Bodování ve sportechGradeAUnderA

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 34
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:164
Počet zobrazení:8 611

Terčem Gradeovy kritiky dnes budou sporty, konkrétně bowling a tenis. Zaměří se hlavně na podivný systém bodování, který se u těchto sportů používá.

Přepis titulků

BODOVÁNÍ VE SPORTECH Jak vlastně v bowlingu funguje bodování? Sledujte. Představte si, že hrajete proti mně. Shodím 89 kuželek. Proto mám 89 bodů. To dá rozum. Vy ale shodíte jen 40 kuželek... a přesto vyhrajete.

Ty vole! Shodil jsem víc jak dvojnásobek toho co vy, ale stejně jste mi natrhli prdel. To není fér. Chápu, že jste začali čtyřmi striky, jenomže pak vám úplně mrdlo a neshodili jste ani prd. Nezaslouží si snad taková neschopnost nějaký trestný body? A víte co?

Mně to je fuk. Běžte do hajzlu. Tohle je kravina. Nezasloužíte si vyhrát. To ale není všechno. Celý systém bodování je matoucí. Čumte na tohle. ZÁKLADY BOWLINGU V bowlingu je nejvyšší možné skóre 300. Abyste ho dosáhli, musíte shodit 120 kuželek.

To znamená, že každá kuželka má hodnotu 2,5 bodů. Co to má kurva bejt? Dva a půl bodů? To je ale debilní. Kromě sukní odhalujících spodní prádlo a zvuků, které ženy vydávají při hře... Řekl jsem ženy! Díky. Kromě těchto dvou věcí, je tenis blbost.

Vysvětlím vám proč. Sledujte. Pěkný úder! Získáváš bod. A víš ty co? Tady jich máš rovnou patnáct. Proč se body počítají po patnácti? To je tak náhodný.

Proč se nepočítají po jednom? Nebo po desíti? To je pěkně kulaté číslo. A to není to nejhorší. Teď to začne být kurevsky absurdní. Za první výhru máte 15 bodů. Za druhou výhru dalších 15 bodů. Abyste měli 30, pochopitelně. Ale po třetí výhře jich dostanete jen 10.

Vždyť to nedává smysl. Proč už nedostávám 15 bodů? Bodová škála je 15, 30... a pak 40. Dobrá práce! Tohle bodování vymyslel někdo, kdo ani nezná prvních pár násobků patnácti. Když vyhrajete počtvrté, vyhrajete hru. K čemu vám teda je to debilní bodování?

Nestačilo by 1, 2, 3 a konec? Dementi! NULA A abyste věděli, nule se neříká nula. V tenise se nule říká love. 15:0 se anglicky řekne Fifteen love. Co se jim nelíbí na nule? Tenis má prostě debilní systém bodování.

Proto taky nikoho nebaví. Nikoho! Je to kurevská nuda. Takže poslyš... Mezinárodní tenisová federace... Ukážu vám, jak tenis zlepšit: Za prvé, nula nemá s láskou nic společnýho. Tohle byla zbytečná změna. Prostě říkejte nula. Za druhé, udělejte z toho ženský sport.

Nikoho nezajímá chlapský hekání. Nechutný. Tenis můžou hrát jen ženy. Za třetí, pryč s tím debilním bodováním. Za každou výhru bude jeden bod. Kdo bude mít čtyři jako první, vyhrál. Ještě to můžeme malinko zpestřit. Není totiž fér, že za takovou rychlovku je víc bodů než za takhle dlouhou hru.

Takhle by to nemělo být. Každý odpal se bude počítat jako jeden bod. Takže pokud si předáte míček 14krát, máte 14 bodů. Za každý odpal bude jeden bod. Vyhraje ten, kdo bude mít jako první 69 bodů. ZÁVĚR Mám v plánu probrat i další sporty, ale ne teď, protože nechci, aby se fanoušci cítili ublížení, a pak nadávali na moje humorné video, protože si ze sebe neumí udělat srandu.

Někteří totiž berou sporty až moc vážně. Takhle vypadá průměrný fanoušek tenisu. Kdybych mu řekl, že nemám rád tenis, řekl by mi na to: "Chápu, Grade. Každý jsme nějaký." Je mu to u prdele. Jenomže takhle vypadá fanoušek sportu, o kterém možná budu nebo nebudu mluvit.

A když někdo nadává na jejich sport, nebo nedej bože jejich oblíbený tým, často reagují takhle: Nebo takhle: Nebo takhle: Nebo takhle: Nebo takhle: Fakt na úrovni.

I když mi přes monitor těžko vrazí, raději si to pro zatím nechám pro sebe. Ale video mám v plánu udělat. Pokud jste zarputilí sportovní fanoušci, vězte, že až ho vydám, je to celé jen vtip. Nemusíte se kvůli tomu hned měnit v Hulka. Mějte na paměti, že to je jen vtip.

Díky. Všechna čest tenisovým fanouškům, kteří se kvůli tomuhle videu hned nechtějí rvát. To platí i pro všechny profesionální hráče bowlingu. Všechny tři. Překlad: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tenis je jedna velka zahada, treba kdo do toho leje tak neskutecny prachy; a vazne kdo na to cumi - protoze tak nudnou hru u ktery si jeste koledujete o bolesti krku...

65

Odpovědět

Ti nevím, většina kolektivních sportů je k posrání nudná. Radši bych v televizi uvítal profesionálně komentované záběry z nějakého paintballového mače než čuměl, jak parta přeplacených frajírků honí mičudu. Či arénu, kde se zúčastnění budou vymlacovat pogumovanými palicemi. Sakra už by se mohlo přijít s něčím pořádným, než jen s E-sporty a nebo starými lame sporty. Nebo ty staré trochu opepřit, pár pastiček na hrací plochu, kouřových granátů, či bolo a hned by to bylo krapet zajímavější...

32

Odpovědět

PING PONG

30

Odpovědět

Bodování u bowlingu mi přijde fajn, když to člověk bere jako bonusy. Rozhodně napínavější a větší sranda než 1 kuželka =1 bod. Ale ten tenis mi přijde vážně mimo. I když možná to bodování tu někdo znalejší vysvětlí?

211

Odpovědět

Počítá se to po čtvrtích hodiny, protože v minulosti měli na kurtech ručičkové hodiny a ty posouvali po každém bodu o 15 a u 60 byla zase ručička na začátku. To 40 vzniklo kvůli tomu, že je pro komentátory jednodušší vyslovovat forty než forty-five a love znamená "playing for love" (hraní pro radost) a nebo zkomolenina francozskýho leauf či nějak tak a znamená to vejce.
Tak to by pro dnešek stačilo, jdu honit.

672

Odpovědět

+MarZTeď už se musí uvádět zdroje i v diskuzích ??

310

Odpovědět

+Honicrozdíl mezi Vaším příspěvkem a na isportu je ten, že v prvních odstavích je "taková nedůležitá informace", že se to neví, kdežto vy to předkládáte jako nezpochybnitelný fakt

35

Odpovědět

+MarZDobře jsem pohonil nad "Vaší" korektností. Díky

141

Odpovědět

+HoničTo je dobrá magořina s těmi hodinami :D Proč sakra předci zvolili tak složitou a nelogickou pí*ovinu? Popravdě mi to nepřijde o moc méně divnější a nelogičtější, než před tím... Nač přidávat jednoduše a rychle body, když můžeme přetáčet hodiny? Nějaký skrytý význam za tím?

21

Odpovědět

+pav1Tak tohle je jasný... jedna deska s otočnou ručičkou je prostě extrémě jednoduchej systém.... ale tak když to mohli změnit z 45 na 40, tak proč by nemohli změnit i ten zbytek na něco normálního?

50

Odpovědět

+BullOverOno není co měnit. Je to tradice a všem to přijde normální. Kdo hraje (nebo častěji sleduje) tenis, vůbec se nad tím nepozastaví. Chápu, že pro někoho, kdo nemá o tenisu ani ponětí, je to divné. Jeden z důvodů, proč se boduje po "fyftýnech" je také nejspíš přehlednost celkového skóre. Hráč vede 3:1 a 40:15 je daleko jasnější než 3:1 a 3:1.

43

Odpovědět

+kubacz2To nebyl zrovna dobrý příklad s tím skóre. Tak znova. Hráč vede 3:2 a 30:15 versus 3:2 a 2:1.

40

Odpovědět

+kubacz2Ok, tak 30:20 a 2:1... i po těch desítkách je to prostě milionkrát smysluplnější... ale proč zavádět něco, co dává smysl, když tu máme 100 let starej nesmysl, kterej je tradiční.

(kdybys to nepochopil, celkový lpění na tradicích je nesmysl co jen zabraňuje pokroku... dělat něco, jen proto, že to tak dělal někdo dřív, ale z důvodů, který už nejsou aktuální, je prostě padlý na hlavu)

81

Odpovědět

+BullOvera dárky pod stromeček jsi dostal?

10

Odpovědět

+usudumylAno... i když jsem od nějakých 10 let nikdy žádný nechtěl. Snažim se protlačit, že si prostě dárky dávat nebudeme, protože na to každej v mym okolí jen nadává (nikdy nic nechce, nikdo neví co komu dát...), ale nakonec to stejně vždy dopadne stejně.

10

Odpovědět

+BullOvera takhle to třeba je i s "fiftýny" v tenise ... :-D

10

Odpovědět

Nezkrátil to bodování u toho tenisu? :D

110