Muž, který ztratil chuťGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:37
Počet zobrazení:3 041
Chuť je poměrně důležitý smysl, který má naprostá většina z nás. Jaké to ale je, když o něj přijdete?

Přepis titulků

Je to jako vyžvýkaná žvýkačka, která už nemá žádnou chuť. Takže máte kus gumy, který pořád dokola žvýkáte. Zhruba tak vnímám jídlo, které si dávám do úst. Jmenuji se Adrian Wellock a přišel jsem o chuť. Byl jsem nachlazený a pak jsem v ústech cítil kovovou pachuť. A když to přestalo, zcela jsem ztratil chuť. Trvalo mi několik týdnů, než jsem zjistil, že jde o chuť, protože čich mám naprosto v pořádku.

Nyní jím jen jídlo, které nezůstává dlouho v ústech. Protože z něj nedostávám chuť, tak jídla jako čokoláda nebo steak, která musíte žvýkat, abyste z nich dostali šťávu a chuť, mě nelákají. Jím tedy hlavně lehká jídla, tedy saláty a rýži. Taky do všeho přidávám bylinky, které zajišťují příjemnou vůni. Koření je pro mě taky hodně důležité. Některé koření nemá vliv na chuť. Je to něco, co cítíte.

Třeba brnění v ústech. Člověk pak jí docela divné kombinace. Lidem jste k smíchu, protože si do cereálií dáváte chilli a v podstatě na všechno si dáváte hořčici. A ani po třech letech netušíme, proč jsem přišel o chuť nebo zda se někdy vrátí. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Asi "Covid".

106

Odpovědět

presne. :DD ale jinak video o nicem QQ

37

Odpovědět

Video je 7 let staré, ale každopádně covid ukázal, že napadení čichového nebo chuťového nervu není neobvyklé. Takže u dotyčného to sice covid nebyl, ale taky mu něco přerušilo provoz na trase chuťové buňky - mozek.

Pamatuju si, že když jsem v roce 2020 měl covid a na šest dní jsem přišel o čich, bylo to hrozně divné. Úplně čistý nos, žádná rýma a přitom absolutně žádný čichový vjem. Rypák jsem strčil do flašky s octem. Vyhrkly mi slzy, protože samozřejmě ta "chemie" fungovala dál, akorát scházelo vnímání toho aromatu.

181

Odpovědět

+FerdaPřesně, snědl jsem chili, držka mě pálila, ale chuť nula.

21