Historie komiksových postav #15: Lobo

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:213
Počet zobrazení:7 802

V komentářích jste o něho několikrát žádali a konečně je tu. Řeč je samozřejmě o Lobovi - asi nejujetější, nejbrutálnější a celkově nejšílenější komiksové postavě všech dob. Zajímavé je, že jeho obliba neustále roste, stejně jako například u Deadpoola od Marvelu.

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Tento nezdravě vypadající žoldák vyhladil všechen život na své rodné planetě. Vítejte na WatchMojo. Dnes se zaměříme na původ Loba. Ničeho se neobávejte, řešení vašich problému je tu. Protože spolu budeme pracovat, můžete mi říkat Lobo. Jako u většiny komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběh Omega Men č. 3 z roku 1983, který byl rozšířen ve čtyřdílné minisérii Lobo: The Last Czarnian z roku 1990, a poté v roce 1995 v Year One: Lobo.

Coby spin-off Green Lanterna se Lobo poprvé objevil jako protivník intergalaktického týmu superhrdinů Omega Men. Jako jeden z lovců odměn se nalodil na loď Omega Men a zajal Kalistu, královnu s kódy k systému planetární obrany. Původně nesympatický padouch z dílny DC byl nakonec vybrán k remaku, aby sloužil jako satira na násilnické antihrdiny, jako byli například Wolverine a Punisher od Marvelu.

Jmenuje se Lobo. Je to nechutný lovec odměn. Velkej šéf, o kterém mluvíš, je nejlepším lovcem odměn ve vesmíru. Remake z roku 1990 znamenal přechod k mnohem násilnější a grotesknější postavě, která byla ve všem přehnaná a naprosto bezohledná. Čtenáři se tak setkali s tvrďáckým motorkářem flákajícím se na svém světě, na kterém nedlouho předtím vyhladil celou svou mírumilovnou rasu. Netvor od narození se rozhodl genocidu planety spáchat vytvořením armády létajících škorpiónů.

A to jen proto, aby byl něčím speciální na jiných světech. Nejprve se stal policejním kadetem, ale jeho neúcta k životu a zákonu ho nakonec přivedla k zabití nadřízeného. Poté ale narazil na inzerát lovců odměn. Jakmile si vytvořil pověst nejlepšího lovce ve vesmíru, rozhodl se přečíst si vlastní neautorizovanou autobiografii. Byl ale vyrušen a dostal za úkol přepravit vězně, který byl shodou okolností autorem té autobiografie.

Lobo tak musel opustit společnost svých mazlíčku - telepatických delfínů. K věznici dorazil spolu se svou pověstí metly vesmíru. Zde zjistil, že jeho cílem byl další Czarnian. Byla to jeho učitelka ze 4. třídy, slečna Tribbová. Loba její přítomnost otravovala a navíc ho neustále opravovala a poučovala. Nejvíc ho štvalo to, že měl za úkol ji převézt živou, protože ji sám toužil zabít. Prekérní situace se dále vyostřila, když tankovali u zastávky náklaďáků a Lobo musel svěřenkyni ochránit před naštvanými kamioňáky, které urazila svými poznámkami.

Od té doby je pak vesmírní kamioňáci pronásledovali, stejně jako aliance důchodců, která chtěla jejich členku osvobodit. Situace se ještě zhoršila během jednoho odbavování po cestě, kdy slečna Tribbová utekla navštívit brutální operu. Lobo zasáhnul, čímž způsobil, že po něm začali jít i tanečníci. Na tomto místě byla odhalena czarnianská schopnost regenerace, protože uříznul slečně Tribbové nohy, aby už mu znovu nemohla utéct.

Věděl totiž, že jí znovu dorostou. Jeho další dobrodružství ho dostaly do sporu s kultem hláskování, plánujícím očistit vesmír od negramotnosti, a museli se tak schovat na planetě Ráj. Zde poštval všechny své pronásledovatele proti sobě, čímž zničil nejen je, ale i celý Ráj. Konečně odevzdal svoji svěřenkyni živou, ale ne zrovna kopající. Dostal pochvalu za dobře odvedenou práci, načež slečně Tribbové zlomil vaz, protože slib dovézt ji živou již splnil.

Lobo je představitelem černého humoru, brutálního násilí, alkoholismu a vulgarity, a byl vyobrazen v několika médiích a komiksových crossoverech. Několikrát také navštívil Zemi, kde způsobil problémy Supermanovi a dalším DC hrdinům. Zajímavostí je, že je tak špatný, že byl vypovězen z pekla i nebe, čímž se, k regeneraci a super síle, stal v podstatě nesmrtelným.

Jste fanoušky velkého šéfa? Pro více komiksových původů odebírejte WatchMojo.com. Docela dobrý, ne? Kdo by potřeboval Supermana, když máte v týmu Loba?

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ten asi utrpel lobotomii...

242

Odpovědět

Slava, to je prvni komixova postava kterou znam...
K tem neznamym coz jsou skoro vsechny ostatni - delali uz Aquamena? zajimalo by me kdo vymyslel tak lamackou postavu.

248

Odpovědět

Aquamana dělali taky . A vymysleli ho (bohužel) pánové Mort Weisinger a Paul Norris .

224

Odpovědět

Hm všichni nadávají na Aquamana ale začínám si myslet že ho skoro nikdo nezná a hlavně ti co na něj nadávají.

241

Odpovědět

+HellScyTsukuPřesně tak, měli byste si přečíst New 52 Aquamana, tam je z něho badass..

231

Odpovědět

Je náhoda, že se podobá Lemmymu z Motorhead?

253

Odpovědět

Začíná mi trochu vadit, jak se vždycky na začátku zmíní pár zajímavých věcí o superhrdinovi, ale místo toho, aby byly (byť jen zběžně, vzhledem k 5 minutám) rozebrány, zaměří se autoři na jeden z komiksů, tři miliardy let pak převypravujou jeho příběh, na konci zmíní, jak je dotyčný úžasný a jestli je taky náš oblíbenec. Možná by stálo za to se zabývat i řadou dalších komiksů a krátce se jim věnovat. Ohledně Loba za jeden z kultovních osobně považuju Lobo vs. The Mask. No nic, každopádně překladatelům velký dík :) .

230

Odpovědět

Dělá se jen Marvel a DC jestli ne bral bych určitě i Spawn nebo Jackie Estacado :)

180

Odpovědět

Dělají i postavy mimo tyto společnosti (viz třeba nedávno přeložený Dredd) , a u Spawna máš taky naději že se ho jednou dočkáš neboť toho udělali taky :-) .

200

Odpovědět

+ElhonzoOn je tu Dredd? Tak toho jsme musel přehlédnout. No aspoň vím že se Spawn objeví. Patří k mým nejoblíbenějším postavám hned po The Darkness

180

Odpovědět

co třeba Ghost Rider?

194

Odpovědět


Odpovědět

nic moc teda ..

185

Odpovědět

Týpek: Moje ruce, ten granát mi utrhl ruce!
Lobo: Taky je to přece ruční granát!

212

Odpovědět

Už by s ním mohli udělat nějakéj ZGURVENEJ film. Nikdy nezapomenu na jeho komix s masožravýma šnekama :D

222

Odpovědět

Radši ne... protože když se o tom mluvilo před pár lety, tak to měl točit Guy Ritchie, což by vůbec nevadilo spíš naopak, ale mělo to mít PG13, tak nevím, ještě aby mu dali růžové líčidla.

210

Odpovědět

+R3diChtělo by to sehnat parádního herce. Kdysi se prý zvažovalo o Rockovi http://nerdreactor.com/wp-content/uploads/2012/09/rocklobo2.jpg

Ale
když o tom tak přemýšlím, tak by to chtělo nějakého špinavého zarostlého zmrda. Ale herecky mě nikdo nenapadá.

210

Odpovědět

+R3diJo, mělo to mít PG13 a příběh měl být o tom, jak pomáhá nějaké mladé holce dostat se domů :D Díkybohu, že to šlo k ledu :)

220

Odpovědět

Díky za překlad, chválím za překlad Main Man jako Velkej šéf tak jak to je v komiksech v ČR. Obsahem ale příliš nadšen nejsem. Vlastně tam popsali jeden příběh o to jak vzniknul. Mám Loba docela načteného, tak mě třeba zklamalo že se nezmínili o tom že má v hlavě minirádio které neustále hraje jednu a tu samou písničku. Když jednou přestalo vysílat, prohrál svůj první a poslední souboj a proto maká por Vrila Doxe (ten zelenej týpek na konci co si dává facepalm). Taky kdysi jeho krev fungovala tak že z každé kapky okamžitě vyrostl jeho klon. To že je nesmrtelný je proto že mu bůh dal glejt na nesmrtelnost portože vraždil i v nebi. Jeho oblíbená zbraň je hák an řetězu který nosí omotaný kolem předloktí. Shodou okolností se při úplně stává vlkodlak :)
A ještě k té oblibě. Zase tak oblíbený v USA není když už se takřka neobjevuje. Tento rok vyšel nějaký předělaný Lobo, co už není on. NEčetl jsem, nevím přesně, jinak poslední rok kdy nějak vyšel je 2006.

221

Odpovědět

Ještě byl poražen v crossoveru Dc vs Marvell Wolverinem,taky nezmínili že je ženatej s chlapem (o tom se nesmí dozvědět Superman :)

210

Odpovědět

Lobo se narodil jako Czranian, člen, jak bylo zmíněno, mírumilovné rasy. Natolik mírumilovné, že to byly samé kytičky, dobro, každý byl hodný, vše překypovalo dobrotou. Avšak on byl přesný opak. Prý hned při narození ukousl porodníkovi prst. Až do dospělosti byl postrachem okolí, než se rozhodl celou svou rasu vyhladit. Částečně proto, že chtěl být jedinečný, částečně proto, že celou rasou opovrhoval a nenáviděl ji.
Přežila jediná osoba, kterou, jak video popisovalo, také zabil.
Jako lovec odměn dokonce lovil Santu Clause.
Sviští si to vesmírem na své motorce a poslouchá tvrdou hudbu (poslouchá - ve vesmíru).
Je supersilný a nesmrtelný s neskutečnou regenerací. Prý když ho rozsekali na kousky, vzniklo znovu několik Lobů.
Zabije každého, kdo ho otravuje. Například Superman mu svou dokonalostí pije krev. Ale má svou čest. Když je někomu zavázán, nezabije ho. (Alespoň, dokud dluh nesplatí.)
To jsou asi tak všechny specialitky, co o něm vím.

220

Odpovědět

příště Klíšťáka :D

182

Odpovědět

Vlodudila se menší chybička. Píšete že četl svoji autobiografii, což by znamenalo že tu knížku napsal sám. Což není pravda. Četl svůj životopis. :)

200

Odpovědět

"vlodudila"... to se mi zase povedlo. :D

200

Odpovědět

Znamenitě axchoo... díky moc za nejvtipnějšího "hrdinu" Loba. Ti superhrdinové/superpadouši mě totiž moc nezajímají, tak teď si mi udělal velkou radost. Koukám, že je Lobo i v nějakých animáčích, ale tomu se radši vyhnu... stejně to nebude žádné eRko.

"..uříznul slečně Tribbové nohy, aby mu už znovu nemohla utéct."
"Dostal pochvalu za dobře odvedenou práci (jaký facepalm ten zelený muž:D), načež slečně Tribbové zlomil vaz, protože dovézt ji živou již splnil." :D :D To je frajer.

204

Další