Technik ozubených kolečekGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:189
Počet zobrazení:8 990

Brittany Nicole Cox je ženou s neobvyklým povoláním. Zaměřuje se na opravu starožitností fungujících na pružiny a ozubená kolečka. Co vše její práce obnáší?

Přepis titulků

Entropie je postupný úpadek k zatracení. Jsem si vědoma její přítomnosti a jejího vlivu na všechny věci okolo. Tyto předměty potřebují někoho, kdo zajistí, že i za 100 let budou lidi bavit. OBNOVA STAROBYLÝCH CENNOSTÍ Jsem horolog starožitností. U jména si to může napsat málokdo. Pracuji s předměty, které v sobě mají hodinový strojek. Jsem jedním za dvou lidí, kteří mají v tomto státě titul z oprav hodinových strojků.

Vlastně jsem mechanikem, ale mechanikem ze 17. století. Zaměřuji se na mikromechaniku, pracuji s přístroji zvanými automaty. Mají napodobovat živoucí bytosti. Lidi, ptáky, zvířata, rostliny. Osobně je považuju za první krok k umělé inteligenci. Tyto mechanismy jsou samostatně fungující. Většinou fungují na pružiny.

Nejsou v nich žádné baterie. Celé to pohání jen mosaz a ocel. Kdykoliv se mi do ruky dostane rozbitý přístroj, mám nutkání ho zase zprovoznit. Protože jsou tyto přístroje tak staré, pokud uvnitř nějaké součástky chybí, musím si je vyrobit sama. Je to, jako byste něco přiváděli k životu.

Dostane se k vám tichý ptáček. Má zlomená křída, nemá peří, chybí mu oči. Musím to vše opravit, aby mohl opět zazpívat. Cítím, že se jedná o důležité kulturní dědictví. Byly vyrobeny způsobem, kterým to sama nezvládnu. Vyrábělo se to u svíček. Neměli elektřinu. K vyřezávání koleček využívali nožní pedály. Je to úžasná práce a řemeslo.

Vytvářím něco krásného. Lidé věřili, že horologové byli čaroději. V tom případě jsem asi moderním čarodějem. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Paní chybí k dokonalosti jen steampunkový kostým.

30

Odpovědět

ty vole kus ocele kterej nema ani spetku volnosti povazuje za prvni krok k AI ?

214

Odpovědět

Pekna videa ale zbytecne moc kratka.. a navic teda ta devka je pekne arogantni.. opravaru jsou tuny, jen vetsina jsou fotri od rodin co nemaj cas davat miliony za titul.

09

Odpovědět

Tvůj komentář mohl bejt o dost kratší a navíc ty "picus" jsi pekne arogantni.. trollove jsou tuny, jen vetsina jsou fotri od rodin co nemaj cas davat miliony za titul.

00

Odpovědět

Vždycky jsem obdivoval hodináře a zlatníky. Se svejma rukama stěží udržím pinzetu, natož opravovat (nebo dokonce vyrobit) takovýhle titěrný strojek. :)

40

Odpovědět

Myslite že má bobra v podpaží a taky tam dole?

611

Odpovědět

Asi nééé,aby ji ten soustruh neskalpoval..au sem si to představil..jau

52

Odpovědět

Umělá inteligence??! Kdyby řekla umělá bytost tak bych to chápal a bylo by to jasný....ale tyhle stroje nejsou v ničem inteligentní...jsou to jen stavový automaty co dělaj stejný věci pořád dokola...

307

Odpovědět

Přesně kdesi jsem slyšel dobrou "definici" A.I. a to že to není mechanika.

00

Odpovědět

proto asi řekla před tím "1st instance"...

10

Odpovědět

+blablablbalaNeni to 1st instance, je to neco uplne jineho, jine odvetvi..
Je to jako kdyby si rekl, ze kdyz Buh tvoril organismy, prvni instanci byli zvirata a potom my.

Proste kravina :)

02

Odpovědět

"jsou to jen stavový automaty co dělaj stejný věci pořád dokola"..a člověk je jako co? co děláš každé ráno? co děláš každý večer? co děláš po práci? a vůbec, takhle by jsme moli pokračovat do aleluja..rozumím ti, nicméně neodolal jsem..

01

Odpovědět

Jeden by mohl říct, že má o kolečko navíc. *drop mic*

381

Odpovědět

Vždycky mě mrzí, že toho říkají tak málo... Proč nemůžou být ta videa delší? :D

414

Odpovědět

Protože by se diváci unudili k smrti :D

2711

Odpovědět

No možná, že kdyby to bylo o něco delší, tak by většina protagonistů po chvíli možná působila, jako jistý expert na mravenečníky...

400

Odpovědět

+pav1pav1: Po dlouhe dobe jsem se u nejakeho komentare oopravdu zasmal :D celkem trefne.

140