Pár namakaných rekordmanůGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:30
Počet zobrazení:2 054
Lisa a Chris Pitmanovi, dva na první pohled obyčejní Angličané, dohromady jsou však držiteli sedmi Guinessových světových rekordů. Jak se to tak stane?

Přepis titulků

Dohromady to byly stovky a stovky zranění. Vzrušení ze zápisu do Guinnessovy knihy rekordů přebije všechna zranění. VELKÝ LONDÝN Tohle je Lisa Pitman. Zdravíčko. A tohle je Chris Pitman. Zdravím. Společně jsou nejsilnějším párem na světě.

NAMAKANÍ REKORDMANI Auvajs! Lisa i Chris mají oba černý pásek v taekwondu a mají hodně zkušeností se silovým přerážením. Zajímá vás, co je to silové přerážení? Tohle: Jeden úder či kop, který přerazí hromádku nějakého materiálu. Obvykle dřevěných desek. Případně střešních tašek.

Tento pár není jen dobře vytrénovaný, jsou to držitelé světových rekordů, že? Guinnessových světových rekordů. Dohromady máme sedm Guinnessových světových rekordů. Vlastně přerážíme věci. Mám černý pásek a VII. dan v taekwondu. Jsem sedminásobná mistryně Evropy, mistryně světa a světového poháru. Ale něco mi pořád chybělo. Tím něčím byl Chris. Potkali jsme se a zamilovali se do sebe.

O tři měsíce později jsem opustil Wales, odešel z firmy a přestěhoval se do Anglie. Byla to hotová smršť. Moje ruka na taekwondo a moje normální ruka. Před Lisou, po Lise. Začal jsem trénovat po setkání s Lisou, před 13 lety. Byla jsem jeho instruktorkou. Byly to dny plné bolesti. Pořád je to moje instruktorka a pořád to bolí. Náš první pokus o světový rekord proběhl v dubnu 2013.

Nedošlo nám, do čeho jsme se to pustili. Přeražení 1 000 tašek nenatrénujete, tělo to nezvládne, nevyšlo to. Pak jsme oba přišli do nemocnice, kde nám tehdy doktorka řekla: „Buď máte ruku naněkolikrát zlomenou, anebo ji máte ze železa.“ Vypadá to na to železo. Pak nás pozvali do televize, Chris překonal světový rekord, já ne. Chris mě ten den požádal o ruku.

A já řekla, že nejdřív musím taky pokořit světový rekord. Všechno má svůj důvod, protože pak přišel můj třetí pokus, kdy jsem překonala světový rekord v čase potřebném na přeražení 1 000 tašek. Jdu do nemocnice nechat si zkontrolovat ruku. Ale dobrý. Než jsme se vzali, měli jsme už dohromady tři rekordy. Bože, tamten. Jo. Nejvíc borových desek přeražených za minutu. Před každým světovým rekordem se vše musí připravit.

To je děsivé. Je vám zle od žaludku. Máte příšerné nervy a strach, že selžete, což je hrůza. Nemyslel jsem si, že je to možné. Za minutu vydáte energii na několik dnů. Byla to šílenost. Roztočili jsme to. Dost jsem si poranil ruku. Byl to ten nejlepší pocit na světě, protože jsme společně oslavovali, měli jsme skvělý pocit, navzájem jsme si k tomu pomohli. Lidi se ptají: „Proč to děláte?“ Inspirujeme novou generaci.

Děláme to pro ně. Díky tomu náš sportovní klub funguje. Jeden student nám říkal: „Až budu starší, překonám váš rekord.“ To je super, řekl jsem mu na to: „Super, já ti s tím pomůžu!“ Nepomůžu, ale… Podrazím mu nohy. Příští rok se nám snad podaří získat další rekord, ať máme sudý počet, osm. Ale desítka, dvojciferné číslo, to zní lákavě. Uvidíme.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle přerážení je strašná trapárna a ještě v tom dělají "rekordy". A ještě to dělají s deskami borovice, která patří mezi nejměkkčí dřevo a desky mají léta příhodně tak, aby to prasklo při trochu větším tlaku. A předpokládám, že střešní tašky vyráběné z hlíny budou na přeražení klást ještě menší odpor. Na taškách měli navíc v prvním případě nahoře nějaký filc, či co, to to rovnou mohli dělat v rukavicích. A počítal bych jen všechny přeražené v řadě od prvního a ta ženská by měla 0 střešních tašek (a to hned u dvou zde uvedených pokusů) a ten chlap by měl 0 z prvních borovicových desek. A jak bylo vidět, stačilo aby byla borovicová deska jen trošku tvrdší (zřejmě kvůli tomu, že neměla "správně" léta) a povolila ruka a ne deska.

55

Odpovědět

Nejnamakanější pár? Dejte jim někdo vědět o Věře Mikulcové a její partnerce. :D

10

Odpovědět

zleva zprava a bylo by vymalováno.

21

Odpovědět

Houba nasáklá kulturistickým "džusem" není to samé jako silné tělo. Ostatně paní ve videu nevypadá jako Věra Roids Mikulcová, naopak je to docela šik ženská.

00