Historie komiksových postav #3: Bane

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:307
Počet zobrazení:9 364
V dnešním dílu pořadu mapujícího původ superpostav se podíváme na jednoho z Batmanových nejsilnějších protivníků. Bane je navzdory svému vzhledu a hloupému vyobrazení ve filmu Batman a Robin taktický génius a jeden z nejnebezpečnějších padouchů gothamského podsvětí. 

Přepis titulků

Je to nabušený zápasník známý pro zlomení netopýřího muže. Vítejte na WatchMojo a dnes se zaměříme na původ Banea. Jako u většiny ostatních komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběhy Batman: Vengeance of Bane a Batman: Knightfall. Bane se narodil ve smyšlené karibské republice Santa Prisca. Jeho otec býval revolucionářem, ale utekl v době, kdy se Bane narodil. Zkorumpovaná vláda rozhodla, že si za něj trest odsedí jeho syn v ďábelském vězení známém jako Peña Duro.

Zde v krutém prostředí mu dal správce věznice jméno Bane. Bane rychle zjistil, že musí být výjimečný k tomu, aby zde mohl přežít. Většinu času trávil cvičením, čtením knih a učením se bojovat. Nakonec si Bane vydobyl pozici krále vězení a dobrovolně se přihlásil do experimentu se steroidem známým jako Venom. Byl prvním, kdo experiment přežil, což způsobilo nadlidský nárůst jeho síly. Nicméně vedlejším efektem látky byla nutnost podávat dávku každých 12 hodin systémem trubek propojených s mozkem.

Pokud by dávku nedostal, byl by oslaben a v bolestivé agonii. Krátce po experimentu Bane utekl z Peña Duro předstíráním vlastní smrti. Venku založil gang násilníků a ovládl dodávky Venomu díky vzorku, který ukradl. Vytvořil si zařízení k dávkování Venomu přímo do mozku. Když se doslechl příběhy o Batmanovi, nabyl dojmu, že to on je netopýrem, který ho od v dětství pronásledoval ve snech. S plánem na zabití Temného rytíře se přesunul do Gothamu.

Města, kde se strach vznášel nad obyvateli, stejně jako ve vězení, kde vyrostl. Bane si uvědomil, že by přímý útok nefungoval. Místo toho se rozhodl zničit zdi ústavu Arkham. Batman pak musel strávit tři vyčerpávající měsíce chytáním vězňů. Bane zatím přišel na Batmanovu pravou totožnost a přepadl jej ve Waynově sídle. Vyčerpaný Batman se nedokázal ubránit, a tak ho Bane zlomil v zádech, což z něj udělalo mrzáka. Po poražení Batmana se z Bana stal vůdce gothamského podsvětí.

Nicméně Batmanova náhrada ho konfrontovala. Vytrhnutím několika trubek ho porazila a donutila se vzdát. Uvězněn ve vězení Blackgate si Bane plánoval další útěk. Tentokrát proto, aby mohl najít svého otce. Ve stejnou dobu se Bruce Wayne zotavoval a učil znovu chodit. Bane se objevil jako jednoduchá postava ve filmu Batman a Robin. Později byl vybrán coby postava mnohem věrnější předloze a objevil se jako hlavní padouch v roce 2012 ve filmu Temný rytíř povstal.

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

osobně komixy nečtu, ale o DC a Marvel hrdiny jsem se vždycky moc zajímala, takže díky, že sem dáváte tato videa ;-)
Mohl by to příště být zase někdo od Marvelu? (ať se to střídá, a pardon, jestli to už takto máte naplánované...)

181

Odpovědět

You have my permission to cry.

191

Odpovědět

Pokud Vás video zaujalo a chcete vědět, jak to bylo s Banem dál, případně další podrobnosti, tak můžete pokračovat k nám http://www.comixzone.cz/postava/9-bane

181

Odpovědět

díky presne takú stránku som teraz potreboval :D

180

Odpovědět

Naprosto nezajímavé a zbytečné video. Hodnotím za 1.

1881

Odpovědět

Bane je můj nejoblíbenější padouch z Batmana. Upřímně, fandil jsem mu ve filmu víc než Batmanovi :D

195

Odpovědět

Neviem prečo, ale aj z posledného Batmana: Temný rytier povstal, som mal pocit, že Bane je blbec. Skôr pôsobil dojmom najatého bodyguarda, než geniálneho superzločinca.

1817

Odpovědět

Viděl si ten film vůbec ? Bane byl bodyguard a geniální superzločinec byla Miranda Al Ghul.

184

Odpovědět

+KyjakOprava, Talia Al Ghul, Miranda si jenom říkala.

181

Odpovědět

+KyjakA ty si videl toto video vôbec? Tam spomínajú, že v komixe bol Bane inteligentný superzločinec a na to som reagoval.

180

Odpovědět

kto vie, kolko mohlo byt este zfilmovanych zloduchov keby sa Batmana nebol ujal Joel Schumacher a keby studio nechcelo z batmana rodinny film.. inak Batman a Robin je tak strasny film, ze ho mam doma len koli tomu, aby bola kolekcia cela

181

Odpovědět

Tak Marvel je takovej modernější, u DC to táhne jenom Superman a Batman

1828

Odpovědět

Tak tohle může napsat jen člověk, který zná komiksy jen z filmů :D

182

Odpovědět

+BeggyKomiksy sice neznám, ale jako seriály od DC asi vedou Smallville, nebo Arrow jsou fajn, ale prostě si myslím že v dnešní době je Marvel populárnější. Víc jde s dobou

1840

Odpovědět

Přesně jak řekl Beggy, modernější vážně, o co? Když DC začína taky dělat filmy a tím neříkám, že jich Marvel nemá víc a lepší. A navíc v mim okolí je to tak stejně populární a myslim si, že je to tak všude. Marvel je populární právě kvůli tomu že má ke každýmu superhrdinovi film. A ty filmy jsou naprosto odlišný, DC je má vážnější, za co můžeme poděkovat Nolanovi.

184

Odpovědět

lepší je Marvel jejich hrdinové se mi líbí víc

1955

Odpovědět

hrdinové jsou možná lepší od Marvelu a to určitě ne všichni, ale padouši jsou u DC mnohem propracovanější. Jsou psychicky špatný a jde z nich větší strach, zvlášť z Batmanovejch: Joker, Bane, Oswald(Penguin), Scarecrow,Harley,Two-Face,Riddler. Ale i u ostatních: Doomsday, Sinestro, Darkseid, Lex, Zod. A pokud jde o superhrdiny tak tady vyhrává Batman.

182

Odpovědět

+sgt.papperJá bych to tak jednoznačně neviděl. Jak Marvel, tak i DC má svoje tahouny a nejenom DC má dobré a propracované padouchy.
Jmenovitě třeba Otto Octopus, Green-goblin, Dr. Doom, či Deadpool, co se objevil v minulém díle. Ti jsou jedni z těch, co mají dost dobře propracované charaktery.
Mnozí se domnívají, že právě DC má přesto lepší záporáky, ale není tomu tak. Právě ti, co to říkají, většinou pouze viděli filmová zpracování, tudíž mají znalosti pouze okrajové.
Komiksy, tam je to nejlépe znát!

1816

Odpovědět

+sgt.pappertak to je pěkná k******a. To že to řikají jenom ty co koukaj na filmy je volovina, protože Marvel má v poslední době mnohem víc a kvalitnější filmy, takže tam se síla DC vážně neukáže. To právě v komiksech, je DC silnější.

1816

Odpovědět

+sgt.papperMnohem kvalitnější filmy? Marvel? Ale prosím tě. Pokud skutečně čteš komiksy, tak musíš dobře vědět, že filmy se podle toho vůbec neřídí a naopak dělají ty postavy průměrnými. Vezmi si třeba Avengers. Měl tam být tým záporáků a jediného koho jsi tam z nich spatřil, byl Loki. A ten navíc nebyl příliš věrohodný svojí předloze. ;-)

181

Odpovědět

+sgt.papperTo možná, ale na ten film jim přišlo lidí jako smetí. DC má Batmanovskou triologii, muže z oceli a potom ta kvalita Green lanterna neni nic moc. Oproti Marvelovskýmu: Thorovi, C. Amerika, Avengers, tři Iron-mani, Hulk a pořád přibívaj. Uvidíme jestli se DC zvedne v což doufám, ale v součastnosti na film přesně podle komiksu ti příjde o hodně mín lidí než takhle. ;)

185

Odpovědět

+sgt.papperA v čem je DC momentálně silnější na komiksovém poli než Marvel ? Já bych řekl že jsou minimálně vyrovnaní né-li to že Marvel vede . btw co bylo špatnýho na Lokim ?

184

Odpovědět

+sgt.pappersgt.papper: Jasně, ale na to lidi choděj, protože se jim líbí to zpracování, jak je řečeno. Ne kvůli postavám. Ale to odbočujeme, mluvili jsme tu o tom, kdo má víc propracované záporáky. Tak, či tak se asi k nějakému výsledku v této debatě nedostaneme. :-D
Elhonzo: Loki je v komiksech geniální zločinec se šílenou zvrácenou myslí. Nejlépe bych jej asi přiřadil ke komiksovému Dr. Moriarty, ale to by bylo trochu nepřesné.

180

Odpovědět

+sgt.papperJá ho teda v komiksech vždycky viděl jako pomstychtivého egoistického a na svého bratra Thora žárlícího padoucha ( leč i geniálního samozřejmě ) . Já bych řekl že byl ve filmech vykreslen dobře v komiksech nenávidí Odina a chce ovládnout Asgard (check), stále se mstí Thorovi a ohrožuje jeho milovaný Midgard (chech and check) , povišuje se nad smrtelníky a opovrhuje jimi (double check) , řekl bych že Loki v MCU vyšel jako jeden z nejlepších já měl větší problém s protivníky železňáka .

181

Odpovědět

Ono těžko říct, jestli je jeden lepší než druhý. Marvel i DC mají úplně rozdílný způsob myšlení. Chápu, že je lidé často srovnávají, protože to jsou nejznámější komiksové společnosti, avšak osobně si myslím, že srovnávat DC vs. Marvel je jako srovnávat jabka s hruškama...

182

Odpovědět

Ten pocit, když si přeješ, aby Bane vyhrál.

187