Nejstarší ostrostřelkyně na světěGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:47
Počet zobrazení:3 194
Téhle paní je 84 let, přesto žije velice aktivním životem. A medailí ze střelby má nepočítaně!

Přepis titulků

Když porazím muže, řeknou, že je ztrapnila žena. JOHRI INDIE Mí podporovatelé říkají: „Neztrapnila váš Chandro, ale váš výkon.“ STŘÍLEJÍCÍ BABČA Jmenuji se Chandro Tomar. Je mi 84 let. Jsem ostrostřelkyně. Poprvé jsem vystřelila, když mi bylo 65 let.

Vzala jsem pistoli, zamířila jsem, vystřelila a trefila 10. Byla jsem nadšená, ale bála jsem se, co řekne rodina. V naší vesnici nemají ženy moc vycházet ven. Mají dělat domácí práce. Střílení mám ráda, pomáhá nám. Je to sport, a navíc ženy učí sebeobranu. Když jsme v nebezpečí, můžeme se bránit výstřelem. Vyhrála jsem spoustu medailí.

Asi 100 až 150. Když jsem domů začala nosit medaile, rodina přestala být tolik proti a začali mě uznávat. Lidé si ze mě dělali legraci a říkali: „Tak ty budeš střílet?“ Nic jsem si z toho nedělala. Měla jsem napilno s trénováním. Když mě viděly dívky z naší vesnice, začal je tento sport také zajímat. Chodila jsem po sousedech a dělala nábor. Řekla jsem jejich rodičům, ať pošlou dívky se učit.

Že se jim to bude hodit. A dívky říkaly: „Když to zvládne tahle bábi, tak my přece taky.“ Budu střílet, dokud nezemřu. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Te Romce to trhá terč, střela už není stabilní...

01

Odpovědět

Jako střelec říkám bravo. Takové výsledky nemám ani já :D. Na druhou stranu, jde jen o vzduchovky na 10m. Neshazuji to, je to také umění střílet dobře ze vzduchovky, ale je to takový polosport. Jako ostrostřelce si představuji někoho jiného. Větší ráže a velká vzdálenost. Ale co. Je to jen video :)

41

Odpovědět

Přesně. Výkon úctyhodný.
Ale jak se zmínila o tom, že se díky tomu třeba ubrání, bral mě smích.

12

Odpovědět

Takovéhle babče si nedovolíš oponovat, že nechceš přidat polívku :D

90

Odpovědět

Jedním slovem: "ÚŽASNÝ!"

110