Muž bez pulsuGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:34
Počet zobrazení:2 875

Tomuto muži byste nenaměřili tep, byť byste se snažili sebevíc. Jeho srdce totiž nefunguje tak, jak by mělo, a proto má navíc srdce umělé.

Poznámka: Andrew v roce 2018 úspěšně podstoupil transplantaci srdce.

Přepis titulků

V podstatě nemám puls. Můžete to zkusit kdekoliv, puls na mně nenajdete. V podstatě jsem taková hezká zombie. Jmenuji se Andrew Jones, jsem profesionální model fitness a žiju s umělým srdcem. Neustále se mi nabíjí baterky. Když jdu v noci spát, zapojím telefon a pak do zásuvky zapojím i sebe, abych přes noc zůstal nabitý.

Tak jo. V roce 2012 mi diagnostikovali kardiomyopatii. Ta ovlivňuje schopnost srdce pumpovat krev. Tehdy jsem byl hrozně nemocný. Čtyři měsíce jsem strávil na jednotce intenzivní péče, kde mi implantovali tzv. LVAD, levé komorové asistenční zařízení. Toto zařízení je takové umělé srdce.

Dělá práci mého srdce místo něj. Tato zařízení, dvě baterie a počítač, napájejí a ovládají to umělé srdce, aby fungovalo správně a efektivně. Když jsem se začal zotavovat, nabral jsem zase sílu. Po implantaci toho umělého srdce. Jasně že to nebylo hned, šlo to hodně pomalu. Docela brzy jsem zase začal chodit do posilovny.

Vrátila se mi síla. Jakmile najdu vhodného dárce pro transplantaci srdce, tak už umělé srdce nebudu potřebovat. Zprvu mě trápilo, že mám umělé srdce, ale pak jsem si uvědomil, že tohle je aktuálně můj život. A buď se budu donekonečna litovat, anebo budu dělat to, co miluju, nejlíp, jak jen dokážu.

A tak to dělám. Jsem pyšný na své pooperační jizvy. Jizvy jsou krásné. Jsou vaší součástí a vypráví váš příběh. A to vám nikdo nevezme. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem myslel, že ukáže USB-C na nabíjení :P Škoda, že musí chodit s takovými neskladnými krámy.

00

Odpovědět

Na 0:36 bude chyba, v roce 2012 ne v roce 2022. Navíc jak píšete od roku 2018 podstoupil transplantaci. Jinak borec a pěkné video.

10

Odpovědět

Díky za upozornění, opraveno :)

20