Historie komiksových postav #13: Ultron

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:202
Počet zobrazení:9 067

Dnes se podíváme na jednoho z úhlavních protivníků Avengers, který byl navíc ještě vybrán jako hlavní záporná postava do chystaného druhého dílu.

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Tento mocný inteligentní robot je jednou z největších hrozeb, kterým Avengers čelili. Vítejte na WatchMojo a dnes se zaměříme na původ Ultrona. Jsem Ultron 6. Mým posláním je přinést světu mír a spravedlnost. Brzy toto poslání splním, protože vyhlazení lidské rasy právě začíná.

Jako u většiny ostatních komiksových postav existuje více verzí a podob. Zaměřili jsme se na příběh The Avengers č. 54, 55 z roku 1968, který byl později rozšířen v číslech 57 a 58. V prvním zobrazení byl robot představen jako maskovaný vůdce Masters of Evil. Sám si říkal The Crimson Cowl. Podplacením komorníka Jarvise získal informace o základně Avengers. Ultronovi pomocníci zajali hrdiny a jeho robotická identita byla nakonec odhalena.

Jenže aby to nebylo příliš jednoduché, ukázalo se, že za tím vším od začátku stál Jarvis. Robota používal jen jako zástěrku a jako taktický počítač. Nicméně se v dalším díle ukázalo, že se jednalo o dvojitý podvod, protože Jarvisova mysl byla ovládaná a dooporavdy za tím vším od začátku stál robot. Ultron 5 se zbavil svého převleku, odhalil svou identitu a rozkázal svým můžům zabít Jarvise, protože už ho nepotřeboval.

Jarvisovi se podařilo přežít a stačil informovat o tom, co se stalo, hrdinu známého jako Black Knight. Řekl mu, že musí zachránit tým, který byl zadržován uvnitř vodíkové bomby. S osvobozeným týmem zastavili bombu, ale zjistili, že Ultron tam nebyl a sám situaci sledoval odjinud. Protože mu plán nevyšel, Ultron začal hledat nové způsoby, jak se navždy Avengers zbavit.

Důsledkem toho si neznámý android se ztrátou paměti Vision začal vybavovat svůj původ. Ukázalo se, že jeho tvůrcem byl Ultron 5, který s jeho pomocí zničit Avengers. Jak se mu vracela paměť, vzpomněl si, že jeho jméno pochází z fráze: A vision of the death of The Avengers. (Vize smrti Avengers) Máš své rozkazy, Vision. Proveď je.

Během boje s jeho společníky se Vision snažil vymanit ze svého naprogramování, ale neúmyslně pomohl k druhému zajetí Avengers. Vision se rozhodl postavit proti svému tvůrci a porazil jej, když na něj Ultron skočil a Vision se fázově posunul. Ultron jím proletěl a rozbil si své těkavé lebeční elektrody. Ultron se rozletěl na kusy. Přestože to vypadalo na totální destrukci, Ultronova hlava byla z místa zachráněna. Nahrávání kompletní.

Brzy na to byl Ultronův původ konečně odhalen, když se Henry Pym rozhodl zapátrat v jeho záložní elektronické úschovně paměti. Zde narazil na něco, co nějakým způsobem zapomněl. Několik let předtím vyrobil umělou formu života nazvaného Ultron 1. Agresivní robot si podrobil Pyma a rozhodl se zničit lidstvo. Nicméně místo zabití svého tvůrce mu pouze vymazal paměť a začal sám sebe vylepšovat. Brzy poté se Ultron opět vrátil.

Jeho zachovalá hlava totiž donutila Visiona předělat ho na Ultrona 6, což byla verze vytvořená z nezničitelného kovu zvaného adamantium. Moje tělo je nyní tvořené z čistého adamantia, Avengere. Je nezničitelné. Dokonce i tvým kladivem. V dalších zobrazeních se Ultron ještě několikrát vylepšil. Během let se Ultron dále objevoval jako hrozba pro Avengers a lidstvo. Rovněž se objevil v několika médiích.

Nakonec se stal zápornou postavou pro film chystaný na rok 2015: The Avengers: Age of Ultron. Film bude částečně čerpat z komiksu z roku 2013 o stejném názvu. Jste fanoušky tohoto mysl ovládajícího, nesmrtelného a super chytrého padoucha? Pro více z historie vašich oblíbených komiksových postav se přihlaste k odběru WatchMojo.com. Musíš si uvědomit, že se blíží konec.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

prosím vás, nevie niekto ako sa volá ten kreslený seriál z ktorého autor často používa ukážky? ako decko som pozeral vynikajúci seriál spider-man (http://www.youtube.com/watch?v=tR6ihyqWTGo), ktorý určite veľa z vás pozná, a tie ukážky mi to dosť pripomínajú...snáď by som si to aj pozrel

190

Odpovědět


Odpovědět

+Dark422má to 2 série a naozaj sa to oplatí vidieť

180

Odpovědět

+Dark422Pokud chceš ochutnávku tak si pamatuju že tu byla přeložená miniserie, kterou ten serial propagovali. Ty scény jsou vytahnutý z prvních pár epizod seriálu co si pamatuju.

http://www.videacesky.cz/tag/the-avengers - úplně vzadu

180

Odpovědět

Dočkáme se někdy Harley Quinn ? =3 Je to má nejoblíbenější záporná postava. A pokud ano, tak prosím co nejrychleji.

200

Odpovědět

Jak řekl: "You must realize, the end is here", tak mi to úplně připomnělo scénu z SW epizody tři, jak General Grievous říká Obi-Wanovi: "You must realize, you are DOOMED" :))

191

Odpovědět

V jednom díle seriálu bylo, že při každém setkání s jiným superhrdinou si naskenoval jeho schopnosti a díky tomu se vylepšil.
Jinde byl příběh o potomcích superhrdinů, které vychovává starý Tony Stark. Ostatní superhrdinové jsaou mrtví, zabití Ultronem, který vládne půlce světa za pomoci robokopií zabitých superhrdinů. Děcka se rozhodnou Ultrona přemoci, ale je příliš silný. Tak najdou Hulka, který se schovává někde v poušti. Vyprovokujího, aby se proměnil před tím, než se objeví Ultron. Starý Hulk Ultrona roztrhal.
Ultron vytvářel své kopie a vytvořil i zmíněného Visiona, který má velké množství superschopností.

181

Odpovědět

Jo jmenuje se to Next Avengers Heroes of Tomorrow. Ale moc se to předlohy nedrží , tam kupř. Ultrona vyrobil Stark . Daleko lepší je v tom Avengers Earths Mighties Heroes .

180