George Carlin – Věci

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:415
Počet zobrazení:9 749
Představuji vám amerického stand-up komika George Carlina. Dnešním dnem to jsou právě dva roky od jeho smrti (22.6.2008). Tento člověk byl znám především pro svůj troufalý humor, kterým se navážel do americké kultury. V tomto vystoupení se zabývá tím, jak jsou pro člověka důležité věci.

Přepis titulků

Byl bych vystoupil o něco dřív, ale přidělili mi špatnou šatnu a já neměl kam dát svoje věci. A nevím jak vy, ale já potřebuji mít kam všechno strčit. Takže tohle jsem tam vzadu celou dobu dělal, jen jsem hledal, kam bych to strčil. Víte, jak je to důležité. To je celý smysl života, nemyslíte? Snažit se najít místo pro svoje věci. Kvůli tomu máte domy, dům je jen místo, kam si dáváte věci. Kdybyste neměli tolik blbejch věcí, nepotřebovali byste dům.

Jen byste se pořád tak procházeli. Dům je jenom od toho. Je to hromada věcí s víkem nahoře. Vidíte to, když letíte letadlem, podíváte se dolů a každý má svou hromádku věcí. Každý má svou vlastní hromádku věcí. A když svoje věci někde necháte, musíte je zamknout! Nechtěli byste, aby někdo přišel a vzal vám je. Vždycky si vyberou ty dobrý věci. Nezajímá je ten bordel, co si schováváte.

Nikdo nemá zájem o vaše písemky z matiky ze čtvrté třídy. Hledají ty dobrý věci. Od toho máte dům – je to místo, kam si zamknete svoje věci, když jdete ven nakoupit další věci! A občas se potřebujete přestěhovat, sehnat si větší dům. Proč? Příliš mnoho věcí! Musíte si přestěhovat všechny svoje věci! A možná si nějaké věci dáte do úschovy. Představte si to.

Existuje celé průmyslové odvětví založené na tom, že vám dává bacha na věci. Dost už o vašich věcech. Pojďme se bavit o cizích věcech. Všimli jste si někdy, že když jdete k někomu na návštěvu, nikdy si tam nepřipadáte tak úplně doma? Víte proč? Žádné místo na vaše věci! Všude se tam válí něčí cizí věci! A jaký jsou to děsný věci! Kde vzali tyhle věci? A když u někoho máte neočekávaně přespat a nechají vám jeden pokoj na přespání, který tak často nepoužívají, někdo v něm před jedenácti lety umřel a ještě mu odtud nevystěhovali věci!

Ať už vás nechají spát kdekoliv, vedle postele bývá prádelník a na něm není dost místa na věci. Někdo jiný má na prádelníku svůj bordel. Všimli jste si, že cizí věci jsou bordel, a váš bordel jsou věci? Pryč s tím odtud! Občas si vyjedete na dovolenou. Musíte si vzít pár svých věcí s sebou. Nemůžete si vzít všechny svoje věci.

Jen ty věci, které máte vážně rádi. Ty věci, které vám sluší ten měsíc. Dejme tomu, že jedete do Honolulu, musíte si s sebou vzít dvě velké tašky plné věcí. Plus vaše příruční zavazadla, plus věci, co máte po kapsách. Dojedete až do Honolulu, ubytujete se v hotelu a začnete rozmisťovat svoje věci. První věc, co děláte na hotelovém pokoji, je nastrkat si všude věci. Dám pár věcí sem, pár věcí tam dolů, tady je další místo na věci, támhle si dám další věci, ty si dej svoje věci támhle a já si dám svoje věci semhle, tady je další místo na věci…

hej! Máme víc místa, než máme věcí! Budeme si muset koupit další věci! A tak si rozmístíte všechny věci a víte, že jste tisíce kilometrů od domova, a necítíte se úplně pohodlně, ale víte, že musíte být v pohodě, protože přece máte pár svých věcí s sebou. A s tím vědomím si dokážete odpočinout v Honolulu. V tom vám zavolá váš kamarád z Maui a říká: „Hej, nechceš přijet do Maui na víkend?

Párkrát tady můžeš přespat!“ No do prdele! Co si teď vzít za věci? Přesně tak, musíte si vzít ještě menší část svých věcí. Jen tolik věcí, kolik je potřeba na víkend na Maui. Přijedete k němu a už jste fakt rozprostření, máte svůj bordel po celém světě! Máte věci doma, věci v úschově, věci v Honolulu, věci na Maui, věci v kapse, zásobovací cesty se prodlužují a ztrácí přehlednost.

Ale přijdete ke kamarádovi domů na Maui a on vám nechá nějaké místečko na spaní a je tam nějaká okenní římsa nebo malá polička, a není tam moc místa, ale to nevadí, protože už teď tolik věcí nemáte. A vyložíte si tam věci, které máte. Položíte si tam svůj francouzský odstřihovač nehtů z dovozu, svou střevní diagnostiku s 45denní zárukou, svou zubní nit s příchutí skořice a svůj nosní sprej Othrin pro 12hodinové uvolnění.

A víte, že jste daleko od domova, ale že musíte být v pohodě, protože máte svůj nosní sprej Othrin na 12hodinové uvolnění. A s tím vědomím odpočíváte na Maui. Vtom vám kamarád řekne: „Hej, dneska bysme mohli zajít ke kámošovi na druhou stranu ostrova a přespat u něj.“ Do prdele, ne! Co si teď vzít? Teď si vezmete už jen věci, které určitě budete potřebovat. Peníze, klíče, hřeben, peněženku, zapalovač, kapesník, pero, cigarety, antikoncepci, vazelínu, bič, pouta, píšťalku, vibrátory a knížku!

Překlad: beret www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Lidi, to neni o drogach (tentokrat). To je skutecne o vecech. Mame jich moc a slouzime jim, ne naopak jak by to melo byt. Podivejte se na zvirata, nelpi na vecech. Veci nas ovladaji, resp.vecma nas ovladaji.
Nekdo tu zminil Billa Hickse. Nejlepsi duvod, proc se naucit anglicky!

00

Odpovědět

Viděli jste někdo film Up in the air? Protože v něm George Clooney říká něco podobného o věcech. Akorát tady je to pojato opravdu jako parodie. A myslím, že dobře udělaná. :-)

190

Odpovědět

Gharty: protože mluví o drogách ty střevo.. Dvojsmysl? Nic? Tak nic, di spát a dál používej slovník bez přemýšlení

183

Odpovědět

Tak tahle angličtina je prostě nádherná, estli se chcete smát musíte poslouchat protože u stand-up komedie dělá intonace a ty jemný nepřeložitelný nuance jazyka pomalu stejnej kus srandy jako samotnej obsah

180

Odpovědět

Nevíte někdo název dvd, pod kterým bylo toto vystoupení vydáno ?

180

Odpovědět

Dave : Proč tady píšeš o drogách, když mluví o věcech ???

Stuff - věci, krámy.
S**t - slangové označení pro věc (give me that s**t - dej to sem)
Maui - že by ostrov Maui ???

210

Odpovědět

ale i bez toho,ze to jsou drogy je to vtipne,nevim jestli je to ve vsech pripadech zrovna droga ;)

180

Odpovědět

Stuff = droga (věc), s**t = konopná droga (bordel), Maui = odrůda konopí (ostrov).

185

Odpovědět

kdybyste to nekdo nepochopili tak "STUFF" je bráno taktéž jako drogy neboli "zboží" :))

180

Odpovědět

Skvělý video. Chce to i takový další, jenom problém, že se mi nepřehrává až do konce a dělají to i jiný, nevíte co s tim?

180

Odpovědět

genialni :-))

180

Odpovědět

Nejlepší komik je Andy Kaufmann...budiž mu již země lehká.

182

Odpovědět

diky moc za překlad carlina, je to nejlepši stand-up komik co znam a ikdyž tohle vystoupeni (tema) neni zrovna jedno z jeho legendarnich, pořad je to solidni nadpruměr. takže se přimlouvam všemi čtyřmi za dalši překlady s "old f**k'em". btw co se tyče videa co tady hodil Krysthov, nenechte se odradit prvnimi par minutami, ten začatek je na muj vkus slabši ale pak se to rozjede.

180

Odpovědět

co je na tom vtipne? :O

185

Odpovědět

Bavila jsem se dobře. Další videjka

190

Další