Historie komiksových postav #6: Generál Zod

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:150
Počet zobrazení:5 336

V dnešním díle se podíváme na jednoho ze Supermanových úhlavních protivníků. Zod je maniak, kterému jde hlavně o to, aby ho ostatní uctívali. Naposledy jste ho mohli vidět ve filmu Muž z oceli.


Pokud při objednávce komiksové knihy JLA 1 - Liga spravedlnosti, nebo Superman - Co se stalo s Mužem zítřka? na e-shopu http://www.comicspoint.cz vepíšete do poznámky heslo "Superman", obdržíte na knihu slevu 10 %. Společně s e-shopovými slevami tak můžete mít tyto knihy s 20% slevou


Přepis titulků

Tento Kryptoňan je jedním ze Supermanových nejznámějších protivníků. Vítejte na WatchMojo a dnes se zaměříme na původ generála Zoda. - Superman! - Díky bohu. Chci říct, na něj! Pojď sem, synu Jor-Ela! Poklekni před Zodem! Jako u většiny ostatních komiksových postav, existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběh Adventure Comics č.

283 z roku 1961, který byl později rozšířen v prvních dvou hraných filmech. Jako první se Zod představil Superboyovi prostřednictvím speciální vzpomínkové helmy. Superboy ji objevil v bedně plné technologie z Kryptonu, kterou na Zem seslal jeho otec kvůli bezpečnosti. V této helmě pak Superboy spatřil vzpomínky na kryptonské soudy. Ti, kteří byli shledáni vinnými, byli připoutáni ke zdi a vyhoštěni do Zóny přízraků. Za trest museli žít jako duchové a nemohli jakkoliv ovlivňovat svět kolem sebe po dobu jejich trestu.

Mezi těmito odsouzenými byl i megalomanský generál Dru-Zod, zrádce, který vytvořil armádu robotích replik k ovládnutí planety. Porota ho shledala vinným a odsoudila na 40 let do Zóny přízraků. Superboy si ale uvědomil, že Krypton byl zničen krátce po soudu a Zod tak zůstal naživu, ale uvězněn mezi světy. Superboy získal vyhošťovací zbraň a rozhodl se navázat kontakt s odsouzenými zločinci, aby jim mohl trest odpustit.

Krátce po osvobození Zoda si ale uvědomil, jakou chybu udělal. Mocichtivý generál si rychle zvykl na svoje nově nabyté super schopnosti a rozhodl se ovládnout Zemi. Superman musel zasáhnout a znovu Zoda uvěznit v Zóně přízraků. Z té se ale několikrát vrátil, aby působil chaos. Vrať se zpátky tam, kam patříš. Navzdory komiksovému vyobrazení se postava Zoda stala nejznámější po prvních dvou hraných filmech o Supermanovi.

Právě tam, díky herci Terenci Stampovi, získal Zod svůj vzhled a typické vousy, stejně jako arogantní styl chování a nárokování si poslušnosti. Jsem generál Zod. Váš vládce. Na začátku prvního filmu vidíme Zoda jako jednoho ze tří kriminálníků, kteří stojí před soudem za pokus o svržení kryptonské vlády. Finální verdikt závisí na rozhodnutí Jor-Ela. Trio je uvězněno do Zóny přízraků, zde zobrazené jako zrcadlo ve vesmíru.

Ve druhém filmu jsou Zod a jeho komplicové osvobozeni, když je zrcadlo, které je vězní, zničeno atomovým výbuchem z rakety, jenž Superman vynesl do vesmíru. Nejprve dorazí na Měsíc, kde objeví jak nové schopnosti, tak blízkou planetu. Jejich hlavním cílem se stane ovládnutí Země a pomsta potomkovi Jor-Ela, Supermanovi. Přijď sem, Supermane. Pokud si na to troufáš. Pohrdám tebou.

Přijď! Přijď a poklekni před Zodem! Zod! Navzdory přesile a zneužití Supermanových slabostí je Zod i jeho tým nakonec obelstěn a přinucen odevzdat své schopnosti uvnitř Supermanovi Pevnosti Osamění. Během dalších let se generál Zod objevil v různých médiích. Například v humorné parodii na cvičební videa v Robot Chicken.

Také se objevil jako padouch v televizním seriálu Smallville. Nyní procvičíme bříšní svalstvo. Zvedněte nohy a vydržte, než napočítám pět před Zodem. Jeden před Zodem, dva před Zodem... Nakonec se Zod na stříbrné plátno vrátil v roce 2013. Tentokrát ho hrál Michael Shannon v restartu série, filmu Muž z oceli. Jste jeho fanoušky, kteří dobrovolně pokleknou? Pro další původ historických postav odebírejte WatchMojo.com.

- Můj ty bože. - Stačí Zode. Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:43 chyba v titulcích -- buďto špatně slovosled, nebo i/y, podle toho, jestli odevzdá schopnosti Supermanovi, nebo odevzdá schopnosti uvnitř Supermanovy pevnosti.

180

Odpovědět

Zoda jsem nikdy neměl rád, vždycky to byl takový šusťákový páprda, ale v komixech a v Man of Steel tam už je to pořádný badass s dobrým backgroundem, ale i tak tady toho o jeho původu neřekli ani prd. protože v některých infech byli pry Jor-El a Zod kámoši. Někde snad dokonce i bratři, že Kira (SuperGirl) byla Zodova dcera a proto sestřenka od Kal-Ela. Myslím, že to tak bylo ve Smallville, ale to už jen tak polemizuju.... Prostě kryptonitem po hlavě a Viva la Spider-Man.

180

Odpovědět

Ve Smallville - Byly Zod s Jor-Elem na Kryptonu přátelé do určité doby.Tam to bylo že supergirl byla sestřenka Clarka protože byla dcera Zor-Ela bratra Jor-Ela. Nedávno sem se na to mrknul ze zajímavosti tak to mám dost čerstvý.

00

Odpovědět

Be quiet mum. I am downloading the General Zod :)

202

Odpovědět

Nevěděl byste někdo, kde stáhnout marvelovské komixy?

183

Odpovědět

Mňa by hlavne zaujímali X-Meni.

180

Odpovědět

Věděl , torrenty ;-)

182

Odpovědět

jop, přes torrenty, mám doma přes 60 Giga marvelovských seríí :) (ano, napsal jsem to jenom proto, abych se pochlubil - DEAL WITH IT 8-) )

195

Odpovědět

kocogel.info

181

Odpovědět

Muž z oceli... to byl tak špatný film...

1967

Odpovědět

Sbíráš Disliky ?

199

Odpovědět

+KyjakNe. Hodně jsem se na něj těšila, ale scénář byl strašný (ba přímo příšerný) a spousta věcí tam nedávala smysl (Superman a vymlátí půlku mrakodrapů, co tam jsou? - a co lidi v těch barácích?). Ta část "uděláme ze Supermana nového Ježíše" byla taky děsná. Každopádně soundtrack byl super. Chápu, že se dělají akčňáky, u kterých prostě vypnete a užíváte si krásné efekty, přičemž na scénáři atd. zas tolik nezáleží (viz Transformers nebo Pacific Rim). Jenže Superman by do této kategorie patřit neměl.

1913

Odpovědět

+Kyjaka který akční film ti v dnešní době příjde, že má výborný děj? řekni Iron-man nebo Avangers a rovnou vyhoď PC z okna.

1812

Odpovědět

+KyjakAno, třeba Avengers. I Star Trek. Můžu pokračovat - Zrození Planety opic, X-Men: První třída, Sherlock Holmes, Vyměřený čas a další a další. To, že je něco akční film, není omluva pro odfláknutý scénář a každou druhou scénu ukradenou z něčeho jiného... Navíc tím celým tím "Superman=Ježíš" se vydali cestou "chceme být víc než jen akční film" - jenže se jim to nepovedlo. Nicméně počáteční scéna na Kryptonu byla úžasná a kdyby se celý film nesl v jejím duchu (třebaže i tam byly tak 3 nebo 4 obšlehnuté scény), tak by byl celkový výsledek o dost lepší.

1812

Odpovědět

+KyjakAha Marvel sračky tak to jo :D

00

Odpovědět

nebyl, ale chce to o něm trochu popřemýšlet.

Tady to Angry Joe všechno vysvětlí :)
http://www.youtube.com/watch?v=34t0QQPlmLs

183

Odpovědět

Muž z oceli trpí jedinou věcí, předchozími zpracováními a špatnými diváky (tebou). Takže bylo předem jasný, když někdo to universum postaví po těch dlouhých letech konečně do latě (jako Snyder a jeho tým), že se ozve spousta hlasů, jak moc je to špatně.

185

Odpovědět

StarTrek byl horsi. Tam jsem mel chut odejit z kina.

188

Odpovědět

Ale Muže z oceli nelze brát jako supermanovský film jelikož neměl jasně červené slipy přes čistě modré kamaše navíc to S na hrudi prý znamenalo naděje:D

182

Odpovědět

+SeVeNLKdyž si otevřeš jakýkoliv Supermanovský komiks vydaný za poslední rok možná dva tak zjistíš že Supík trenky už nenosí , dále to co je pro nás "S" je na Kryptonu symbol naděje a taky je to erb rodu Elů. Ale to fungovalo už dlouho před filmem ;-)

191

Odpovědět

uplne s tebou suhlasim, ked som pocul o kombinacii Nolan Snyder som si vravel, ze to nemoze dopadnut zle, ale mylil som sa :)

182