Nakupování přes internet – eBayGradeAUnderA

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 34
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:139
Počet zobrazení:8 733

Co se Gradeovi nelíbí na nakupování přes internet? Na to se podíváme v dnešním videu. Téma je rozdělené do dvou částí a v té první zjistíme, co si Grade myslí o obchodním portálu eBay, který je zároveň největší internetovou aukční síní.

Přepis titulků

NAKUPOVÁNÍ PŘES INTERNET 1. ČÁST Ještě než začnu, tak se vyjádřím k názvu videa. Jenom chci dodat, že online nakupování zbožňuju. Nejen že můžu nakupovat z postele, ale můžu přitom být jen ve spodním prádle a ponožkách, což se v Tescu nikomu nelíbí. Svině upjatý.

To ale není všechno. Když nakupuju online, vyhnu se cestě do centra. To je něco, co nemůžu vystát. Sere mě na tom tolik věcí. Sere mě hledání místa na parkování, sere mě, že za něj musím platit a sere mě, že musím spěchat. "Máme tři hodiny a zrovna je...

14:37. To znamená, že se musíme vrátit do 17:37. Tak to teda ne, nechte mě v klidu nakoupit. Přestože je online nakupování nepochybně boží... tak si na něj budu stěžovat. EBAY eBay je boží. Můžete nakupovat za absurdně nízkou cenu. Jenomže se mi už několikrát stala jedna věc. Pokud patříte k těm, co za ni můžou...

Tak kurva přestaňte. BUĎTE LACINÍ Představte si to takhle: Řekněme, že jsem objevil něco, co má hodnotu 50 liber. Zatím nikdo nepřihodil a počáteční cena je 99 pencí. Do konce aukce zbývají čtyři dny a předmětu si ještě nikdo nevšiml. "No to se podívejme," říkám si, "to by mohlo být za pakatel." Mezitím se jdu vyspat, a když se druhej den probudím, tak zjistím, že někdo přihodil 32 liber.

Kurva! Tak to ne. Co ho to napadlo? Kvůli tomu už to není za pakatel, ale za relativně rozumnou cenu. To je kokot. Já chápu, že přihodil, protože tu věc fakt chce.

S tím nemám problém. Proč ale přihodil už teď, a navíc tolik peněz? Co tě to proboha napadlo? "No páni, to má hodnotu kolem 50 liber. "Když přihodím teď, tři dny před skončením aukce, a přihodím 60 % ceny tohoto předmětu, tak to všechny zaručeně odradí."

Ne, neodradí. Jen díky tomu přijdeme o výhodnou cenu. Takhle tu aukci nevyhraješ. A protože jsme nad počáteční cenou, znamená to, že ne jeden, ale přinejmenším dva dementi už začali přihazovat. Přihazujte pár vteřin před koncem jako každej normální člověk. Nepřihazujte brzo a hodně.

VYHLEDÁVÁNÍ Řekněme, že si chci pořídit Samsung S II, kterej momentálně používám k nahrávání zvuku. Pokud mě sledujete na Twitteru, tak to určitě víte... Zdravím vás. Samozřejmě že ho chci za levno, nechci za něj dávat jmění. Proto seřadím produkty od nejlevnějšího. Tohle by mělo být standardní nastavení.

Automaticky by se mělo vyhledávat od nejlevnějšího. Ne od nejoblíbenějšího. Od nejlevnějšího. Když vyhledávám Samsung S II, tak se mi zobrazí tohle. Vidíte to? Zobrazí se mi spousta příslušenství k Samsungu S II, ale žádnej Samsung S II. Kryty na Samsung S II, ochranné fólie na Samsung S II, kryty na baterii, a dokonce i posraný stylusy.

Kdo v dnešní době používá stylus? Pokud zvládnete držet stylus, znamená to, že máte prsty. Používejte je, vy paka. Zpátky k věci. Je tady hromada příslušenství, jenomže mě zajímá jen samotnej mobil. Ale žádný strachy, eBay to má pořešený.

Po straně je odkaz, kterej skryje příslušenství a zobrazí jen mobily. Vidíte to? Z 543 154 výsledků mi jich zbylo jen kolem 1 200. Boží. Ale i tak se mi tam objevují všemožný blbosti. Ukazujou se mi mobily, který nejsou S II, kryty, dokonce i prázdný krabice. Naštěstí můžu i tentokrát odšrktnout políčko, které mi výběr zúží jen na Samsung S II.

Teď se mi zobrazuje jen 105 výsledků. To je paráda. Všechno je jak má být, že? Ani hovno, polovina je nefunkční nebo poškozená. Tohle není zas takovej problém, Raději budu vybírat ze 105 položek, než z 543 000. Ale i tak to nasere. S notebooky je to to samý.

eBay je každopádně skvělá stránka. Jen by pro mě mohli udělat jednu maličkost. Co takhle přidat kolonku, kde musíte odškrtnout, jestli je předmět plně funkční, abych to pak mohl vyfiltrovat a ušetřit čas? To by bylo báječný. Jinak boží. ZÁVĚR eBay není hlavní příčinou mé nespokojenosti, co se týče online nakupování.

Je tady jedna stránka, co nedávno prošla změnami, který nemůžu vystát. Jestli uhodnete o čem mluvím... 10 bodů pro Nebelvír.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dotaz:
Nefunguje náhodou na eBay náhodou automatické přihazování? Tj. že prodejce to může prodat za pakatel, ale ostatní vidí částku, kterou musí přehodit, aby vyhráli?

00

Odpovědět

Ne, ukazuje se nejbližší možná částka. Teprve až přihodíš tak víš jestli je to málo nebo jsi to ty kdo má nejvyšší příhoz, proto když přihazuješ na poslední chvílí tak můžeš prohrát s člověkem co přihodil třeba před 1 dnem. Jinak mě takoví lidi co nesmyslně přihazují taky štvou a hlavně nechápu lidi co přihazují na nový předměty co jde od koruny jen tu korunu nebo třeba i 10kč když reálná držená cena je mnohem víš, to mi fakt hlava nebere. Pak tam člověk vidí maníky co se honili po korunách do litra.

01

Odpovědět

+JohnyAle tak to neni
Zrovna dneska jsem na ebay neco vyhral.. a proste jsem nastavil predem cenu treba 20 liber.. (pocatecni cena byla 5 liber) a ono to samo prihazovalo KDYZ ME NEKDO PREHODIL.

Tzn na ebay nejde nastavit ze chces hodit treba 20 liber rovnou.. to dela za tebe sam robot a prihodi jen kdyz te nekdo prehodi. Tzn to, ze je tam po chvilce cena 20 liber nen moje vina, ale vina tech ostatnich co me furt prehazovali.

00

Odpovědět

Přesně to samé co mě na ebay sere, takže souhlas pánové a hlavně existuje aplikace na telefon tak nevidím důvod proč takhle na začátku blbnout, a je to klasický fake příhoz. Na Aukru už dávno nenakupuji, tam od té doby co začali skrývat jména přihazujících je to tam samý fake účet co si na to přihazuje. Dotyčný vyhraje a klidně je to tam 3x po sobě a nikomu to není divný. Pamatuji si jak tam kamarád chtěl koupit levně televizi a divný bylo že na jednoho prodejce co to nahodil neskutečně levně vyhrává u všech jeho inzerátů jedna a ta samá osoba. No světe div se aukce jeli znovu a zase se stejným popiskem.

60

Odpovědět

Na Aukru jsou hlavní problémy:
1) prodej padělků a neřešení ze strany Aukra (software, oblečení, hračky, příslušenství pro auta...) - prodejce platí provize => Aukro to nebudou to řešit
2) mnoho prodejců na Aukru zruší při nízké ceně vydražení prodej - Aukro to neřeší; na eBay se mi to nestalo a to jsem například koupil za 5 centů (!) s mezinárodní dopravou zdarma ochranné sklo na mobil (u nás stálo asi 350 Kč, ano, sice to tolik netrhne, ale potěší to)
3) na Aukru je sice pravidlo, že věci v neznámém stavu musejí být mezi poškozeným, realita je taková, že hromada věcí je vadná/netestovaná/bez jakékoliv záruky
4) prodejci na Aukru se chovají ke kupujícím jako hovada

Co vidím jako problém eBay je regionální filtrování. Zkus si přes proxy změnit zemi na Německo, USA nebo Čínu - vyskočí ti při vyhledávání úplně něco jiného - přitom mnohdy to jsou prodejci, kteří mají mezinárodní dopravu samozřejmostí.

50

Odpovědět

Tohle uz se tam davno nedeje a je to trestny. Navic fake ucty tam taky uz nejdou od doby co chtej obcanku.

01

Odpovědět

Tak já to vidím tak, že v aukci jde o to, ostatní PŘEPLATIT! Takže je snad k***a jasný, že nabídnu cenu, u který si ostatní řeknou: "Cože? Seru na to!" A voilà dotyčná položka je má!
Takže... Vyliž si, Grade, já vyhrál, tys prohrál!
Avšak uznávám, že předhánění se v přihazování po malých částkách ("Dávám deset centů!" "Já dávám dvacet pět!" "Padesát!"... "Dvě eura!") je větší zábava, ale pokud něco vážně chci, na ostatní se nebere (přinejmenším na internetu) ohled...
Pac a pusu :-)

828

Odpovědět

Ve skutečnosti tam přihodí takovouhle částku týpek co založil aukci s fake účtem =)
Počáteční halířová cena je jen pro to, aby si toho lidi všimli, jakmile se někdo chytí tak to navýší tím, že přihodí. EZ. Horší je potom když dál přihazuje aby z toho vytáhl víc.

250

Odpovědět

+AlennZajímavá domněnka, takhle jsem nad tím nepřemýšlel... Jsem holt málo prohnilý... :D

73