George Carlin - Americký sen

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:824
Počet zobrazení:45 524
V tomto stand-up vystoupení nám George Carlin řekne, proč v USA nikdy nebude lepší vzdělání a kdo je opravdu u moci.

TOTO VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET!

Přepis titulků

Ale má to důvod. Má to důvod... Je tu důvod, proč je školství na hovno, a je to stejný důvod, proč se to nikdy nespraví. Nečekejte, že to bude lepší, a buďte rádi za to, co máte. Vlastníci této země to nechtějí. Mluvím o skutečných vlastnících. Praví vlastníci jsou obří bohaté skupiny, které vše kontrolují a dělají důležitá rozhodnutí.

Na politiky zapomeňte. Ti vám mají dát pocit, že máte svobodu volby. Nemáte. Nemáte žádnou volbu. Máte vlastníky. Oni vás vlastní. Vlastní vše. Vlastní důležité pozemky, vlastní korporace, podplácí senát, kongres, vlády, radnice a v kapse mají i soudce.

A vlastní všechna velká média, takže určují, jaké zprávy a informace se k vám dostanou. Drží vás za koule! Každoročně utrácejí miliardy dolarů lobováním. Lobují, aby dostali, co chtějí. Víme, co chtějí. Chtějí víc pro sebe a méně pro ostatní. Ale řeknu vám, co nechtějí. Nechtějí obyvatele schopné kritického myšlení.

Nechtějí informované a vzdělané lidi schopné kritického myšlení. To nechtějí. To je proti jejich zájmům. Přesně tak. Nechtějí lidi, kteří si uvědomí, jak s nimi systém před 30 lety vyjebal a pak je hodil přes palubu. To nechtějí. Víte co chtějí? Chtějí poslušné dělníky. Poslušné dělníky!

Lidi dost chytré na to, aby ovládali stroje a zvládali papírování, ale dost hloupé, aby pasivně přijímali tyhle debilní práce. Hůře placené, s delší pracovní dobou, osekanými výhodami, s přesčasy a penzí, ze které hned nic nemáte. A teď jdou i po vašem sociálním pojištění. Chtějí zpátky vaše důchodové spoření. Aby je mohli dát svým zlodějským přátelům na Wall Street. Víte, že je dostanou?

Dříve, či později vám je vezmou. Oni to tu vlastní. Je to jak velký klub. A vy v něm nejste! My v tom velkém klubu nejsme. Je to stejný klub, který vám celý den vtlouká do hlavy, čemu máte věřit. Celý den vám vtloukají do hlavy, v co věřit, co si myslet a co kupovat. Kostky jsou podvržené. Hra je zmanipulovaná a nikdo si toho nevšímá.

Nikoho to nezajímá. Tvrdě pracující čestní lidé, bílí, modří, je jedno jaké máte tričko... Tvrdě pracující čestní lidé neustále... Jsou to skromní lidé. Neustále znovu volí tyhle bohaté zkurvysyny, kteří se o ně nestarají. Jste jim ukradení, jste jim ukradení! Nestarají se o vás. Vůbec, vůbec, vůbec...

Jako by si toho nikdo nevšiml a nikoho to nezajímalo. Na to spoléhají. Spoléhají, že Američané budou vědomě ignorovat toho velkýho červeno-bílo-modrýho ptáka, který s nimi každý den vyjebává. Vlastníci téhle země znají pravdu. Říká se tomu americký sen, protože musíte spát, abyste tomu uvěřili. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (71)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to především sranda. Vidět za srandou konspiraci je paranoidní. George dělal srandu, a to, co říkal byla a je pravda. Žádná konspirace. Pravda. Kdo nemá v uších sračky, tak to chápe. Nic složitýho na tom není.

00

Odpovědět

Diky Jiříku, rozumĕl jsi řeči zvířat.
A vzdycky pobavíš.
Myslím, vy chytrolíni český, že byste mohli zapracovat na svojí angličtině a poslechnout si toho od nĕj víc..
A pak si zkuste Billa Hickse!

50

Odpovědět

Přestaňte překládat tyhle konspirační h***a

877

Odpovědět

Dobra blbost. Aky dosach moze mat jednotlivec na celu spolocnost? Sak je len logicke ze jednotlivec nemoze ovladat vsetko. Aj ludia ktory maju moc tak sice mozu vyslat niekde vojsko ale uz su vobec neni schopny ho zavolat spat. A co existuje len jeden lobista sak kazda zauimova skupina ma svojich lobistov. Ty mozu ist proti sebe. Americky sen je o tom ze niekto zbohatne len vdaka usilovnej praci aj ked predtym nemal nic a to je mozne aj ked malo pravdepodobne.

153

Odpovědět

Za prve, nejspis si to spatne pochopil, ten Americky sen. Za druhe, Hitler neovladal celou spolecnost? Castro, Lenin, Stalin, Kim čong il? Tihle neovladaji celou spolecnost? Zkus se na to podivat jako na obrovskou pyramidy. Jako je treba system ve skole. Reditel da pokyn ucitelum, oni se podle toho zaridi a pokyn predaji zakum, nekteri se prizpusoby nekteri ne, ale vetsina stejne podlehne natlaku vetsiny a kdyz je do toho jeste masiruje skolni rozhlas/radio a skolni tisk. Zacnou tomu postupne verit. Tezko to vysvetlim v par vetach.

273

Odpovědět

viac Georga Carlina prosim.

584

Odpovědět

A kdo je teda v Big clubu..? ten kdo na sobě maká... Budu sedět na p****i a učit se, dokud nebudu mít své místo v této hnusné a neosobní společnosti jisté a budu mít tak prostor vytvořit si svůj vlastní, klidný svět...

433

Odpovědět

Áno, potom nebudeš mezi dělníky, ale mezi vyplňovači papírů. Jaká to kariera. :-)

10

Odpovědět

Je fakticky hloupé označit cokoliv Konspirační Teorií. Nic takového jako KT neexistuje, jsou jen lidé s odlišnými názory na které je možno reagovat. Resp. je skupina lidí kteří vyslovují své názory a druhá skupina lidí která neprokáže, nechce nebo neumí prokázat jiná fakta a označí to tedy jak akt KT. Ten kdo používá nálepku KT je osel, neumí vyjádřit adekvátní opoziční názor (resp. se často raději nepřiklání k žádnému nebo oficiálnímu) a je věřící církve KT, boha jejž nikdo také neviděl. Případně má tento blbec jiné za jiné blbce.
https://www.youtube.com/watch?v=cvz9uSK3zXo

387

Odpovědět

Konspirační teorie jsou a jsou založené na spojení zdánlivě nesouvisejících informací/faktů. Mno a ta zdánlivá nesouvislost vyvolává u hodně lidí pochybnosti. Takže tvrdit že konspirační teorie nejsou je stejně hloupé jako předem každou konspirační teorii označit za nepravdivou.

212

Odpovědět

A tak si postěžovali zatleskali a pak všichni nasedli do svých SUV a odjeli do domovů žít to, čemu se říká americký sen. Dávno totiž zapomněli že ho žijí. Americký sen je totiž to v čem se nacházel Carlin v čem se nachází ti co si mohli dovolit lístky na jeho show. Americký sen je prostě komfort. V tenhle sen o komfortu sní jen ti co ho nemají, ne však ti co ho žijí.

445

Odpovědět

Konspirace krásná - jak někdo psal, může to bejt konspirace a nemusí - což si můžeme říct u úplně každý konspirační teorie, od toho je tady máme :D navíc nám hezky podsune to, co všichni chceme slyšet, je to nenapaditelný faktama (i kdyby bylo, je to podplacený zlejma bohatejma) a ještě se tomu krásně věří .. ale je hezký vědět že sme jedněma z těch, co vědí, že s náma bohatý (18+!) vyjebávaj - jako bysme manipulovanýma bejt přestali, když o tom víme, že jo ?

610

Odpovědět

Rest in peace, George

122

Odpovědět

Ať už je pravda kdekoliv, myslím, že usiloval právě o to, co tu všichni předvádí. O diskuzi. Netvrdím, že má pravdu ten a onen, ale aspoň vidím názory druhých a z těch si můžu "vzít" nové poznatky. Ať věříte čemu chcete, alespoň na moment jste nad tímhle videem museli zapřemýšlet. A to, podle mě, byl jeho cíl. :)

350

Odpovědět

Jeho názory se mi líbí, ale jen asi polovina přijde mi, že to i docela přehání. Tím ho nechci hanit. Určitě ve spoustě věcí pravdu má, ale zároveň je tam dost konspirací které sice pravda být můžou, ale stejně tak nemusí.

714

Odpovědět

stejný z******? big club je i v EU a v Česku

176

Odpovědět

Komik,který jen cpe lidem do hlavy svoje konspirační teorie.Celkem by mě zajímalo,jestli byl někdy v nějaké jiné zemi...Doporučil bych mu třeba návštěvu Česka a chtěl bych vidět,jak by pak nadával na život USA

1160

Odpovědět

A pokud bude Čech nadávat na život v Čechách, poslal by si ho na Ukrajinu. A když bude nadávat Ukrajinec, poslal by si ho do Číny. A když bude nadávat Číňan, poslal by si ho do Afriky. Podle tvojí "teorie" by mohl na to kde žije nadávat akorát člověk co právě umírá protože nemá vodu ani jídlo. Pokud máš alespoň jedno z toho, tak na tom pořád nejsi nejhuř tak drž hubu žejo :-D ...

415

Odpovědět

+ToldaJá si zásadně nestěžuji protože i když Česko nemám rád,uvědomuji si že jsou země které jsou na tom mnohem hůře...Tenhle člověk ale žije v Americe,zemi postavené na svobodě a v zemi kde je takřka nejvyšší životní úroveň na světě(a ať se ti to líbí nebo ne,tak i mnohem vyšší něž tady)...Člověk žijící v USA,který si stěžuje na systém pouze na základě svých domněnek a veřejně je prezentuje je pro mě jen pomatenej rozmazlenec,který si ani neuvědomuje jak vděčnej by měl být jen za možnost tyhle své Anarchistické kecy veřejně přednášet :D

847

Odpovědět

+PerkyN to nemusím být konspirátor, abych si odvodil, že tzv. svoboda a vysoká životní úroveň v USA je vykoupena okrádáním zbytku světa. Občané Spojených států, pachatelé, spolupracující, oblbení a chudí nejen duchem, si můžou dělat iluze o tom, že žijí v demokracii, protože užívají, každý svým dílem z loupeživého systému. Nechtějte od nás, abychom, jako vy věřili vašemu bludu o demokracii a svobodě. Konspirace jsou zde trpěny nebo dokonce vytvářeny záměrně jako ventil nebo metoda k ohlupováni, případně identifikaci vnímavých k utužení fajnového mentálního koncentráku, který je určen jako vývozní artikl pro konceptuální analfabety.

61

Odpovědět

Ano zije v zemi ktera treba stavi Fema kempy, ne nepodobne koncentracnim taborum. A kolikrat si o tom slysel v TV? Nejlepsi je si nejdrive zjistit nejaka fakta, ktere nejsou jen z mainstreamu. Do te doby delas presne to co ten pan rika ve videu

92

Odpovědět

Co říct, tenhle člověk ve opravdu velmi inspirativní,.. byl jeden z prvních co to takhle pojal a dneska z něho čerpá spousta lidí. Někdy je potřeba brát ho s nadhledem a někdy zas jen sedět a psát si :)

301

Další