Útěk k cirkusuGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:122
Počet zobrazení:7 385

Utéct a přidat se k cirkusu zní jako romantické rozhodnutí, které mohli zvažovat možná tak lidé v 19. století nebo na začátku 20. století. Ale i dnes se najdou tací, kteří se vzdají všeho a dají se na tuto profesní dráhu.

Přepis titulků

Tři, dva, jedna... Odpal! Přivítejte akrobatku na visuté hrazdě, úžasnou Létající Bell. ÚTĚK K CIRKUSU Když se vznesete do vzduchu, proudí vašimi žilami adrenalin. Ten pocit se nedá popsat. Cítíte moc, cítíte, že vše ovládáte.

Cítíte, že jste jiní. Proto jsou visuté hrazdy úžasné. Proto je cirkus úžasný. Jmenuji se Kristin Finley a jsem akrobatkou na visuté hrazdě. Před 15 lety jsem pracovala v pivovaru v Los Angeles. Měla jsem skvělý život, vydělávala jsem dost peněz, měla jsem Lexus a dům. Bylo mi pouhých 24 let.

Kamarádka mi řekla, že cvičí na visuté hrazdě. Já řekla: "Ráda bych viděla, co to je." Začala jsem chodit na tréninky a pohltilo mě to. Od začátku to bylo návykové. Opustila jsem život v LA a dala se k cirkusu. Vyměnila jsem vysoký platu za almužnu. Přes noc jsem se vzdala všeho. O 15 let později jsem stále tu.

Nikdy jsem se neohlédla a jsem pořád na cestách. Přidat se k cirkusu je závazek. Musíte být připraveni na cokoliv. Žijete na hraně, protože nikdy nevíte, co se stane. Vaším domovem a osobním prostorem je vaše obytné auto. Je nutné, aby to bylo klidné místo. Kdykoliv jste na visuté hrazdě, musíte se soustředit. Pokud o sobě uprostřed čísla zapochybujete, nejspíš ho zkazíte a bude konec.

Baví mě to o to více, protože vím, čeho všeho jsem schopná. Dělám těžší a těžší kousky a je to boží. Ať už se vaše nejdivočejší sny týkají čehokoliv, pusťte se do toho. Možné je všechno. Nenajdete moc akrobatek afroamerického původu, přesto jsem se jednou z nich stala. Svůj život si utváříte sami.

Svůj život bych neměnila za nic na světě. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trochu mimo téma, ale vždy kroutím hlavou nad tím, když někoho něco baví (klidně i naprosto běžná věc) a snaží se z toho udělat moderními slovy a obraty něco vyjímečného a ze sebe nějakého průkopníka. Třeba jízda na kole ... no tak mě baví jezdit na kole... ale takové ty řečičky "cítíte se volný....vítr ve vlasech.....cítíte tu sílu !!!...ten pocit volnosti ....to se nedá popsat" dalšího zase baví fotit nahatý ženský a zaobalí to do "ženská krása.....splynutí duší .... je v tom umění..." Tahle zase lítá na hrazdě a cítí se kvůli tomu jiná, silná, cítí že všechno ovládá....a proto je hrazda (dopňte si tam jakoukoliv činnost o které kdy kdo bude mluvit) tak vjímečná !!

133

Odpovědět

Když posouváš hranice svých možností, tak cítíš zvláštní euforii tohoto typu. To co cítí je radost, že šli o krok dál když ostatní říkaly dost (nebo a hlavně oni samy měli pochyby), že to zvládly když ostatní říkaly, že je to nemožné. Překonání sebe sama. A nebo ´´relaxační´´ útěk před všední realitou. A pak jsou tu umělci jenž jsou rádi, že se jim něco povedlo a snaží se to pořádně prodat. Chápu, co tím chceš říci, pak všichni vypadají, jak pořádní vyhulenci s takovou sortou žvástů. Plně souhlasím.

70

Odpovědět

Na poprvé jsem to četl, jako útěk z cirkusu. Sakra to by mě fakt zajímalo, ale k už taková bomba není.

240

Odpovědět

Tak jsem nebyl sám, dobré vědět... byl jsem na to dost natěšený, jak akrobatku, co se chce vrátit zpět do normálního života, pronásleduje mordparta vyšinutých cirkusáků. A nakonec taková sprcha, škoda. No aspoň mám námět na můj první krátkometrážní film, jestli se k tomu někdy dokopu a někdo mi to nevyfoukne.

270

Odpovědět

+Kafka TamuraPřesně. Až bude hotov, tak dej echo.

10

Odpovědět

To mi připomíná. Viděli jste seriál American Horror story: Freakshow :)

20

Odpovědět

Ale jo, pěkný příběh.
Kuk na překlep v popisku.

50

Odpovědět

Opraveno.

20