Obrana proti nožiFunker Tactical

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:321
Počet zobrazení:9 054

Co dělat proti útočníkovi s nožem? Ryan Hoover, instruktor Krav Maga, názorně poradí několik možností. Měli byste zájem o více videí od Funker Tactical, případně přímo s Ryanem Hooverem?

Komentáře (94)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vyzkoušet si několik různých úhlů pohledu lze i zde u nás: https://www.facebook.com/events/212777545809508/
s náš názor na věc? Snažit se vyhnout konfrontaci a pokud to nejde? Jakákoliv sebeobrana je lepší než pasivní čekání na smrt.

00

Odpovědět

Video bylo pro mě velmi poučné, pokud jich bude více budu jedině rád.

31

Odpovědět

Nu,
musím uznat, že stojím za tím, se z takového boje dostat v nejlepším případě nekonfliktní cestou. Raději mu dát prachy z peněženky nebo prostě utéct. Občas to ale nejde. Pak se ale nebudu spoléhat na KM. Vyzkoušel jsem si Systemu, KM a Musado. Abych pravdu řekl, nejintuitivnější byla právě Systema. Techniky Systemy velmi rychle přecházejí do svalové paměti a lze se jí snadno naučit včetně pohybu, který je v takovém souboji velmi důležitý. Ano rozvolňování těla je na delší dobu ale má své pro. Pokud se bavíme o "nejlepším" soubojovém systému, říkal bych mu kuličkové ložiska v kapse, což preferuje jeden z předních lektorů Musada. Překvapivé, setsakra bolestivé a získá to čas k tomu se rozhodnout co je nejlepší. Teda, pokud se trefíte.

11

Odpovědět

A jak dlouho jste každé bojové umění dělal? Pokud se mohu zeptat

00

Odpovědět

+LasakU každého z těchto soubojových systémů jsem strávil více než rok. Nejde ale jen o moje zkušenosti. Tohle téma "nejlepšího" nebo "nejintuitivnějšího" bojového systému je omílané stále dokola. Jednou je to KM, podruhé Musado jindy třeba i thai box ačkoliv je to martial art. Všanc však dávám svoje zkušenosti s těmito systémy a svůj názor na věc... :)

Best Regards

11

Odpovědět

Se Systemou souhlasím, je to intuitivní, i mě vyhovuje víc než Krav Maga. Nakonec i některé složky U.S. Army upouští od krav magy a přechází právě na systemu.
Ve finále je to ale o tom co komu vyhovuje, co komu sedí. Někomu je přirozenější Krav Maga, někomu Systema, někdo prostě rád používá pěsti a někdo kolena. Já mám třeba raději kontakt, mám rád "nepřítele" pod kontrolou a hezky u těla což ostatně s mou figurou a stavbou těla jde poměrně snadno. Ty kaskadérský kousky a fintičky raději nechávám těm šikovnějším a obratnějším :D
Velmortis: kuličková ložiska říkáš? Já mám na klíčence takový dlouhý olůvko od kamaráda rybáře, váží hezkejch pár deka a hezky padne do dlaně, navíc mám klíče pořád po ruce, není to sice tak elegantní, ale účel to už párkrát splnilo :)

00

Odpovědět

+MikeHavliczekCokoliv do ruky je přínos. Rána má pak pěkný říz. Co jsem slyšel tak US pracuje na vlastním soubojovém systému. Nevím, jestli je na tom něco pravdy. Google mlčí. Co se týče těch kuličkových ložisek, jsou těžká a vyvážená. Vlastně i docela přesná. Hod do čela dokáže dle mého názoru rozbít lebku. Co se pak dá dělat s keramickými v letadle :). Já si pořídil dvě velká cca r = 3,5cm ložiska a dal si je také na klíče s tím rozdílem, že jsem do nich udělal závit a lze je snadno vyšroubovat.

00

Odpovědět

Toto je komický...

115

Odpovědět

Kill or be killed. KM je dobrá, ale jen koukat na videa nestačí.

110

Odpovědět

Ve větě "Nesnažím se ho odzbrojit, ale zničit to co drží nůž." Je krásně vidět, že to je Krav Maga. Ta legrace vznikla čistě pro zmrzačení a zabití.

54

Odpovědět

a které bojové umění, které lze využít k sebeobraně jako takové není? (nemluvím o bojových sportech, nebo boj. uměních, která vám v reálném boji jsou k ničemu). Navíc musím upozornit na to, že to, co ukazuje on je civilní KM (obranná), která útočníka ani nezabije ani nezmrzačí (pokud by cílem bylo zabití, tak jednoduše využije nůž útočníka jako zbraň proti útočníkovi samotnému.

61

Odpovědět

Jakkoliv KM nerozumím, tak možná by někteří z vás mohli video opravdu sledovat a poslouchat/číst, co tam ten člověk říká. Zcela jasně říká, že je to velmi špatná situace a že máte udělat cokoliv, aby ke konfrontaci nedošlo. Dále pak upozorňuje i na to, že ta první technika není odzbrojující, byť se mu to stává - ale nemáte s tím počítat. Prosím o trochu soudnosti, alespoň tedy nekritizovat něco, co ve videu ani není.

230

Odpovědět

Myslím, že si ty komentáře berete moc osobně. Není to kritika překladu, kritika webu, recenze videa; pouze záznam toho, co člověka při jeho sledování napadlo. Máš samozřejmě pravdu, ale internet zcela objektivní není a nebude nikdy.

41

Odpovědět

Už od pohledu je mi jasné že to neni to pravé ořechové. Spíš bych se přiučil nějaké techniky Systemy. https://www.youtube.com/watch?v=4h81Ox9Adds

32

Odpovědět

netuším, co znamená "od pohledu" každopádně je potřeba brát v potaz, že Systema i KM jsou 2 ze 3 nejkvalitnějších a nejvyužívanějších obranných (a nejen obranných) technik v dnešní době. Každá vychází z trochu jiných základů, ale nedá se říct, že ta je lepší a ta horší. Tam už spíše záleží na kvalitě jednotlivce.

20

Odpovědět

3. pád: mně

Tyhle chyby v základech gramatiky tady za BugHera nebyly...

220

Odpovědět

No to je nejspíš pravda. Na druhou stranu tady bylo méně videí, web byl nezabezpečený, občas ho někdo hacknul atd.. Každý do toho projektu dáváme to v čem jsme dobrý, a až tady budou nové funkce tak věřím, že takové menší chybičky ani nebudou vadit... :)

By the way: Chyba opravena

63

Odpovědět

nejde mi nereagovat, tohle v zadnym priprade nezkousejte, mozna tak jedine jako srandu protoze to nema zadnej smysl... nuz vam nikdy z ruky po placnuti nevyleti, dale pak zadnej utocnik nestoji jako cica a ceka co udelate a nestoji dal potom co neco udelate... je to k smichu a KM takovy videa jenom posouvaj do smetiste... samozrejme to nalaka lidi protoze je coooooool


pokud chcete KM tak tady
Human Weapon | KravMaga vlozit do YT
je dobry video... a hlavne je tam videt jak utok s nozem probiha, ne tyhle pohadky.

54

Odpovědět

Musím vás opravit. Jedná se stále o KM. Je třeba si uvědomit, že KM je složená z několika boj. umění a škála obraných technik je nezměrné množství (V tomhle případě tam jsou 3 možnosti). Po tomto úderu v mnoha případech opravdu nůž vylétává z ruky (vyzkoušeno v praxi s gumovými noži). Někteří útočníci mohou pouze zbraní takto vyhrožovat, takže ano může i stát, ale je pravda, že většinou nikoliv. Ovšem pro ukázání techniky je dobře, že stojí. Nakoec jen dodám, že základy KM byly v tomto videu dodrženy (posun o 45° z osy útočníka a dráhy útoku, atd.), takže tohle KM do smetiště neposouvá. Ovšem na druhou stranu techniky, které zvolil jak při fixaci, tak i při samotné obraně proti noži nebyly zrovna dle mého názoru ty nejideálnější, ale tohle již není objektivní názor. Je to o tom, která technika komu víc sedne z možných tří.

20

Odpovědět

první věc, co mě napadla, když jsem to video viděl je, že když někoho (neozbrojenýho) chci bodnout nožem tak nestrkám nůž před sebe ale spíš se ho snažim chytit a pak bodnout... Ale musim říct že ze všech obran proti noži co jsem viděl (nejsem ale žádnej expert) mi tohle docela dávalo smysl - hlavně první dva body :D

10

Odpovědět

Záleží. 100 útočníků 100 způsobů útoku. V tomhle případě chce spíše ukázat, jak reagovat na osobu, která vás třeba přepadne na ulici a chce po vás peníze a pod. v takovém případě tyto osoby před vámi oopravdu mohou stát takto, protože vám chtějí pouze vyhrožovat ( a přitom s nožem umí,s prominutím , jak panna s ocasem).

30

Odpovědět

Jde na vas nekdo s nozem - brante se ucine, vytahnete bouchacku :-D

41

Odpovědět

1. mít zbraň a umět s ní je v dnešní době pro některé nákladné. Ne vždy ji máte u sebe (např. na svatbě)
2. jestliže nůž osoba vytáhne 2 kroky od vás, tak ji asi těžko vytáhnete
3. mezi techniky KM patří i práce se zbraní

30

Odpovědět

ani kdyby byl chlápek s nožem pět metrů od tebe, tak nestačíš tasit.

11

Odpovědět

Ou yeeah! :D Nějaký badass tacticool videjka od Funker Tactical! Jojo, klidně další, parádička :3 :)

31

Odpovědět

Teď si každý myslí, že zbije i medvěda, co na něj vyleze z lesa. Pravda je takový, že bez trochu svalů a velké praxe je vám takové video na nic, navíc v případě stresu si na nic takového ani nevzpomenete.

292

Odpovědět

Svaly na tohle fakt nepotřebuješ :DDDD
Trénink ovšem ano. Zhlédnout video na Jůtubku ti fakt k naučení se sebeobrany nepomůže

32

Odpovědět

+eXeJe pravda, že na na tuhle techniku zrovna ani ne, ale stejně pokud nemáte ránu, tak nemůžete tomu člověku způsobit bolest v 2. fázi (ta nastává a jakmile se dostal z osy útočníka a dráhy zbraně). Takže i tady je potřeba. Jinak v celkové KM jsou svaly a kondička velmi důležité) Jinak souhlasím, že zkoukávání videí nikomu nic moc nedá a v reálu pak akorát dostanou na budku (pro představu i trénovaný člověk ztrácí nakonec 30% kvality techniky následkem stresu atd. )

10

Odpovědět

ono je strašná škoda že neukázal ako reagovať v prípade že vytiahne nôž a hneď zaútočí, čiže sa ním začne zaháňať ... ono pekné je vedieť základ pre odzbojenie, ale viac by ma trochu zaujímala taktika pri reakcií už priamo na napadnutie v pohybe

110

Odpovědět

Záleží na tom "jak" se tím nožem bude ohánět - na každý směr útoku existují trochu jiné techniky - jiné jsou proti "vnějším" útokům oblouky, jiné proti přímému bodnutí, slashi.
Každopádně první nejlepší technikou je okecat to, dát mu co chce, a utéct.
Pokud to nezabere nebo to nejde - kopanec do koulí je poměrně efektivní způsob osvobození. :)

90

Odpovědět

+VikKopanec do koulí je, ale velice náročný na trefení. navíc je chybný. Správně se má kopat do kříže vůči noži (např. použije-li oblouk ze spoda a drží nůž v jeho levé ruce (pro nás pravá strana), tak my útočíme vysokým kopem (high kickem) na jeho pravou (naši lebou) stranu těla). Popřípadě můzeme universálně kopat do kolen (prokopnout koleno) a měníme pouze levou a pravou stranu podle toho ve které ruce má nůž.

10
Další