#32: Výuka PhotoshopuGlove and Boots

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:191
Počet zobrazení:4 637

V dnešním díle vás Fafa naučí základy známého programu Adobe Photoshop. Pokud chcete, můžete si k dnešní výuce stáhnout i potřebné materiály zde: https://www.dropbox.com/sh/sm1gp1c28755j78/flSmICuKbU

Přepis titulků

Vítejte u zvláštního dílu Glove and Boots věnovaného výuce Photoshopu. Dnes se zaměříme na Adobe Photoshop CS6, který má Creative Suite a sérii... Co je? Co dneska děláš? Výuku Photoshopu! - Dneska? - Jo! - Nuda! Jdu si udělat sendvič. - Fajn. Uděláš i mně? - S čím?

- Se salámem a sýrem. - Fajn. - Super, dík. Připravili jsme pro vás soubor, který si můžete stáhnout v popisku videa. V něm máte několik vrstev. Zapneme si vrstvu s pozadím. Jak vidíte, obsah obrazu je prázdný. Klikněte na tlačítko pro odkrytí u vrstvy Picture a kohopak to tu máme? Boba Rosse. Ale nemusíte ho používat, můžete tam dát jakýkoliv obrázek. - Kohokoliv... - Hej! - Co? - Kohokoliv?

Dej tam Randyho Savage! - Ale už máme Boba Rosse. Chci, aby viděli Macho Mana! No tak, šup. Jsem za tohle vlastně rád. Můžu vám teď ukázat, jak vložit vlastní obrázek. Otevřete soubor, který chcete vložit, a kliknete na Kopírovat. Zpátky do druhého souboru, vložíte ho tam a zmenšíte, aby se vešel do rámu. Povšimněte si, že je tam vrstva s názvem Main Element. - Zviditelníme ji a je to Fafa. - Zdravíčko! - Ale dnes chci použít něco jiného. - Mějte se! V stáhnutém archívu máte i soubor gorilla.jpg, který sem můžete natáhnout.

Ale toho zeleného pozadí se musíme zbavit. Vybrat - Rozsah barev a kapátkem vyberte zelenou oblast. Jakmile máte barvu vybranou, stiskněte Delete a je to. Goriláka teď máme přidaného v seznamu vrstev vpravo. Všimněte si ikonky s popelnicí. Pokud se chcete vrstvy zbavit, stačí ji přetáhnout do popelnice. Jak nám Gorilák právě ukázal. Kliknu na Zpět, protože tam pozadí chci. Gorilákovi se to ale moc nelíbí, tak ho schováme, ať má radost.

Možná jste si všimli, že tu občas máme Goriláků víc. Toho dosáhneme duplikováním vrstvy. Stačí vrstvu s Gorilákem přetáhnout na ikonku Nové vrstvy. Jednoho trochu posuneme a máme dva Goriláky. Vytvoříme si třetího Goriláka, ano? Zduplikujeme přetáhnutím Goriláka a je to, tři Goriláci. Jsou docela hluční, ale to nevadí. Snadno se to dá vyřešit.

Vypneme na počítači zvuk. Stále sebou melou, ale už jsou potichu. U Goriláků bývá problémem, že jejich větší počet je rozruší. A tak se nyní dvou kopií zbavíme. Vrstvu můžeme zneviditelnit. Klikneme na oko a jeden Gorilák je fuč. A druhého hodíme do popelnice, jak jsme si ukazovali. A je pryč. Teď zajistíme, aby byl Gorilák spokojený. Zase zvuk zapneme. Goriláku, jsi spokojený? Teď mu oblečeme baletní sukýnku.

Odkryjeme její vrstvu. A pak ji... Super, Gorilák nám teď snědl kurzor. To se stává často, takže vím, co s tím. Přepneme všechna aktivní okna a u Photoshopu bude kurzor zpět. Držte kurzor od Goriláka dál. Chytněte vrstvu se sukýnkou a přetáhněte ji Gorilákovi do pasu. Sukýnka je teď modrá, ale nechám ji zrůžovět. Takže Obrázek - Přizpůsobit - Odstín a sytost. Posuvníkem hýbejte, až bude růžová.

Fajn. A teď mu ji dáme natrvalo. Ve vrstvách označte vrstvu se sukýnkou a Gorilákem a spojte je do jedné vrstvy, a tak ji bude mít natrvalo. Takže ji už nikdy... Co? SEM VŮL Ty jsi vůl! Tý jo... A tím se s vámi pro dnešek loučíme.

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Profesorka by mě zavraždila, kdybych nepouužila ctrl+c, ctrl+t atp.
musíme dělat Všechno co jde zkratkama. Ale je to sladké video :)

00

Odpovědět

V tomhle dílu mi příde nejvíc vtipný jak Fafa mluví tim ztišenym hlasem, kterym většinou lidi mluví v tutoriálech :D A taky sem grafik, takže díl o Photoshopu potěšil :)

120

Odpovědět

Stáhnul jsem a fakt se to v tom PS hýbe ;)

35

Odpovědět

Jj, mně snědl Gorilák kurzor a ten trik mi ve Windowsu nezabral, tak jsem pořád bez něho...

190

Odpovědět

GandL jsou proste best :DD

32

Odpovědět

To je legendární !!! Netušil jsem, že Photoshop na Applu zvládá takové vyfikundace. :-D

112

Odpovědět

Nezvládá. Ve skutečnosti je to Unix s Xfce

46

Odpovědět

+krteqkMyslíš, že jsou to Xfcečka? Když má na mašině to vykouslý jablko? A jestli se nemýlím tak Adobe snad Photoshop pro linux a unix vůbec nedodává.

41

Odpovědět

+krteqkNa Linuxu bohužel jedině s Wine... :-/

21

Odpovědět

+krteqk:D jasně že je to MacOS, ale když už někdo bere jabko do pusy a říká že něco zvládá =). Myslím, že zvládá tak max browser (:. Takže to bude fotomontáž

42

Odpovědět

+krteqki když jsem odpůrce ohryzků, musí se mu nechat, že grafický programy zvládají opravdu skvěle. Bohužel, to je tak jediný, co tomu jde. Jinak je to jen předraženej multimediální přehrávač.

103

Odpovědět

+krteqkJá teda slyšel opačný stanovisko - Photoshop na Applu je ještě míň stabilní, než na Win

31

Odpovědět

Gorilák snědl kurzor. To se stává celkem často :D

431