Plovoucí domov mimo civilizaciGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:287
Počet zobrazení:12 448

Catherine a Wayne už 24 let bydlí ve své pevnosti. Tou je plovoucí dům daleko mimo civilizaci. Proč se k tomu odhodlali a co vše si zde mohou dovolit?

Přepis titulků

Co říkáte lidem, kteří tvrdí, že tohle není normální život? Děkuji vám pěkně. ÚMĚLÝ OSTROV MIMO CIVILIZACI Jsem Catherine a tohle je můj muž Wayne. Jsem Wayne a vítejte v Zátoce svobody. Žijeme v izolované zátoce. Dostaneme se sem jen po vodě, silnice sem nevedou. Voda je naší dálnicí.

Vše, co v našem domově vidíte, plave. Ke břehu jsme připevněni lany, nejsme nijak zakotveni. Máme hlavní dům, máme tu taneční parket, maják a čtyři skleníky. Když jsem začala zvětšovat zahradu, potřebovali jsme více místa. Vše jsem vytvořil svýma rukama a svým kladivem. Bez elektřiny. Znám každé prkno i hřebík. Loď váží 500 tun.

Což je milion liber. Domy na stromech stavím od sedmi let. Řekl jsem: "Tati, postavím si pevnost na vodě." Netrpíte mořskou nemocí? Při cestě do města mám pozemní nemoc. Když žijete v Clayoqout Sound na západním pobřeží ostrova Vancouver, máte kolem sebe bohatou přírodu. Je tu možnost si nalovit ryby k večeři.

Vytáhnu kánoi, popojedu a do deseti minut mám rybu. Ale když jen venku ošklivo, prostě rybařím z gauče. Doufal jsem, že jako umělec vydělám dost peněz. Takže tohle byl jediný způsob, jak jako umělec něco vlastnit. Domy si koupit nemůžeme, tak si je musíme vyrobit. Byla to skvělá možnost odstěhovat se z města a zjistit, zda tu můžeme žít. O 24 let později tu stále bydlíme.

Nedovedu si představit, že bychom žili jinak. Můj život je tu naplněný. To je dobře, zlato. To je pěkné. Snažím se o to. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdo chce tak tam může zajet mají to i jako hotel :D
https://www.youtube.com/watch?v=2tIkzvloehc

a tady článek : http://www.earthporm.com/self-sustaining-floating-island/

The entire masterpiece was powered by 14 solar panels, but after those broke down the couple switched to a small Honda generator. The generator provides around 3,000 watts of power, which is equivalent to about 12 hours of light each day.

10

Odpovědět

Jeee, dekujeme za info :)

00

Odpovědět

Putin rozdává pozemky, prej... Co se týče získání pozemu, tak nevím. Máte podrobnosti?
Jedem?..Skupina mladých lidí....

21

Odpovědět

http://www.rferl.org/a/russia-far-east-free-land-putin/27711583.html EDIT: link na tendenční web nahrazen zdrojem, na který odkazoval sám článek (JohnSorrow)

11

Odpovědět

no nevim ...když to bude max do -10 tak jo, ale to asi v repertoáru nebude

10

Odpovědět

Dokonalý způsob bydlení- to je můj sen!!!!

40

Odpovědět

Mě jen udivuje, že jim to nikdo nezakázal. Chci říct, mám k nim a k jejich netradičnímu způsobu života fakt obdiv, ale v dnešním světě existuje zákon nebo regulace snad na všechno, tak by mě zajímalo, jestli je takové bydlení v souladu s místními zákony, a nebo si jich zatím jen nikdo povolaný nevšiml / jsou málo důležití na to, aby se tím někdo zabýval.

164

Odpovědět

A odkdy jsou výletní lodě zakázány? Jinak hausbóty jsou na větších tocích docela normální a vyhledávaný způsob bydlení.

10

Odpovědět

Kanada ma na severe obrovske lesy kde zili a aj ziju cele komunity, niekedy si to taki viac "hippies" a myslim ze mali aj dokonca vlastne pravidla, napr. drogs-free zones, skratka pokial nejako neskodia nemaju preco im to zakazovat, priestoru je tam dost.

50

Odpovědět

beres to podle nasich debilnich pravidel ktere mame v nasem state. Jinde ve svete to funguje trosku jinak nez u nas. Vim, ze nekde kousek v evrope je "mesto" ve meste, kde si kazdy muze delat co chce, tusim nekde v belgii nebo tam.. v USA to same...

10

Odpovědět

Takhle budu žít za 30let taky, až se budu schovávat před uprchlíkama. Prej namaj rádi vodu.

1413

Odpovědět

A proto napadají planetu která je ze 70% pokryta vodou?

1012

Odpovědět

+SJWNo chtěli nejdřív napadnout Pluto, ale znáš to, jak už není planetou... netočí se v tom takové prachy.

440

Odpovědět

+SJWProsím, že to není myšleno vážně?!
PROSÍM

23

Odpovědět

Co delaj s odpadky, kam chodi na zachod, kde berou elektrinu? Ja chci odpovedi na zavazne otazky ne takovato polovicata videa...

641

Odpovědět

Jak je to s majetkovými právy? Žijí přece na území nějakého státu, taky si jenom tak asi nepostavím chatrč, kde si zamanu. A jak je vyřešené plavání toho kolosu? Plastové boxy, nebo jen dřevo? Jak dlouho to vydrží bez údržby?
Jako idylické video hezké, ale zbývá toliko praktických otázek.

270

Odpovědět

A co komáři? Nemaj v baráku komáry? Nenávidím komáry...

360

Odpovědět

Tak jestli tam bydlí jenom ve dvou tak záchod pouštěj rovnou do vody, pokud si tím nehnojej zahrádky... (btw do vody to pouští i velká část hausboatů v Praze, normálně když se nepřekročí limitní míra, tak to příroda bez problémů vstřebá). Na elektřinu budou mít generátor, do kterýho kupujou palivo ve městě (fotovoltaický panely jsem na záběrech nezaznamenal). Pod domem plastový barely a podobný smetí, je to taková malebná plovoucí skládka. Údržba bude NEustálá, ale to jim asi nevadí, vzhledem k tomu kolik to muselo dát práce postavit. Komárů tam budou určitě celý hejna.

150

Odpovědět

Odpadky s největší pravděpodobností vyváží na lodi. A je spousta možností jak vyřešit toaletní potřeby, třeba chodí na záchod do skleníků. No a elektřinu berou z generátoru, i nafta se dá převézt na lodi. Kde je trocha představivosti ?

30

Odpovědět

Spíš by mě zajímalo jestli jim to v zimě nezamrzá, přeci jen jsou dost severně.

200

Odpovědět

Proč je to pevnost?

06

Odpovědět

Protože to tak nazvali. Kdyby to pojmenovali třeba Patejlův vodní svět, tak to bude Patejlův vodní svět. Každopádně bych je od tama hodně rychle vypakoval. Takovej bordel v jinak nedotčené přírodě... no hrůza. A za stavební pozemek taky vyčůránci nezaplatili, protože jim ta skládka odpadu plave na vodě.

313

Odpovědět

+LovecCour42Platit státu výpalné za to, že můžeš stavět ve své vlastní zemi je prasárna. Dokud člověk živek v právním státu, měl by využívat každou skulinu v v zákonech, které jen zakazují a nařizují.

23

Odpovědět

+TaanJistě, proč si jakkoli chorý člověk nemůže postavit jakoukoliv bulshitní hovadinu kdekoliv se mu zamane?? To je vážně záhada...

23

Odpovědět

+pav1Jak vidíš, tak oni si to postavit mohli a nikoho to nesere. V Kanadě asi holt nejsou tak pokrokoví.

10

Odpovědět

+LovecCour42To nestačí, svůj 2+kk taky můžu nazývat hradem ale hradem nebude.

01

Odpovědět

+patejl.Ale můžeš ho tak nazývat a třeba si i na dveře pověsit ceduli. Stejně tak můžeš pojmenovat hospodu třeba Ponorka, i když je to úplně obyčejný barák. :) A na tvoji původní otázku, pevnost, pravděpodobně protože je to jejich osobní území, na které nechtějí pouštět veřejnost. Kdyby se to jmenovalo třeba Patejlův vodní svět, tak by to naopak lákalo lidi k otravování.

01

Odpovědět

Kde získávají elektřinu? (byla tam svítící lednice). Osobně být takto sám izolovaný, by mě fakt nebavilo.

48

Odpovědět

Tak to já mám chuť jim hned zavolat, jestli bych tam nemohl žít s nimi :D

212

Odpovědět

V case cca 1:17 je za nim vidno nejaku sadu baterii do auta.
No otazka, ako ich nabijaju - zostava, nezda sa, ze by tam mali niekde kolektory.

10

Odpovědět

+LenNaTentoUcelV tom čase vidíš nalevo i dva generátory. :-)

00

Odpovědět

Podle některých dalších článků využívají elektřinu z fotovoltaiky. Ale předpokládám, že nejspíš budou mít i záložní benzínový generátor nebo něco podobného.

20

Odpovědět

Z části to byl vždycky můj sen, žít takhle někde odříznutá v přírodě ;) jinak si myslim, že tam klidně můžou mít nějakej dieselagregát, ale já bych dala přednost slunci, větru, vodě co by to šlo (ikdyž těžko říct jaký jsou tam podmíny takhle v zátoce) :)

10

Odpovědět

To nemusí být takový problém. Buď jak někdo říkal, přes fotočlánky, diesel-agregát, podle toho jak se jim kouří z komína, klidně můžou vyrábět dřevoplyn a nebo přes soustavu kladek a kola denně nabíjí baterii. Možností je spousta a očividně velkou spotřebu mít nebudou. Na ledničku, drobné osvětlení a pod to určitě vystačí. Pokud ale něco kutí v té své dílně, tak určitě používá ten generátor.

00

Odpovědět

17 morčat krmených kokainem na elektrických kolech...

30

Odpovědět

Chtěl bych žít v postapokalyptickém době......co mám udělat?

88

Odpovědět

Pořádně nasrat Trumpa nebo Putina, nebo je poštvat proti sobě ale na tom se už pracuje takže dočkej času a když budeš hodný uvidíš "hřib" . . . ;)

265

Odpovědět

+Carpenter DiemPřesně tak, protože kdyby se stala prezidentkou USA Hillary Clinton, jistě by byl na celém světě jenom mír. A nebyly by nemoci, všichni bysme byli bohatí a šťastní. Určitě se mnou souhlasíš Carpenter Dieme, protože moudře zmiňuješ pouze Putina s Trumpem. Proti super lidem, jako je Erdoğan, Merkellová, François Hollande, Hillary Clinton nebo třeba Obama jsi v žádném komentáři nic špatného nenapsal. A to je dobře. Jde vidět, že to máš v hlavě správně srovnané. Stejně za všechno špatné můžou jenom Putin a Trump. Jo, a ještě Zeman, aby byla triáda zla kompletní. Ať žije kavárna! Svobodný Tibet!

817

Odpovědět

+LovecCour42No ty vole, odkud tohle leze?
Zmínil ty dva, protože právě tihle dva mají v rukou takovou moc, že by mohli p. 5825 ten post-apo svět zařídit.

142

Odpovědět

+WesnotanDíky že jsi to pochopil, neměl jsem chuť to vysvětlovat.

10

Odpovědět

+LovecCour42zas Ti nedal priatel ze ti to tak j**e na hlavu?

21

Odpovědět

+LovecCour42Možná proto že Merkel a Erdogan nevlastní jaderné zbraně, Holland je Francouz, nebude mít tedy koule na to je použít a Clinton ani Obama nejsou u moci, tudíže nemají k jaderným zbraním přístup.

40

Odpovědět


Odpovědět

odjed na Sibir , spal doklady .. and enjoy !

31

Odpovědět

+easyTo už je spíš Far Cry :-/ :D

00

Odpovědět

Zase ryba? Se pobleju
Aby ses neposral

470

Odpovědět

Lul xD

00

Odpovědět

Hustý, fakt nádhera.

150