Hledání vraků na dně oceánuGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:61
Počet zobrazení:6 673

Na mořském dně leží velká spousta vraků lodí a letadel. Někteří lidé si z vyzvedávání trosek udělali živobytí. Jak jejich práce ve skutečnosti vypadá?

Přepis titulků

Hledat lodě nebo letadla na dně oceánu je technicky náročnější než cesta do vesmíru. Oni se musí vypořádat s tlakem jedné atmosféry. Ale když se potopíme do hloubky šesti kilometrů, je tam takový tlak, který nás může rozdrtit. TOULKY POD HLADINOU Jsem Steven Saint Amour, spoluzakladatel skupiny Eclipse u Subsea Explorer. Zaměřujeme se na průzkum velkých hloubek.

Při našem průzkumu nacházíme potopené lodě nebo letadla. Po nálezu je vyzvedneme. Během své 32leté kariéry jsem se účastnil více než stovky vyzvednutí předmětů ze dna moře. Například to byl Air France 447 nebo mnoho vojenských letadel. Chtějí pády vyšetřit, aby se v budoucnu zabránilo podobným případům. Horizone, tady Steven Saint Amour. Nejprve nám musí zavolat.

Hned potom vyplujeme na moře a bočními sonary prozkoumáme oblast, kde by se měl předmět nacházet. Když ho najdeme, vypustíme dálkově řízený stroj, který předmět pečlivě prozkoumá. Všechny informace nashromážděné přístrojem jsou k nám přenášeny v reálném čase. Po tom všem, co musíme udělat, po shromáždění vybavení, po prohledání dna a po vyzvednutí předmětu nad hladinu je to neuvěřitelný pocit.

A ještě lepší to je, když ho vytáhneme na palubu. Dokazuje to, že jste práci odvedli dobře. Jako malý chcete něco dokázat, chcete objevovat nové věci a pak o tom lidem vyprávět. Tohle mě hnalo kupředu. Snil jsem o tom, že budu po zbytek života zkoumat oceány. Žiju svůj sen a každý den je pro mě výzvou a dobrodružstvím.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co to vyzvedli? Klec s křečkem??

11

Odpovědět

Tyhle videa už mě přestávají bavit. Mají ohromný potenciál, zajímavé lidi a příběhy. Ale v podstatě jsou k ničemu. Nedávají divákovi prakticky žádné informace, nikdy se nic nedozvím, tak každý konec videa zakončuji pokrčením ramen a konstatováním: "Hmm, pěkný, ale co jako?"

150

Odpovědět

Vykradac hromadnych hrobu.

17

Odpovědět

Nesouhlasim, ale pobavilo, takze si muj like zaslouzis cizince (ne ze by na tom zalezelo). Nicmene nesouhlasim s tvrzenim "hloubkove ponory jsou technicky narocnejsi nez cesta do vesmiru". Ale stejne to jsou borci.

80