Škola pro komorníkyGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:103
Počet zobrazení:7 509

Možná se to zdá jako povolání z minulého století, ale stále existují profesionální komorníci. V Nizozemsku se nachází škola, ve které se toto povolání trénuje. Jaké je to být komorníkem?

Přepis titulků

Profesionální komorník je někdo, kdo je věrný, flexibilní, diskrétní, snaživý a čestný. Ale hlavně je to osoba, která má schopnost upřednostnit cizí přání před těmi svými. Z toho důvodu je tato profese velmi náročná. ŠKOLA PRO KOMORNÍKY Když mi bylo 21, stal jsem se komorníkem. Nyní jsem ředitelem Mezinárodní akademie pro komorníky.

Mezinárodní akademie pro komorníky sídlí ve vesnici Simpleveld v Nizozemsku. Máme tu asi 135 místností a 7 500 metrů čtverečních věnovaných tréninku komorníků. Studenti žijí zde v budově. Přicházejí ze všech koutů světa. Je jim mezi 18 a 68 lety. Studenti se učí péči o dům, o správné fungování domu i pozemků. Učí se i věci jako balení kufru, leštění příborů, leštění bot, seznam je dlouhý.

Za 10 týdnů se musí naučit spoustu věcí. Důležitá je zde disciplína. Abyste práci zvládli, musíte být disciplinovaní. Potřebujete ji, abyste byli úspěšní. Disciplíny si zde velmi vážíme a nebojíme se na ni klást důraz. Vždy dávejte pozor! Ve škole vtipkujeme o tom, co naši zaměstnavatelé chtějí.

Chtějí čistou toaletu, teplou postel a teplé jídlo. Tyto tři věci jsou nejdůležitější. Vy jdete napravo, vy nalevo. Já a má žena máme vlastní komorníky. Jsem šťastný, že mám stejného komorníka už po 17 let. Ten člověk je pro mě velmi důležitý. Být komorníkem může být začátkem úžasné kariéry. To, že jste zodpovědní za blaho a štěstí rodiny, je velice důležité.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Lepší je ten kovaříček umouněnej, než-li je ten lokajíček premovanej;
Kovaříček chytne pertlík jde do díla, lokajíček po pokoji kosti sbírá...

22

Odpovědět

Škola pro sluhy, ehh teda komorníky, jak se jim tak hezky říká.

11

Odpovědět

Takže oni sa prakticky zrieknú svojho osobného života? Určite to nie je job na 8hodín.

100

Odpovědět

tak ale zasa to nerobia zadarmo

31

Odpovědět

Spousta lidí se svého osobního života "zříká" i vpodstatě "jen tak" - záleží jak kdo vidí své místo ve svém světě. Někdo se osobního života zřekne pro práci, někdo pro rodinu (pro některé to jaksi je "osobní život", ale pro spoustu lidí vůbec ne - jen považují za svou svatou povinnost "nějak někde s kýmkoli vyrobit děti a být u nich než vyrostou), někdo třeba pro drogy...
Je to každého volba, ale pokud vím, tak bývávalo běžné, že komorníci, či domácí sluhové měli každý svůj pokoj/byt/domek (dle zámožnosti zaměstnavatele) přidělen v rámci majetků zaměstnavatele a tedy mohli úplně klidně mít i vlastní rodinu a zájmy - jen měli práci rozkouskovanou přes celý den. Ovšem mezi jednotlivými úkony mohli být kdykoli doma a "osobně žít". Pokud by "pán" byl ochoten zaměstnat celou rodinu, mohli být všichni krásně pohromadě téměř pořád. :)
A ještě k tomu má komorník dobrý pocit, že někomu pomáhá ke štěstí. To je pro spoustu lidí také pozitivum...
Také jsem zatím nezmínila spousty lidí, kteří vlastně ani neví co s volným časem dělat a chrochtají blahem, když je někdo jaksi vytěžuje průběžně celý den, takže se "nenudí". Ale ty znám jen z dálky... :D
Přeji pěkný den,
Katka

51

Odpovědět

Otroci pro snoby.

104

Odpovědět

Vážený Jména Neznalý II., s politováním Vás musím upozornit na drobnou nesrovnalost ve vašem tvrzení, totiž tu, že osoby stavu otrockého nejsou z definice svého sociálního postavení placeni.
S přáním dobrého dne a příjemného weekendu
K.

50

Odpovědět

+KuroshitsujiDěkuji, milý K., za rozjasnění nedělního dopoledne.
Užij si léto, pokud ho potkáš, a měj se krásně. :)
Katka

10

Odpovědět

Prostě dělat poskoka pracháčům...

1611

Odpovědět

Inu ano, podobně jako kupříkladu automechanik, co sice opraví Lambo, ale nikdy na něj nebude mít.
Nebuď úzkoprsý a važ si každé práce. S tímhle přístupem budeš mít těžký život.

354

Odpovědět

Kolik stoji komornik a kde se da sehnat ? Muzete si vybrat nebo si komornik vybira sveho pana ?

160

Odpovědět

Kdysi jsem dělal v Londýně komorníka, hledání práce funguje jako u jiných zaměstnání. Zaměstnavatel si však vybírá svého komorníka i podle toho jací jste a jaké máte další vzdělání. Stáváte se součástí rodiny, vychováváte děti, podobně jak to vídáte ve filmech. Šťastný komorník narazí na Bruce Wayne :) Co se týče mzdy 55000 liber ročně

340

Odpovědět

+komorníkSuper, diky za zajimavou odpoved !

60

Odpovědět

Neříkám, že umím anglicky nějak dobře, ale v 0:57 slyším, že jim je mezi 18 a 68 lety.

50

Odpovědět

Opraveno.

10