Flyleaf – Again

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:250
Počet zobrazení:7 098

Další splněné přání - dnes pro uživatele s nickem Jakub Hornáček. Zdravím na Slovensko. ;) Flyleaf je alternativní rocková/metalová skupina z Texasu, která se řadí taktéž k žánrům křesťanský pop a metal a dalším. Tato skupina vznikla před 11 lety a má 5 členů, zpěvačkou je Lacey Mosley. Všichni členové jsou věřící křesťané. Píseň "Again" vyšla v roce 2009, je prvním singlem z druhého alba nazvaného Memento Mori. Je o vztahu zpěvačky Lacey k bohu a ke světu. Podle jejích slov je "Again" pro lidi, kteří jsou jako ona - pro lidi, kteří chtějí udělat svět lepším místem, ale nemohou sami unést na ramenou všechnu tíhu světa. V písni k ní promlouvá bůh.

Přepis titulků

Miluju způsob, jakým se tvé srdce poraní každou křivdou a strašlivým osudem. Modlíš se, aby se to nikdy nestalo a žiješ v přesvědčení, jako by to záleželo na tobě. A najednou jsi tu zase na kolenou, snažíš se zas popadnout dech. Vzdát se je tvá jediná možnost. Miluju tě.

Prosím, pochop to a zas ve mě věř. Mám rád to, že nejsi nikdy spokojená s peněžní hodnotou, moudrostí a uspokojujícími lžemi. Snášíš to, co ti říkají, vracíš se a brečíš. Jsi mi tak blízká, že jsi málem zemřela. A najednou jsi tu zase na kolenou, snažíš se zas popadnout dech. Vzdát se je tvá jediná možnost. Miluju tě.

Prosím, pochop to a zas ve mě věř. Nemusí ti rozumět, buď poklidná. Počkej a věz, že já ti rozumím, buď klidná. Buď poklidná. A najednou jsi tu zase na kolenou, snažíš se zas popadnout dech. Vzdát se je tvá jediná možnost.

Stavidla se rozbíjejí a rozlévají. A najednou jsi tu na kolenou, snažíš se popadnout dech. Jsi přesně tam, kde jsem tě zas chtěl mít. Miluju tě. Prosím, pochop to a zas ve mě věř. A najednou jsi tu zase na kolenou, snažíš se zas popadnout dech. Jsi přesně tam, kde jsem tě zas chtěl mít.

Pochop to a uvěř. Překlad: janica www.videacesky.cz

Komentáře (61)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Martin Polák: Správný dotaz! Při překladu jsem byla taky dost zmatená, proto jsem si na anglické wiki dohledala to, co o písni říká zpěvačka, a z toho vyplynul popisek - část o písničce - že k ní mluví bůh s tím, že chce všem na světě pomoct, ale sama je hrozně malá na to, aby ovlivnila to, jak svět funguje. ;) Původně jsem si taky myslela, že zpívá nějakýmu týpkovi a je to dialog.

190

Odpovědět

Zajímalo by mě, jak bylo při překladu určeno, ke komu zpěvačka mluví... myslím tím osobu. Nemyslím, že žena mluví k ženě... Vím, že je to klasika - všechny písničky mluví k ženám, pokud je zpívají muži... tady bych si klidně i tipnul na to, že je to o nějakém chlapíkovi.

180

Odpovědět

Ta zpěvačka mi tím jak je svá a trochu cáklá připomíná Kláru Vytiskovou, co vám?

180

Odpovědět

Byl jsem na Flyleaf live, když byli v Ostravě. Koncert naprosto luxus. Děkuji za překlad... Musím uznat, že překládáš fakt super výběrový kousky, moc si toho cením ;-)

180

Odpovědět

mrtě sexi zpěvačka :D

btw.. diskuze o náboženství? ekonečné téma, to už rovnou můžete diskutovat o nesmrtelnosti chrousta :P

180

Odpovědět

tenhle cover je mnohem lepsi nez original...
http://www.youtube.com/user/xoclkox#p/u/30/WEh_eX4XGv0 :)

180

Odpovědět

Bůh existuje a dávno se na tenhle svět vy*ral a šel jinam protože lidi jsou blbí :D a má rád ateisty, protože ho s ničím neotravujou :P

181

Odpovědět

Další ze zbytečných diskuzí... Já jsem ateistka, křesťanství opravdu nemám ráda, byť je to součást naší kultury... Pro mě je nejzajímavější islám. A i přes tohle jsem se dokázala přenést a prostě přeložit písničku o vztahu boha a člověka. Proč tedy zbytečná diskuze o křesťanství? Boha si můžete představit jako něco abstraktního, pro každého člověka unikátního...

183

Odpovědět

xmirco: nesmis si utoho poustet pecko...:D:D

181

Odpovědět

Náboženství je jen tak dobré, jak jsou lidi v něm :-)

181

Odpovědět

Me se zda, ze v Americe je taky kazda druha skupina krestanska :-D

180

Odpovědět

DaveN : To zase já považuju i takové vlažné přijmutí kondomů za určitý pokrok.

180

Odpovědět

Jsou to lidé, ale neměli by se k něčemu takovému jako je církev, hlásit, protože vždycky když se to provalí tak je to poprask a další voda do mlýna ateistům..
K těm kondomům - stačí aby sis do googlu zadal např. "papež kondomy" a vyjede ti spousty článků a zpráv na toto téma, takže to není až zas tak vytržené z kontextu, za všechny třeba:
http://zpravy.idnes.cz/kondomy-nejsou-jen-zlo-pripustil-poprve-papez-benedikt-xvi-pqr-/zahranicni.asp?c=A101120_204419_zahranicni_vel
Btw to s tou diskotékou bylo hodně nadsazeno jak jsem zmiňoval, ale je to každopádně subjektivní, spousty lidem to nevadí a pokud to chcou oba, nevidím problém ani já, někdo chce vztah, jiný si jen užít, znám takové lidi. Ale to už bychom byli OT.

180

Odpovědět

Jsem velmi rád že se tu objevují i písničky tohoto "náboženského" rázu... Janica: DÍKY!

180

Odpovědět

Sínus: Však já jim tu pedofíílii neschvaluju, ale jsou to taky jen lidé. Když někomu poukážu na jeho chyby, neznamená to, že bezchybný jsem já.
Nevím kde jsi to četl, ale asi to bylo nějak vytržene z kontextu nebo tak, protože, aby kondomy najednou byly třeba i částečně schvalovány, je naprostá blbost. Nevidím v tom nic pokrokového ani něco co by víru mohlo posouvat dál.
Zap*chat si s holkou jen tak na diskotéce nepovažuju za slušné chování...

180

Další