Muž, který maluje obrazy v ExceluGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:4 238
Když jste velká držgrešle a nechce se vám utrácet za barvy, plátno ani grafické programy, můžete zkusit malovat v Excelu jako tento pán.

Přepis titulků

Tyto obrazy nejsou akrylové malby, olejomalby ani akvarely. Na tyto obrazy používám Excel. Počítačový program Microsoft Excel. Tohle je příběh umělce Tacua, který používá Microsoft Excel. EXCELENTNÍ UMĚLEC Jmenuji se Tacuo Horiuči. Je mi 77 let. Když Tacuo odešel do důchodu, rozhodl se malovat. Ale byl tu jeden problém.

Je to skrblík. Když jsem začínal, byl jsem odhodlaný experimentovat. Pomyslel jsem si: „Jak bych mohl malovat na počítači?“ Nemusíte utrácet za barvy a nemusíte si připravovat vodu a tak. Nechtěl platit ani za grafický program. Použil tedy to, co už měl na počítači. Má skoupá představa mě dohnala k použití Excelu. A díky levné tiskárně může vzniknout třeba toto. Jak se maluje v Excelu?

Linky se tu většinou používají na grafy. Díky těm můžete udělat stromy. A kbelík můžete použít pro stínování, například na hřebenu sopky. Pomalu jste zjišťoval, že tam tyhle věci jdou dělat. V Excelu jsem začal malovat v roce 2000. Nastavil jsem si cíl, že do 10 let jsem chtěl namalovat něco, co budu moci ukázat lidem. Spousta lidí si ze mě střílí: „Proč neděláš něco užitečného?

Jsi snad blázen?“ Jo, jsem blázen. Ale myslím si, že i když nejste výtvarně nadaní, můžete malovat v Excelu. Není jednoduché prodávat obrazy. Já vám nevím. Kdybyste si chtěli nějaký koupit, budu za to moc rád. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda že to tiskne na malé papíry a pak slepuje.

00

Odpovědět

Trochu jsem si představoval, že to dělá jako pixelart. Nastaví si velikost buněk a potom je vybarvuje barvami. Potom celý sešit vytiskne na A4 a má obraz. To by byla docela zajímavá technika. Ale i takhle se mi jeho obrázky líbí. Na 77 let podle mě slušný výkon.

200

Odpovědět

to by take bylo drsne :D

00

Odpovědět

Pokud máte umělecké nadání je jedno, jaký máte prostředek. Barvy nebo Excel ... na tom nezáleží. Dělá normální pěkné obrazy, které bych se nestyděl pověsit na zeď...

90

Odpovědět

Talent má o tom žádná. Akorát s vhodnějším nástrojem by se mohl realizovat daleko lépe.
Takhle je to jen: hezké ... cože? Excel? ... tvl to je debil :D

12

Odpovědět

Takový skrblík, že ani neobjevil 5 let starý GIMP.
Tomu se už snad vyrovná jen word autocomplete programovací jazyk :D

23

Odpovědět

Vy musíte být jistě trollí programátor, je to kampaň a já to popírám. A GIMP je přes 25 let starý, ne 5 let :O

00

Odpovědět

+Andrej BavíšMS Word je nejlepší code editor!
V té době 5 let starý ;)

10

Odpovědět