Trh na kolejíchGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:109
Počet zobrazení:11 688

V Thajsku se nachází tržiště, kterým prochází vlaková trať, po které osmkrát denně projede vlak. Obchodníci se s tím naučili žít a turisté toto místo zbožňují.

Přepis titulků

Sledujte. Tři, dva, jedna... Tohle je thajský maeklongský trh. TRH NA KOLEJÍCH Asi hodinu cesty na jih od Bangkoku každý den od 6:20 projíždí vlaky maeklongským trhem. Je to největší trh s ovocem a mořskými plody v Thajsku. Prodává se zde ovoce, zmrzlina, ryby, prostě cokoliv.

Pokud přemýšlíte, zda tu dřív byla trať, nebo trh, tak odpovědí je trh. Maeklongská trať vedoucí do Bangkoku byla postavena v roce 1905. Koleje položili skrz tento trh, který zde stál desítky let. Místo aby se přestěhovali, prodejci si své stánky upravují s ohledem na příjezd vlaku. Osmkrát denně, sedm dní v týdnu. Není času nazbyt. Vše musíme upravit do tří minut.

Všichni prodejci ví, že mají tři minuty. Než přijede vlak, slyšíme tříminutovou sirénu. Vezmu všechno své zboží a přesunu ho dozadu. Vezmu kýbl se zmrzlinou, stáhnu slunečníky a ujistím se, že všichni zákazníci stojí za oranžovou čárou. Tento systém byl v průběhu let přiveden k dokonalosti. Zboží se nachází jen centimetry od kol vlaku a turisté a obchodníci čekají, až vlak projede.

Pak se vše vrátí do normálu. Tedy do normálu trhu na kolejích. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na tomhle trhu jsem byl před pěti lety a jestli se ptáte proč tam pořád zůstávají, tak je to z toho důvodu, že tam nemusí platit žádné poplatky za vedení stánku v určité vzdálenosti od koleje, pokud si dobře vzpomínám.

10

Odpovědět

Tohle nejak nechapu :D proc se neprestehuji pryc? Asi protoze uz je to velka trakce

20

Odpovědět

tohle nejak nechapu. :D Proc pokladas otazku a hned si na ni odpovidas ? Asi protoze ses autista

80

Odpovědět

zajimalo by me, kolik lidi se tam uz vysralo ve vlaku a splachlo,kdyz projizdeli tim trhem. to musi byt zazitek pro ten trh panecku !

222

Odpovědět

hlavne kolik tam lidi zarvalo pod tim vlakem na tom trhu xD

10

Odpovědět

+Lordvojeltvujdorta taky co zarvali, kdyz zrovna nad nima nekdo splachnul!

190

Odpovědět

Když se kouknete do mapy, zjistíte, že Maeklong Railway Market je trh, který leží cca 100 metrů od konečné stanice vlaku Mae Klong. Oni se v tom sezení na kolejích doslova vyžívají.

10

Odpovědět

Zajímalo by mě, kolik lidí už skončilo pod vlakem.

140

Odpovědět

Nevím, kam to mám hodit, ale nemůže někdo přeložit tento rozhovor? :D
Louis C.K. defends masturbation with Greg Gutfeld :D

13

Odpovědět

1st.
Píše se to ještě ? :D

27

Odpovědět

Ano, ti primitivnější byli a budou.

40