Hrozný zápach, skvělá chuťGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:82
Počet zobrazení:7 917

Durian je jihoasijským ovocem, které vyniká svůj vůní. Nebo spíše svým zápachem. Tento zápach bývá tak nepříjemný, že s tímto ovocem máte zakázán vstup na spoustu veřejných míst. Ale jak toto smrduté ovoce chutná?

Přepis titulků

Mnoha lidem připadá, že toto ovoce hrozně smrdí. Popisují ho slovy jako hnijící cibule nebo žumpa. Ale on si to nemyslí. Mně opravdu voní. SLADKÁ VŮNĚ DURIANU Jmenuji se Chang Teik Seng, ale říkají mi Durian Seng. Jsem farmářem a už skoro 30 let prodávám duriany. Proto mi říkají Durian Seng.

Pokud durian neznáte, má slupku plnou výběžků a uvnitř naleznete žluté krémovité ovoce. Pochází z jihovýchodní Asie a kvůli výraznému zápachu je zakázán na mnoha veřejných místech. Durian je zakázán na letištích i v hotelech. Některá místa vyvěšují cedulky, že tam platí zákaz vstupu s durianem. Ten zápach neskryjete. Můj rekord je asi 30 metrů.

Durian prostě vycítím. Kromě výrazné vůně má durian i výraznou chuť. Chutná jako arašídový karamel. Má pět chutí. Sladkou chuť, alkoholovou chuť, hořkou chuť, květinovou chuť a znecitlivující chuť. Celkem pět chutí. Znecitlivující chuť doslova znamená, že vám pusa znecitliví.

Páni, cítím, jak ztrácím cit. Čerstvě uzrálý durian chutná skvěle. Přitahuje dokonce i včely. To bude mé oblíbené ovoce. Lidé se ohledně tohoto ovoce neshodnou. Ti, kteří ho milují, ho skutečně milují. Durian je velmi chutný. - Je dobrý.

- Chutná lépe, než jak voní. Někteří lidé durian milují natolik, že mohou vypadat jako šílenci. Snídaně, oběd, večeře, celý den jedí durian. Mohou sníst pět až sedm plodů denně. Jiní prostě ten zápach nepřekonají. Smrdí jako starý sýr. Pro Durian Senga je to dokonalé ovoce. Buď ho milujete, nebo nesnášíte. Někteří lidé se neodhodlají ho ochutnat.

Ale každý by ho měl alespoň jednou ochutnat. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já jsem to měl taky v Malajsii a přirovnal bych to ke skvašený cibulli a česneku pochcany od kočky... totalne sem se z toho poblil

40

Odpovědět

Tenhle serial by tu mel mit kazdy den 1 dil. aspon.

70

Odpovědět

i want it

00

Odpovědět


Odpovědět

Kvůli práci jezdím do jihovýchodní asie. Místní lidé mi říkali ,,je to výborné, ale hrozně to smrdí'' tak jsem ochutnal ten jejich místní. Chuť není nijak intenzivní, chutná to jako když kousete mrtvole nos. A ten smrad? Nic... když se někdy projdu po kuchyni v čechách kde se vaří kosti tak se mi zvedne žaludek zaručeně víc... a jak pak bastime polívku.

111

Odpovědět

Měl jsem v Pce na zavodišti a výborný, jedno z nejlepších ovocí.

00

Odpovědět

Přitahuje dokonce i včely.... no a ? Hovno zase přitahuje mouchy a může klidně chutnat jako jahody, ale já si to nikdy neověřím.

130

Odpovědět

30 let pěstuje duriany a proto mu říkají Durian Seng. To mi připomíná jeden vtip.

70

Odpovědět

Ja to teda mel a chut neni kdovi jaka. Ale smrad je to kvalitni :D Jak se rika, bud to budete milovat a nebo nenavidet.

40

Odpovědět

Viděl jsem s tímhle ovocem strašně zajímavých receptů, ale zatím jsem ho v česku nikde neviděl, hrozná škoda :( Jestli někdo ví, kde se dá sehnat. tak se ozvěte :)

00

Odpovědět

V sape ho prý mají. Pokud si Pražan tak můžeš skusit lovit tam.

30

Odpovědět

+Levicový cornflakeDíky, ale jsem z Brna... budu hledat dál no :) Nebo při příští služebce nakoupím zásoby :D

00

Odpovědět

+Stifyvyskúšaj tržnicu na Olomouckej :) zvyknú to tam mať

10

Odpovědět

Ano, v Sapě ho prodávají běžně v obchodech s potravinami kolem buddhistického chrámu. Já se zatím neodhodlal, ten zápach je opravdu intezivní, připomíná mi to kočičí moč.

00