Historie komiksových postav #16: Harley Quinn

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:206
Počet zobrazení:9 311
Dnes tu máme ikonickou postavu z podsvětí Gothamu. Harley je Jokerova pravá ruka a Batmanova protivnice, ale vždycky tomu tak nebylo. Pokud se chcete dozvědět, co mladou psychiatričku vedlo dát se na dráhu zločinu, pusťte si dnešní díl (nebo se zkuste podívat na webseriál The Joker Blogs).

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Tato bývala psychiatrička střídavě je a není přítelkyní a komplicem Jokera. Vítejte na WatchMojo. Dnes se podíváme na původ Dr. Harleen Quinzel, známé také jako Harley Quinn. Můj čumáček je někdy trochu drsnější, ale opvavdu mě miluje. Jako u většiny komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběh v díle Mad Love z animované série Batman (1993), který byl později rozšířen v roce 1994 ve stejně pojmenovaném komiksu a znovu v roce 1999 v Batman: Harley Quinn.

Dr. Harleen Quinzel kdysi byla psychiatričkou v Arkham Asylum. Povolání si vybrala, aby porozuměla, proč se z jejího otce stal podvodník, který používal charisma k ničení životů ostatních, včetně její rodiny. Velice rychle zjistila, že ji fasciuje Joker, a přála si odkrýt jeho šílené motivy. Chopila se proto šance šílence zpovídat a analyzovat.

Během jejich sezení se jí Joker svěřil se svou tragickou minulostí, za kterou mohl jeho násilnický otec. Soucitná Harleen byla okouzlena zvláštním šarmem a do klauního prince zločinu se zamilovala. Nakonec Jokerovi pomohla utéct. Dokonce si vytvořila vlastní kriminální identitu. Ťuky ťuk, čumáčku. Pozdrav svoji novou a vylepšenou Harley Quinn.

Sama si vybrala podobu divadelního šaška "Harlekýna", náhodou šlo i o slovní hříčkou na její vlastní jméno. Coby emocionálně nestabilní a vražedná pomocnice se stala součástí všech ďábelských plánů svého přítele, aby se z něj stal král zločinu. Nicméně zjistila, že vše, co jí Joker řekl, byla lež. Pouze využil její náklonosti a slabosti ve svůj prospěch. Nadále ji zneužíval a několikrát se ji pokusil zabít.

Navzdory jejím pokusům se s Jokerem rozejít a odpoutat se od něj, nebo ho dokonce zabít, se k němu nakonec vždycky vrátila. Coby Jokerova návnada se často setkávala s Batmanem, který ji několikrát zatknul. Vždy ale utekla, aby sloužila jako Jokerova zástupkyně a pomohla mu dostat se tam, kam on jinak nemohl. Během jejich nestabilního vztahu se Harley spřátelila s Poison Ivy. Ta jí nejen pomohla najít sebedůvěru, ale uměle zvýšila její sílu, rychlost a učinila ji imunní proti většině toxinů.

Poté se také spřátelila i s Catwoman, Selinou Kyle. Trio pak vytvořilo gang Gotham City Sirens. Navzdory jejich přátelství se gang rozpadal, protože každá z nich měla svůj vlastní motivy a protože Harley nedokázala žít bez Jokera. Harley je působivou akrobatkou, která to umí se zbraněmi i gadgety. Navíc je imunní vůči jedům.

Tahle siréna zůstává stálicí Batmanových příběhů a opakovaně se objevuje v různých médiích. A také má roli v herních adaptacích.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

v arkham origins ten rozhovor s jokerom bol super, skoda ze to tam nedali aspon na chvilku, inak pekne video :)

10

Odpovědět

nespolupracovala náhodou taky s deadpoolem?

204

Odpovědět

ne protože to je jinej universe

40

Odpovědět

Děkuji ! Moje nejoblíbenější komiksová postava ! Ještě jednou děkuji moc ! =3

240

Odpovědět

Yup, Harley je best :3

200

Odpovědět

Nejlepší jsou všechny tři Gotham sirens :D

190

Odpovědět

porazte ji v INjustice :-D

200

Odpovědět

Sice jsem do teď o žádné Harley Quinn neslyšel, ale podle úvodní fotky ve videu to je od teď má oblíbená komiksová postava :D

242

Odpovědět

fap fap fap cum

211

Odpovědět

Moje oblíbená postava z Arkham série, v té hře byla ta šíleně sexy !

210

Odpovědět

Jo ve hře je super. Škoda že ve filmech asi jen tak větší prostor nedostane, alespoň ne v těch hraných.

200

Odpovědět

Chudák holka. To mi připomíná jednu, co je taky bezhlavě oddaně zamilovaná do jednoho mega čuráckého kreténa.... Ale určitě taky takovou znáte. Škoda takových.

232

Odpovědět

A co Poison Ivy tu bych bral :D

190

Odpovědět

Krásné připomenutí http://www.videacesky.cz/tag/the-joker-blogs :) Moc doporučuji.

190

Odpovědět

Tady je to přehledněji: http://www.videacesky.cz/serialy/the-joker-blogs ;-)

190

Odpovědět

+BugHer0Nechceš udělat playlist, aby to bylo ještě přehlednější a jednodušší? Koukám, že tenhle seriál ještě nemám zkouklnutej :)

191