Historie komiksových postav #7: Justice League

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:183
Počet zobrazení:5 849

V dnešním díle odhalíme původ jedné z nejznámějších komiksových sérií - Justice League. Zjistíte, jak se skupina zformulovala i kdo ji tvořil. Příště se pak můžete těšit na podobné video o Avengers.

Přepis titulků

Slyšíte jejich volání po spravedlnosti? Vítejte na WatchMojo. Dnes se zaměříme na původ Justice League. Jako u většiny ostatních komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběh Justice League of America č. 9 z roku 1962. Tato skupina superhrdinů byla vytvořena, aby nahradila a zmodernizovala původní skupinu DC univerza ze 40. let, Justice Society of America, což byla první podobná skupina v komiksové historii. JL byla inspirovaná popularitou baseballové Major League a s novými hrdiny a v jiném vesmíru restartovala koncept skupiny superhrdinů.

Původně ji tvořilo sedm nejsilnějších představitelů DC. Superman, Batman, Aquaman, Green Lantern, Flash, Martian Manhunter, Wonder Woman a jejich luskající kamarád, Lucas "Snapper" Carr. Zajímavostí je, že Batman i Superman byli oba členy původní Justice Society, kde patřili k nejoblíbenějším. Jejich přítomnost v JL pak byla snížena, aby mohli ostatní vyniknout. JL se poprvé objevila v 60.

letech ve třech dílech The Brave and the Bold. Vlastní sérii získala v roce 1962. Až v devátém díle bylo během narozeninové párty odhaleno, jak se tým dal tři roky předtím dohromady. Vyprávění bylo rozděleno mezi hrdiny. Jako první byl Martian Manhunter, který zaznamenal zvláštní hlášení o přeměně civilistů na kámen. Jeho vyšetřování ho přivedlo ke kamennému obru, jemuž pomocí své schopnosti přečetl myšlenky. Zjistil, že obr patří mezi sedm bytostí, které na Zem dorazily v meteoritech z planety Appellax.

Jejich cílem bylo přeměnit obyvatele Země a bojem zjistit, kdo z nich bude vládcem. Po výhře nad obrem se vydal k dalšímu kráteru. Mezitím Aquaman vyšetřoval meteorit spadlý do oceánu. Za pomoci svých rybích přátel bojoval se skleněným vetřelcem a díky vysokofrekvenčním zvukům roztříštili jeho tělo. Ve stejnou dobu bojovala na Paradise Island Wonder Woman s rtuťovým vetřelcem. Porazila ho pomocí magického lasa, když jej roztočila až do bodu varu.

Green Lantern zatím bojoval s ptákem ze zlata a jeho pomocníky. Protože nemohl bojovat přímo proti žluté, použil paprsek vesmírného chladu a protivníka zmrazil ve vodopádu. Flash svého ohnivého protivníka porazil vytvořením víru, který odsál kyslík. Po výhře nad svými jednotlivými protivníky se všichni setkali, aby společně bojovali proti nepříteli, který je všechny přeměnil ve dřevo. Použitím týmové taktiky nejprve Aquaman odhalil Green Lanternův prsten, který použili k odhalení obličeje Martian Manhuntera, jenž svým dechem odstrčil Wonder Woman do paprsku Green Lanternova prstenu a odkryl tak její laso.

Ta poté laso použila, aby z protivníka roztočením odstranila všechno dřevo. Vítězně se pak společně vydali do Grónska hledat posledního mimozemšťana. Zde spatřili Supermana a Batmana bojovat s diamantovým protivníkem, který přiletěl v kryptonovém meteoritu. Zatímco Batman použil své letadlo k odklizení meteoritu, Superman pomocí své síly změnil chemické složení protivníka tím, že s ním rychle třel opačným směrem a proměnil ho tak v uhlí.

Poté se dvojice rozhodla přidat k ostatním a vytvořit tak Ligu k boji se zlem. Dokonce si vytvořili i vlastní základnu zvanou Secret Sanctuary a začali nabírat další superhrdiny, kteří jim v jejich bitvách pomáhali. Například Green Arrowa. Jsem rád, že jsi dorazil. Kde to vlastně jsem? Mezi přáteli.

JL je tým, který nepřímo inspiroval vznik Fantastické čtyřky a opakovaně konkuruje Avengers od Marvelu. Nadále ale zůstává jednou z nejoblíbenějších komiksových sérií. To je způsobeno rozsahem příběhů, humorem a strhujícími superhrdiny. Rovněž se objevila v několika médiích a získala vlastní animovaný seriál a filmy. Pokud se chcete dozvědět víc o jednotlivých hrdinech, navštivte WatchMojo.com Spoluprací jsme zachránili planetu. Věřím, že pokud budeme nadále bojovat jako tým, můžeme se stát silou, která opravdu představuje ideály spravedlnosti a míru.

Jak to myslíš? Jako parta super kámošů? Spíš jako Liga spravedlnosti. Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Máte to nějaký posunutý. Po Mandarinově historii #4 jste přidali Zoddovu s číslem #6 a teď v tom pokračujete. Jenom pro upozornění.

182

Odpovědět

+Ltr33Moje chyba

180

Odpovědět

Nebo Injustice: http://www.mortalkombatwarehouse.com/injustice/aquaman/render.png
či mé oblíbené Flashpoint:
http://geek-news.mtv.com/wp-content/uploads/2011/05/flashpoint_emperor_aquaman-1_cover-1_teaser.jpg

180

Odpovědět

To mělo bejt k té diskusi jako reakce na to oblečení Aquamana

180

Odpovědět

Justice League ? More like Batman and his bitches :-D

211

Odpovědět

Může mi, prosím, někdo vysvětlit, co kdo vidí na Aquamanovi?

196

Odpovědět

Aquaman sucks :D

209

Odpovědět

Vládce 70% planety, velitel armády, která je schopná během několika hodin zničit celý svět, silnější než Superman (v souboji ho porazil), několikrát SÁM porazil celou Justice League, jediným skokem překoná mrakodrap, svojí telepatií s vodními tvory několikrát zachránil svět, dokonce i před invazí z vesmíru (opět sám), aby zachránil své dítě, usekl si ruku a nahradil jí kopím, když byla Liga ve srabu, byl to on kdo jí celou zachránil (opět sám), plave tak rychle že oceany překoná během pár minut, porazil Darkseida (na kterého byl Superman krátký...nebo aspoň v té dané bitvě), je neprůstřelný, má trojzubec s obrovskou mocí, nebojí se zabít, když je to potřeba, sám porazil celou armádu vodních nestvůr, král Atlantidy, ovládá bojová umění, může vyvolat Krakena a co hlavně.....má brutálně sexy zrzku za ženu

To je tak asi všechno co mě takhle v rychlosti napadá...

226

Odpovědět

+BeggyBomba souhrn

192

Odpovědět

+BeggyJo tak skoro nic z toho jsem nevěděl, až na ten trojzubec,telepatii a plavání, takže se příště už radši nebudu ozývat...

180

Odpovědět

Beggy, díky, že jsi to tak shrnul, většinou na něj lidi nadávaj a já ani nevěděl proč :D

181

Odpovědět

+ass.ass.inProč asi je to týpek co umí mluvit s rybama, to vynikne mezi mimozemšťanama a bohama :-D

191

Odpovědět

+ass.ass.inRovas: On nemluví s rybama, on s nimi komunikuje telepaticky. Neprobíhá to jako

A: Ahoj rybo, kam dnes plaveš.
R: Čau, plavu tam a tam.

On pouze vodním tvorům jakoby ne řekne, ale pozmění jejich instinkt tak aby mu pomohli. Například když bude bojovat s někým v moři, tak žraloci mají co by potravu malé ryby....on jim telepaticky pozmění instinkty tak, že ten žralok si myslí, že jeho potravou je ten jeho Aquamanův soupeř...ale rozhodně spolu nevedou diskuse o původu vesmírů...btw. mezi zakládajícími členy žádní bohové nejsou a četl jsem poměrně hodně komiksů s JL a nevzpomínám si, že by se tam objevil nějaký bůh jako stálý člen...i když už si to možná nepamatuju, je to dlouho...mimo jiné doporučuji New 52...tam je Aquaman opravdu borec :)

181

Odpovědět

+ass.ass.inJsem si toho vědom , ale pro mě je telepatický kontakt prakticky mluvení. To že spolu nemluvěj o tom o koho se v noci budou třít je mi jasný . A Wonder Woman (zakládající člen) se dá označit za boha .

191

Odpovědět

+ass.ass.inWonder Woman byla dítě uplácané z hlíny, kterému bohyně vdechla život. To z ní nedělá boha :)

181

Odpovědět

+ass.ass.inMá síly propujčené od bohů , i kdyby to zní nedělalo boha tak minimálně poloboha určitě.To samé Captain Marvel/Shazam .

182

Odpovědět

+ass.ass.inNavíc v New 52 tenhle její origin už neplatí , tam už byla normálně splozena bohy (Hyppolytou a Zeusem)

183

Odpovědět

+ass.ass.inZe stejnýho důvodu se z Black Adama stalo to, co se z něj stalo...Hele, tohle nemá smysl, jak říkají i ve videu, je hrozně moc verzí všech možnejch vzniků, já osobně jsem WW v New 52 nečetl, takže netuším jak to tam je, nebo není, každopádně bych nedával přednost nějaké verzi, protože je novější před klasikou. To je ale už věc názoru. Hlavní pointou této části diskuse je poukázat na to, že Aquaman není špatná postava jen proto, že má hloupé jméno. Kdo ho nemá rád, nebude ho mít rád...kdo ho má rád, bude ho mít rád...Tím bych to asi uzavřel...

181

Odpovědět

+ass.ass.inŘekl bych, že je to tím jeho oblekem, všichni ostatní ho mají barevně sladěný, kdežto on má oranžové torso, žluté slipy, a zelené kalhoty, tedy tak si ho já vybavuji :D

190

Odpovědět

+ass.ass.inKdyž se podíváš jak vypadá v New 52, tak tam je to sladěné již docela dobře, nebo aspoň mě se to líbí. Ty barvy takhle má, protože to jsou barvy Atlantidy, nevybral si je, prostě to je "národní" zbarvení.

http://static.comicvine.com/uploads/original/13/139093/2936086-2935599_aquaman_01_04_aksjdfh7asdfa2.jpg

181

Odpovědět

+ass.ass.inAsi tak no , mimochodem nikdo (nebo alespoň já) tady netvrdil že je Aquaman špatná postava proto že má špatné jméno .

180

Odpovědět

+ass.ass.inNo nvím jak kdo jiný, ale já měl doeď Aquamana zafixovanýho jako Rajeshe v převleku :-D . Ty fakta o něm jsou ale cool...

190

Odpovědět

Justice League: Gods among us... pokud se vystříhají bojové scény, a těch videí už je na youtube několik, tak je to parádní film :) stejně jako předtím Mortal Kombat...

180

Odpovědět

Je to Injustice Gods Among us . Ale když se z toho vystříhaj ty fighty tak to pak nedává zas moc smysl , navíc to nemá tak bomba grafiku v těch cut scénách. To takovej Batman Arkham City je lepší .

180

Odpovědět

+Rovasaah :D sorry :D:D jsem se přepsal, hlavně, že do youtube jsem to zadával správně, abych se ujistil o tom podnázvu :D no... hry, i takové prosté mlátičky, mají lepší scénář, než valná část filmů, to jsem chtěl říct svým komentářem :) U mě vede asi Starcraft 2 :)

181

Odpovědět

+RovasLoyf: moje řeč, jsem zvědaví na film podle Warcraftu, i když tam zamíchají asi dost WoW, ale pro mne zase vede Warcraft příběh hlavně pak to co v knihách doplnil Knaak. Filmy mají jednu nevýhodu, nemůže se dlouho rozvádět charakter postavy, dostatečně se s ní neseznámíš, defakto je to 30 procent úvod, 40 procent omáčka uvnitř a 30 procent strhující závěr, nebo rozuzleni, ve hrách to je podobně jen každá část trvá i několik hodin, a někdy je tam strhující závěr v každé kapitole hry:-)

191