Lovec LochneskyGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:90
Počet zobrazení:6 805

Steve Feltham je člověk, který se vzdal všeho a stal se lovcem Lochnesské příšery. Jak dlouho to už dělá a zahlédl někdy něco?

Přepis titulků

Příšera z Loch Ness je jedním z nejznámějších mýtů. Lidé se snaží rozluštit její tajemství už 1 500 let. Ale jeden muž zasvětil celý svůj život hledání pravdy. Sám v karavanu. U jezera. Ne, není to blázen, je to jeho práce. LOVEC NESSIE Jmenuji se Steve Feltham a posledních 25 jsem profesionálním lovcem příšery z Loch Ness.

K Loch Ness jsem se poprvé dostal jako sedmiletý chlapec. Byla tu spousta karavanů s dospělými lidmi, kteří se snažili tu příšeru objevit. Napadlo mě, že to je život, který bych rád prožil. A tak se stalo. Před 25 lety dal v práci výpověď, prodal dům koupil karavan a začal se věnovat své vášni.

Nyní drží Guinessův rekord za nejdelší nepřerušované hledání Lochnessky. Za celou tu dobu jsem něco zahlédl pouze jednou. Viděl jsem, jak něco plave a za tím stříká voda. Jako by někdo vypustil torpédo. Dodnes nevím, co to bylo. Stalo se to během prvního roku a mě hned napadlo: "Fajn, to bude hračka. Tohle bylo jen první pozorování." O 25 let později stále čekám na druhé pozorování.

Někdo si myslí, že jsou tu obří úhoři, někdo si myslí, že je tu díra v časoprostoru, jiní věří, že na dně jezera leží vesmírná loď. Je pravděpodobnější, že to bude obří sumec než vesmírná loď. Tu záhadu se tu snažím vyřešit proto, že mě to naplňuje. Lidé se mě ptají, zda je to o životním stylu nebo záhadách. O obojím.

Můj život je plný svobody, dobrodružství, nepředvídatelnosti, a mám šanci, že učiním obří objev, pokud Nessie objevím. Je to pro mě splněný sen. Kdyby ten sedmiletý kluk viděl, čím se stal, nevěřil by svému štěstí. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dik za preklad tohoto serialu... Je to proste super, ze si dneska clovek muze delat v podstate co chce a jedine komu to vadi je akorat par talentu v diskuzi na internetu..
Doufam, ze se nedoziju toho, ze by nekdo chtel prikazovat takovym lidem jestli to ci ono muzou ci nemuzou co je a co neni zpravne...

00

Odpovědět

Nwm co tady řešíte ohledně zbytečnosti a boje s větrnými mlýny... Někdo se prostě rozhodl strávit život v karavanu na břehu jezera a vybral si to, u kterýho tomu může dát nádech nějaký přidaný hodnoty... A jestli se mu podařilo na životním příběhu nebo modelech neexistující potvory postavit živobytí, palec nahoru... tenhle pán má tak vpíči, že mu můžem všichni závidět :D

71

Odpovědět

Nwm, co znamená, že má "vpíči", a co bych mu tedy měl závidět, ale já jsem se svým životem docela spokojený.

10

Odpovědět

To je tak smutné...
Na druhou stranu to dobře ukazuje, proč lidé tak rádi věří na Lochnesskou příšeru, UFO, duchy, věštění z karet a Chemtrails. To malé dítě schované hluboko v nás prostě čas od času touží po tom, aby náš svět nebyl tak nudný, jaký je.

61

Odpovědět

On hledá potomka dinosaura v jezeru, které vzniklo před 10 000 lety po tání ledovců z doby ledové, LovecCour42 podobně dlouhou dobu hledá prvního člověka, kterého úspěšně vytrollí. Uspějí někdy? Zažijí pocit vítězství? Zadostiučinění? Ne, ale třeba to u nich nehraje roli a naplňují je samotné selhání.

32

Odpovědět

UFO - unidentified flying object..takze prakticky vsetko co nedokazes na oblohe urcit je ufo..takze ufo neznamena automaticky mimozemstanov (ktorý samozrejme niekde existuju vo vesmire)..pouzivajte vyrazy ktore poznate ci uz idete trollovat alebo filozofovat..

00

Odpovědět

+suprmanJasně že vím, co znamená zkratka UFO, pán filozof. Klidně to může být moje stará na koštěti. V 99% případů, kdy se ale hovoří o nějakém neidentifikovaném létajícím objektu, tak se mluví v kontextu mimozemských civilizací, takže tvé rýpnutí je mimo.

00

Odpovědět

Na jeho epitafe bude napísané "Svoji příšeru našel na dne Skotské"

122

Odpovědět

Nebudu lhát, celou dobu jsem myslel, že sleduji video z kategorie skeče a jen jsem čekal, kdy se za ním v jezeře objeví gumová hlava a on bude nadšeně jásat, že jí objevil. Po skončení videa jsem chvilku googlil....Pak mi došlo, že ten chlap a jeho příběh je real :-D

62

Odpovědět

,,Můj život je plný dobrodružství a nepředvídatelnosti´´ Zajímavé. Nejspíš setsakra záleží na úhlu pohledu. Ať na to koukám, jak chci, tak jediný prvek dobrodružství a nepředvídatelnosti spatřuji v tom, že jednou za týden vyrazí do vesnice pro zásoby a možná bude a nebo nebude mít čím zaplatit. Ale na druhou stranu ho chápu. Škoda jen toho torpéda 1. rok, kdyby za 2-3 roky nic neviděl, tak by to určitě zabalil. To ho v jeho rozhodnutí muselo pořádně utvrdit, řekl bych, že té myšlence musel na dobrých pár let úplně propadnout. Dejme tomu, že do 10. roku tomu věřil a byl zapálený, jenže už 9 let nic. Tak co teď? Prachy utracený, 10 let v p****i. Nic jiného, než vysedávat, čumět na vodu a dělat figurky obludky, abys nemusel zas žrát z popelnice prošlej haggis, už ani neumíš... A kdo ví, třeba ji jednou objevíš, když už jsi do toho tolik vrazil, tak ji už každou chvíli musíš zase načapat ne? 20 let. No co, vždyť je to jedno, stejně mě tady to vysedávání bavilo, ne? Stejně už nemůžu přestat... Aspoň ten zápis v knize rekordů, když už nic. A jsem v nějakým pitomým videu na internetu. Hmm. Zasranej sumec.

224

Odpovědět

změnil by sis svojí profilovou fotku doccela mně vytáčí díky :)

17

Odpovědět

+Klára KlátilováNepovídej.. V tom případě a dle obecného blaha jsem pln radosti, že mohu konat tak svéráznou cestou nedlážděnou dobro velkého půvabu. To já děkuji.

31

Odpovědět

strašně moc mám rád lidi, kteří se dokážou úplně navážno zamyslet a říct: "asi to bude spíš velkej sumec, než vesmírná loď na dně jezera..." :)

260

Odpovědět

Blbost, Lochneska neexistuje! Kdyby jo , tak jí už dávno chytil Jakub Vágner.

212

Odpovědět

A přitom taková ztráta tolik promarněného času pro ho*no :D

134

Odpovědět

a nebylo by lepsi ty prachy dat do toho skenovani vodni plochy a vodnho dna? ostatne uz to jednou delali a nic tam nenasli..

11

Odpovědět

No furt lepší když hledá ve Skotsku příšeru než kdyby na břehu Středozemního moře zachranoval refudžíky

2427

Odpovědět

co je tohle za názor

1515

Odpovědět

+vlasy98Racionálny. Pomáhať pri porušovaní zákona je trestné... Hľadať neexistujúcu príšeru nie.

2411

Odpovědět

+ehmse tu nebudu hádat, že humánní je pomoct když vezmete stranou z 90% smyšlený story o hrozbě z uprchlíků... ok

911

Odpovědět

+vlasy98ehm... humánne by malo byť rozumné... Racionálne je rozumné...Podpora pri porušovaní nelegálnej činnosti je iracionalna, nerozumná a teda nehumánna.

811

Odpovědět

+ehmnelegální=nehumánní? tak jsem to od tebe pochopil a nesouhlasim :(

87

Odpovědět

+vlasy98Podpora pri porušovaní zákona je nemorálna a iracionálna... Humanizmus neznamená byť nemorálny a nerozumný... naopak.

66

Odpovědět

+vlasy98a je to vůbec názor

42

Odpovědět

+StifyNo, pro tebe to třeba názor není. Tak tu zbytečně neztrácej čas a utíkej vytáhnout pár čmoudů z moře.

48

Odpovědět

+LovecCour42a ty jim utíkej na břeh říct ať plavou tisíce kilometrů zpátky do války :)

54

Odpovědět

+vlasy98Já bych jim nic neříkal. Já bych jejich čluny rovnou potápěl a ty, kteří by doplavali na břeh, bych nechal vyhnal zpátky do moře. A pak bych z lehátka s úsměvěm sledoval, jak se snaží plavat zpátky. V ruce bych měl samozřejmě nějaký osvěžující koktejl. A když bych za zády slyšel nářky sluníčkářů a čmoudofilů, možná bych se mi z toho i postavil.

811

Odpovědět

+LovecCour42to na sebe musíš bejt pyšnej ok, rozumět si nikdy nebudem čao

74

Odpovědět

Pokud ho naplňuje už jenom to hledání a ne výsledek, tak proč ne

222

Odpovědět

To, že ho to naplňuje ještě neznamená, že to není ocas. Asi ten trumbera nemá moc starostí, když má čas na takové p******y. Ale nemám čas se tu víc rozepisovat, vyrážím za chvíli do lesa znovu hledat Yetiho.

316

Odpovědět

+LovecCour42no nemá moc starostí když tomu zasvětil život no..?

22

Odpovědět

+vlasy98Tak tomu říkám argument :D

14

Odpovědět

Neviem teda čo presne znamená termín "profesionálny", ale vždy som mal za to že je to úzko späté s tým, že si touto činnosťou nejako zarába (prof. vodič, kuchár, športovec, hráč). Navyše, neviem si predstaviť, že niekoho môže niečo baviť 25 rokov bez jediného výsledku. Skúste si predstaviť činnosť ktorá vás momentálne baví najviac, napr. cestovanie, varenie, pre niekoho hranie počítačových hier, spanie :D A teraz si predstavte, že to robíte nepretržite 25 rokov. Navyše žijeme v modernej dobe, lochnesské jazero bolo niekoľko krát detailne preskúmané a nič neobjavili. Aj z jeho samotného rozprávania mi pripadá, že na Nessie už moc neverí. Buď je to veľmi podivný človek alebo veľmi skreslené video ...

30