat celý den. Co jseš zač? Keňan? A některé dny chcete zažít jen jednou. Ten den si pamatuju. Snažím se každý den žít, jako by byl posledním dnem mého neobyčejného, obyčejného života.

Pro všechny cvoky. Když jsem neměl nikoho jiného, přijal jsi mě a ukázal mi, jaké to je... když tě někdo miluje. Být naživu. Vyzkoušet něco nového. Udělat to správně. Zemřít.

Všechno dobré v mém životě je jen díky tobě. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Tu rocenku mohli rovnou nazvat Picoviny z Holywoodu

419

Odpovědět

3:30 John Dreamer - Rise

10

Odpovědět

1. Filth
2. Gravity
3. Star Trek

15

Odpovědět

Tahle roční série mi minulý rok ukázala můj velice oblíbený film "Barfi!", na který bych jinak nenarazil. Doufám, že tento rok v tom listu objevím taky nějaký zapadlý klenot.

60

Odpovědět

Nádhera.. :) (5:49 - Rest in peace James Gandolfini)

00

Odpovědět

Tenhle rok příjemně překvapil Hobit, jehož první díl byl při nejlepším nudný a díl dvě byl nabitý akcí. Ale v celku se stalo ve druhém díle uplne nic. Osobně se mi líbil Muž z Oceli, i když je na něj slyšel spoustu kritiky. Za komedie bych dal Apokalypsu v Hollywoodu nebo Millerovi na Tripu. Překvapení pro mě byl Star Trek a největší zklamání Podfukáři. Což je blbost na entou s průhledným scénářem ;)

612

Odpovědět

Tyhle sestřihy jsou úžasný, té práce co s tím musí být, respekt !

421

Odpovědět

Tak ted mi někdo napište co stojí za rok 2013 za shlédnutí a já to doženu :D

540

Odpovědět

Nejlepší Final-cut má stejně Joblo.com

00

Odpovědět

Miluji tyhle videa. Vždy pak hodinu projíždím seznam podle časové osy a vyhledávám co mi během roku uniklo :D

231

Odpovědět

Pro mne první Hobbit a následně End of watch, který opravdu úžasně překvapil.

11

Odpovědět

End of watch je neskutočný film a brutálny nářez, až na to že bol vydaní 2012 tak tu nieje zaradený.

30

Odpovědět

Pěkné video. Top 3 za mě: 1. Rivalové
2. Gravitace
3. Hobit
P. S. Nemělo by být v 6:24 "neobyčejně obyčejného života?"

34

Odpovědět

Walter Mitty a What Maisie Know, to byly filmy, které se mě nejvíce dotkly :)

00

Odpovědět

Rivalové a Capitain Phillips byly letos asi to nejlepší co jsem viděl v biografu. :-)

32

Další