Muž a jeho mikronárodGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:98
Počet zobrazení:5 336

O mikronárodech už slyšel snad každý, v Česku je známý především Liberland. Ale my se dnes seznámíme s prezidentem Molossie...

Přepis titulků

Molossia je vyjádřením osobní svobody, kreativity, představivosti a možná i touhy po satiře. Chceme poukázat na to, jak snadné je založit zemičku uvnitř větší země. Jsem Kevin Baugh a jsem prezidentem Republiky Molossie. Toto je můj národ. MUŽ A JEHO NÁROD Vítejte v Republice Molossii. Tady jsou USA a tady je můj stát.

Můj stát je mikronárodem, který sám vyhlásil nezávislost. Většinou se nachází uvnitř jiného státu, Molossie se nachází v USA. USA Molossii neuznávají, ačkoliv nám přišel hezký vánoční pohled od prezidenta Obamy. Myslím, že nás USA považují za výsledek svobody projevu. Aby bylo jasno, daně platíme, ale říkáme tomu zahraniční pomoc. Víte, jak v USA vypadají silnice, takže jim chceme pomoct. V Molossii věci rádi děláme svým zvláštním přístupem. Jsme hrdí na náš vesmírný program.

Ano! Molossie má svoji měnu zvanou vallora. V esperantu, což je náš druhý jazyk, to znamená "hodnotná". Máme i svůj systém jednotek. Žije tu 32 obyvatel a máme vlastní časové pásmo. Mnoho státních zaměstnanců jsou figuríny, protože si nestěžují, nechtějí peníze a nestávkují. Po celém světě existují stovky mikronárodů.

Najdete je snad v každém státě. Republika Conch se nachází na Floridě. Velmi známý Sealand se nachází u britského pobřeží. Vlastní stát si vyhlašují velice kreativní lidé. Republiku Molossii jsem založil v roce 1977, když mi bylo 15. Během let jsem se té myšlenky držel. Vládnout Molossii není snadné, protože chci, aby byla funkčním národem.

Chci se co nejvíce podobat větším státům. Prezidentem jsem opravdu moc rád. Více než Molossii miluji jen svou rodinu. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

neříkejte, že je Liberland mikronárod - mají několik set tisíc žádostí o občanství a několik set vydaných občanství... plus rozlohu větší než Monaco...

22

Odpovědět

Kolik mají obyvatel? Jako skutečně lidí, co tam žijí?
To, že někam pošlu 250 000 a oni mě prohlásí svým občanem, nehodlám brát v potaz. Ano, vím, že to dělá spousta států, ale pokud to má být 99% nebo více občanů, tak je to něco trochu jiného.
A ohánět se rozlohou a pár stovkami občanů je vlastně k smíchu vedle Svobodné republiky Seugeais, Knížectví Seborga, Knížectví Huttovy řeky nebo Republikou Conch.

13

Odpovědět

+komunardprezident Jedlička právěže zatím předává občanství pouze osobně při ceremoniích, které se většinou konají na druhém břehu Dunaje v Srbsku... občanství momentálně dostávají pouze uchazeči, kteří se aktivně podílejí na budování Liberlandu (diplomacie, administrativa, organizace na místě) - o prachy nejde, vláda Liberlandu počítá s již přislíbenými investicemi v hodnotě stovek milionů dolarů pro pozdější fáze výstavby státu, to mají zařízeno... teď se řeší diplomatické uznání a domluva s Chorvatskem, které úplně neví, co chce (zatím se o přístupu k Liberlandu Chorvati přou v parlamentu, ale výsledek prozatím není...)

20

Odpovědět

+freak thinkerDíky, to jsem nevěděl.
Jen jestli to chápu správně:
To s prodejem "bodů angažovanosti" za dolar jeden je nějaký hoax/zastaralá informace.
Ti občané skutečně hodlají bydlet v tom vykolíkovaném území, jen to zatím nejde, protože něco, co se řeší.
Mám to dobře?

01

Odpovědět

+komunardbody angažovanosti jsem nezaznamenal... část tam rozhodně bydlet chce napořád, část to chce spíš jako druhý občanství - doufaj, že jednou to bude luxusní nedostatkový občanství - jako Monaco...

jinak momentálně to území hlídá chorvatská policie, protože jim vadí, že tam není oficiální hraniční přechod...měli by umožnit volnej přístup po Dunaji mezinárodníma vodama, ale to se zatím taky moc nelíbí, sem tam zastavujou lodě turistů do Liberlandu a je chaos...takže to řeší v parlamentu zatím... jinak srbsko je v pohodě, ti Liberland podporujou, protože je na druhým břehu :)

01

Odpovědět

+freak thinker"Občanství Liberlandu lze získat za „10 000 zásluh“, a to buď prací pro něj, nebo jejich zakoupením v poměru 1 zásluha za 1 dolar." (Wikipedie)
Ale neověřoval jsem si to, klidně to může být hovadina. Dokonce ani odkazovaný zdroj nefunguje.

30

Odpovědět

+komunardnevím, je to možný, že za 10000 dolarů se to dá jako koupit, ale každopádně momentálně by se tak člověk dostal jenom na nějakou čekací listinu, kdy první mají přednost ti co pro ně makaj... (pokud vím, tak se zatím na nikoho "koupenýho" nedostalo)

00

Odpovědět

Nezmiňuje okupaci v roce 2010.

61

Odpovědět

Moravaci by si meli vzit priklad a vyhlasit samostatnost. Hned bych se k nim odstehoval. Uz bylo dost prazskych uzurpatoru.

613

Odpovědět

Asi by bylo jednoduší, kdyby samostatnost vyhlásila Praha... stejně už nemá s českem nic společnýho.

374

Odpovědět

"USA Molossii neuznávají, ačkoliv nám přišel hezký vánoční pohled od prezidenta Obamy"...

No... tak to si počkej, co ti od prezidenta přijde na Vánoce letos. Tak či tak, bych začal stavět mikrobunkr, který by ale nebyl až tak satirický jako "vesmírný program" :D

281

Odpovědět

Od Trumpa dostane plot, ale bude si ho muset zaplatit.

121

Odpovědět

"Jak snadné je založit zemičku uvnitř větší země" vs. "USA Molosii neuznávají". Tak co tedy znamená to "vyhlásit nezávislost"? Zakřičel to z okna nebo jak?

131

Odpovědět

Když to očešeme, zkrátíme, budeme brát v potaz většinu případů ve světě a ne výjimky, tak víceméně - ano.

121