MarťanUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:166
Počet zobrazení:15 976

Trailerový hlas je sice ohromen botanickými znalostmi Matta Damona, ovšem v půli filmu dostane alergii nejen na kytičky...

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Zachránili ho ze druhé světové. Zachránili ho z války v zálivu. Zachránili ho ze středního východu. Dvakrát. Přežil vesmír. A další vesmír. A ještě jeden vesmír. A jedno příšerné dětství v Bostonu. - Nemůžeš za to. - Já vím. A teď... musíme Matta Damona zachránit znovu. Z vesmíru.

Znovu. MARŤAN Odstartujte na rudou planetu s Aresem 3 a posádkou filmových vědeckých veteránů čítajících tuhle vědkyni z Interstellaru, tohodle vědce z Interstellaru, tuhle vědkyni z Fant4stick a tyhle dva marvelácké podržtašky. Ale když je jejich mise ohrožena nečekanou nehodou, Matt Damon musí sám přežít v nehostinné pustině jen s pomocí svého důvtipu...

a spousty krámů, co tam zůstaly z předchozích marsovských misí: vesmírnýho stanu, auta, druhýho auta na součástky, robota s kamerou, vzduchotěsnýho igelitu a rakety, kterou může odletět. No tak, Tomu Hanksovi musel stačit míč a brusle! Vydejte se do světa, kde je NASA populární a dobře financovaná, a seznamte se s hubatým astronautem Markem Wattneym... Na*er si, Marse. Půjdu na to ku*va vědecky. Je to zkušený botanik...

Mars se bude třást před mým botanickým uměním. ...který musí na rudé planetě přežít jen se svými pěstitelskými vědomostmi, díky nimž provede samo-operaci, chemické pokusy, opravy vesmírných vehiklů, výpočty v různých numerických soustavách... Šestnáctková soustava na pomoc... ...stavění rakety a hraní si na Wall-Eho. Takže umí úplně všechno? A máš to, Neille deGrassi Tysone! Zkoukněte dvouhodinovou reklamu na NASA, která vás chce přesvědčit, že vědci jsou stejně cool jako superhrdinové...

Mohl bych letět jako Iron Man! ...ve které astronaut Matt Damon vzdoruje drsným marsovským podmínkám a zároveň live-streamuje všechno, co dělá! - Už vím, co udělám. - Všechno, co si myslí. Libí se mi, jak to vypadá. Ale to jim neřeknu. - Všechno, co se mu stalo. - Právě jsem se vyhodil do vzduchu. Mám zmrzlý koule.

- Všechno, co jí. - Dám si tuhle bramboru a ibalgin. - A každou písničku, co poslouchá. - Určitě tam venku umřu, jestli budu muset dál poslouchat to příšerný disko! Hele, kdybych chtěl audio knihu, tak si koupím audio knihu... Připravte se na vesmírné dobrodružství plné napínavého realismu. Například matiky. Tak si to spočítáme. 31 Solů; navíc posílají jídlo na 68 Solů pro 6 lidí. Takže pro mě to vystačí na 300 Solů, když budu šetřit, tak i na 400...

Víc matiky... 1 200 kilometrů v průměru nesoucí 24,41 stupňů... - 8 600 Newtonů? - 7500. - 126 metrů čtverečních půdy. A ještě víc matiky... - 35 kilometrů. - 912 Solů. - 200 Solů. - Sol 409? - 609. - 26 písmen plus otázka děleno 360 je 13 stupňů na kartu... No, vědecká fakta dělají z vědecké fikce trošičku nudu. Hrají: Nůďamir Vzdávám to.

fet Damon Trosečník ve vesmíru! Mohl všechny ty kamery vypnout, když si potřeboval... však víte... ulevit? Protože tam byl fakt dlouho, no ne? Ku*va.

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mě ve filmu hlavně zarazilo, že museli odletět z planety, protože hrozilo, že jim bouře převrhne vesmírný modul... a přesto pak jel přes půlku planety do kráteru, kde už nějakou dobu před tím byl další vesmírný modul, který očividně nikdo hlídat před převrhnutím nemusel... pořád mi to nedává smysl

32

Odpovědět

Sice starý komentář, ale jednoduše, když fouká u Vás, za kopcem nemusí, ne? Není na celé planetě stejně, takže asi tak.

10

Odpovědět

Poznámka k překladu: na konci rozhodně neříká „ulevit si” :-)

01

Odpovědět

Vím, že říká "dělat věci", ale nejsem google translate, abych překládala doslova. Výraz "ulevit si" je podle mě pro danou činnost docela příhodný. :)

31

Odpovědět

+hAnkoNejde o to, že říká "dělat věci".
Ulevit si = vymočit se a to se rozhodně nechystá. ;-)

00

Odpovědět

+CeckoVsetci sme to ale pochopili a nemame potrebu byt hnidopichovia

11

Odpovědět

+TsNJak "hnidpichové?
Je tam napsaný překlad pro jinou činnost.

01

Odpovědět

Omlouvám se za hnidopišskou poznámku - url není správně

30

Odpovědět

Mňa ten film iritoval v tom, že vo svete kde miliony ľudí umiera na vojny, hladomor, choroby a rakoviny celý svet rieši ako zachráni jediného týpka na cudzej planéte.

440

Odpovědět

Jenže ten týpek je astronaut NASA a ne nějakej pleb.

295

Odpovědět

A my zijeme v akom svete? Pozri ake obrovske peniaze sa davaju do showbiznisu a sportu. Tiez mozes zacat hovorit preco nedavaju tie peniaze na zachranu Afriky a na vyskum rakoviny.

232

Odpovědět

A koho to jako zajímá? Jsi trapný obyčejný pozér.

Afrika s Jižní Amerikou si za to mohou sami. Mají spoustu surovin a žijí v bídě a nemocech. Výborný příklad je třeba Venezuela - mají jednu z největších zásob ropy na světě a přesto svoji zemi řídí tak bídně, že lidi umírají hladem na ulici. Singapur, Korea, Japonsko nebo Izrael nemají žádné nerostné bohatství, po druhé světové začínali od nuly, přesto patří k nejvyspělejším zemím s nejvyšší kvalitou života na světě. Když tehdy začínali, měli horší startovní pozici než dnešní Haiti. I to Rusko, na které je populární tak nadávat na tom bylo po druhé světové hůře (zlikvidovaná infrastruktura na celém západu země, vymřelé celé ročníky lidí jako v Německu) než je většina současných afrických států a přesto se z toho dostali.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvody.

Dneska více lidí trpí obezitou než hladem.

524

Odpovědět

+-HoNY-Singapur nemá nerostné bohatství, je jen jedním z klíčových uzlů světové dopravy, ministát, daňový ráj a tak. Možnost následování nulová.
Korea a Japonsko nejsou bývalé kolonie bez vlastní funkční správy, zato oblíbené mezi kapitalisty, uvyklými v těch zemích získávat suroviny pod cenou. Nebo je rovnou rabovat. Nemají vrstvu bývalých kolonizátorů s obrovským vlivem, a hromadu nepříbuzných etnik, které dala dohromady koloniální zvůle. A také nemusí poslouchat přemoudřelé knížepány, plácajících cosi o důvodech a způsobech. Skrze přístroje, obsahujících pravděpodobně konžský koltan, který ovšem tamním lidem štěstí nepřinesl, spíše naopak.

314

Odpovědět

+komunardSingapur je hodný následování z hlediska prosazování gramotnosti a uzlem lodní dopravy může být příkladem pro Haiti.

Jižní Korea byla po letech okupace Japonskem a několika válkách zcela zdevastovaná a bez infrastruktury.

A co třeba Saudská Arábie, Katar a další ropné země Blízkého východu se zpátečnickým středověkým výkladem islámu? Před šedesáti lety tam byl středověk a velmi vysoká negramotnost, objevila se ropa a patří nejvyspělejším zemím na světě (s nejbarbarštějším přístupu k ženám, menšinám, cizincům). O ropě ve Venuzuele se ví dlouho, přesto jsou na tom rok od roku hůře a jsou tam místa a obory, kde místní nechtějí kvůli nízkým mzdám pracovat a jezdí tam na jejich pozice lidé z Kuby.

Africké země, od vyhnání/povraždění kolonizátorů, jsou na tom z pohledu relativních čísel kvality života mnohem hůře vůči svým kolonizátorům pod jejich jhem v 19. století. A pokud je mi známo, většinu afrických zemích dovedly k bídě až snahy zavést komunismus po vzoru SSSR 20. let - znárodnění, povraždění kulaků (bílých kolonizátorů). V roce 1983 unesla jedna z místních bojůvek několik Čechoslováků, během této události došlo ke zničení elektrárny a celulózky. Myslíš, že se někdo z místních snažil zničený průmysl opravit? Ne, dokonce odmítli bezplatnou spřátelenou pomoc ČSSR i SSSR a ty podniky dodnes chátrají (tedy vlastně to jsou ruiny). Takže znovu opakuji, Afrika si za své problémy může sama a není naší morální povinností do ní jakkoliv zasahovat. Snad jen v případě jejich agrese vůči našim státům je anektovat, dát do pořádku a chtít po nich uhradit náklady s tím spojené.

Pozitivní změny k lepšímu probíhají v Africe například ve Rwandě a Botswaně, kde byli situací donuceni se začít vzdělávat obyvatelstvo, potlačovat korupci, pytláctví, snaží se zpřístupnit elektřinu a internet do každé domácnosti.

Znovu opakuji: Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

Kdyby kapitalisté neexistovali, museli byste si je vy, salónní pozéři a levičáci vymyslet. Pokroku nebrání takzvaní kapitalisté, ale negramotnost, jakékoliv náboženství, bolševismus, nacionalismus a prázdná dogmata.

242

Odpovědět

+-HoNY-Státy arabského poloostrova mají sice režimy na úrovni středověku, ale zato stabilní, které mají své země pod kontrolou. Kdyby to byly postkoloniální trosky jako v Africe, tak by jim tu ropu ukradli, a byli by na tom mnohem hůř.

Ano, je vám známo dobře, že v postkoloniální Africe došlo ke spoustě nesmyslných pokusů o socialismus, které byly od začátku odsouzeny k nezdaru, jakož i hromadě občanských válek ve snaze ho nastolit či svrhnout. Ale ve světě, kde většinu bohatství vlastní bývalí tyrani, a které je prodchnuto studenou válkou, to ani nemohlo být jiné.
Vytáhnout jednu událost (kterých je v každé občanské válce tuna), bez kontextu, jen s vročením (ale bez země), a zobecnit to na několik desetiletí trvající situaci v celém světadílu... No comment, raději no comment.

Lidem kdekoli na světě fandím, aby si dokázali své poměry uspořádat co nejlépe. Pokud se to někde daří, mám radost. Ale nijak to neospravedlňuje nějaké knížepánovské rady a alibismus "to my ne, to oni sami".

S vymýšlením kapitalistů jděte laskavě do háje, ano? Já bych pro Afriku rád nějaké kapitalisty vymyslel. Ale nemůžu, protože tam není dost maloměšťáků. Tyhle třídy náležely kolonizátorům, místní si je nemohli vytvořit, takže po jejich vyhnání (a co čekali jiného?) se to tam položilo. A ve zhroucené zemi se kapitalismus buduje blbě, zvláště když se vám do toho sere zahraniční kapitál, který už má svoje vybudováno, a u vás chce jen brát suroviny. A klidně kvůli nízkým cenám podpoří "negramotnost, jakékoliv náboženství, bolševismus, nacionalismus a prázdná dogmata". Protože vlastníci toho kapitálu v té zemi nežijí (na rozdíl od kolonizátorů).

37

Odpovědět

+-HoNY-Troll si postěžoval na film a ty na základě jednoho jeho bodu ze čtyř vysekneš angažovaný off topic s geopolitickým komentářem, ve kterém nechybí ani to Rusko, které se téměř zázračně "postavilo" po druhé světové na nohy a vůbec nikoho k tomu nepotřebovalo, jenom okupovat a vysávat skrze dosazené loutkové režimy polovinu Evropy, Východní Německo především, aby se o pár dekád opět samo položilo na kolena, protože nedokázalo držet technologický krok se Západem pomalu ani v držákách na hajzlpapír a o ekonomice ani nemluvě. Ano, perfektní příklad pro rozvojové státy.

S Afrikou a do značné míry i s JA nemáš tak úplně pravdu, posuzuješ dost zjednodušeně hodně složitý problém, to už lehce nastřelil komunard a fakt nemám náladu ho pod Upřímným trailerem doplňovat. Snad jen zkráceně, nerostné bohatství Venezuely díky zkorumpovanému systému ovládal komplet zahraniční kapitál, kterému byla životní situace běžných Venezuelanů naprosto u p****e, domorodci z něho měli hovno a třeli bídu s nouzí, z toho logicky vyplynul opačný extrém, komouš Chavez.

Extrémní kapitalismus, ve kterém ovládá nerostné bohatství celé země pár nadnárodních korporací, které pouze vysávají zemi a nic nevrací, a druhý opačný extrém, ve kterém nerostné bohatství ovládají neschopní domácí bolševici, to znamená vždy pouze jediné, běžný člověk bude žrát hlínu. A to do značné míry platí i na Afriku, kde je zkorumpovanost absolutně největší na celém světě a navíc si s sebou celý kontinent nese postkoloniální zmatek, kdy evropští kolonizátoři absolutně zpřetrhali jakékoliv společenské a kulturní vazby a z celé Afriky udělali továrnu na nerost, ve které zaměstnávali zadarmo otroky. Po pádu kolonií ty země vedli obvykle diktátoři, či lehce uplatitelní pseudodemokraté. A seš na začátku, úzká skupina lidí bohatne, zbytek lidí chcípá. Jeden z důvodů, proč se tam taky tak často bojuje. Ne, to skutečně nemůžeš posuzovat s Japonskem. Kurva, nakonec jsme se rozepsal, ačkoliv jsem nechtěl, ale už na to fakt seru.

56

Odpovědět

+ZeckJistě, za všechno může zahraniční kapitál, kapitalisté a židozednáři. :-P

Chtěl jsem poukázat na to, že i když je země v libovolné pr****, tak pokud tam místní chtějí, mohou se z toho dostat vlastní pílí. Ne, Rusko, Putlera, Saudy (výše) a podobné opravdu rád nemám (neboj u Trumpa a Clinton považuji za idioty), ale v rámci objektivity je třeba je zmínit. Sám dokonce zastávám názor, který je v ČR menšinový, že jsme v roce 1989 nepotřebovali Havla, ale Pinocheta a všechny bolševické svině, co během svého členství podepisovali souhlas s okupací ČSR vojsky Varšavské smlouvy, měli věšet na kandelábry podél D1 a zbytek odsunout do Ruska.

Obchod s otroky kvetl v Africe dávno před tím, než ji kdokoliv kolonizoval. Korupci do Afriky nepřivedl bílý zlý muž - v jeho zájmu naopak byla minimální korupce, aby mohl efektivně „krást“ nerostné bohatství. Přestože ten velký zlý bílý muž kradl bohatsví těch zemí, věděl, že musí zajistit určitou životní úroveň, jinak se tam lidé budou bouřit. Dnes většina afrických států není schopna nejen suroviny těžit, i když je má přímo pod nosem, ale dokonce většina afrických států má životní úroveň nižší než pod tím zlým bílým mužem. Pokud stále tvrdíš, že za to můžeme my, měl by ses nad sebou zamyslet.

Já se o tom fakt nechci hádat, protože ono to sem nepatří, jen jsem si chtěl kopnout do pozérského trolla „Yeeeeeeehaaaaaah“. Jestli souhlasíš, nechme to být a můžeme pokračovat pod nějakým tématicky zaměřeným videem. ;-)

61

Odpovědět

+-HoNY-Ne, židozednáři nemůžou za nic, protože nejsou. Ne, kapitalismus nemůže za všechno. Ale může za hodně věcí. Z věcí, za které nemůže, jmenujme vaši snahu podsouvat oponentům konspirační bláboly, to padá čistě na vaši hlavu.

Blahopřeji, kdyby bylo po vašem, je Československo rozvráceno občanskou válkou, jeho hospodářství zničené, takže je na tom hůř, než Moldávie nebo Ukrajina, a vy sám jste nejspíš mrtvý.

Znovu opakuji: Pokud ti "bílí kapitalisté" v té zemi žili, bylo pro ně žádoucí udržet tam stabilitu, protože netoužili po tom, nechat si zatlouct kolík do hlavy. Teď tam nežijí, a je jim to logicky jedno, hlavně že suroviny tečou.
Pokud tyto své myšlenky píšete na přístroji obsahujícím tantal z Konga, měl byste se nad sebou zamyslet.

Do pozérského trolla jste si kopnul jedním řádkem, do Afriky a Jižní Ameriky osmi.

14

Odpovědět

Rozhodně všem doporučuji knihu. Je mnohem mnohem lepší, než celej tenhle film :)

253

Odpovědět

Přesně. Navíc se tak krásně čte. Nepamatuju si, kdy sem se u knížky tak strašně natlemil. Fakt hodně zábavná. Po přečtení sem si pustil prodlouženou verzi filmu a čekal něco super, když to mělo takový dobrý hodnocení a bohužel přišlo dost zklamání. Vynechali tak půlku věcí, kupu věcí zjednodušili o proti knize, třeba to pěstování brambor a jiné problémy, které v knize opravdu řeší a jde mu o život. Ve filmu mi to přišlo vše až moc jednoduché, jak kdyby byl někde na školním výletě. Ani nepřenesli tu hromadu vtipů a to napětí, které je v knize. Za mě průměrný film, možná kdybych neznal knížku, tak by to bylo lepší pokoukání. Ale tahle kniha rozhodně stojí za přečtení.

120

Odpovědět

+GimliNaprostý souhlas! :)

10

Odpovědět

Knížka je spíše učebnice matematiky základní školy... 10 brambor = 5 Solů navíc... Na kolik Solů vydrží 100 brambor ? A tohle čteš půl knížky. Druhá půlka po kolika hodinách musím zastavit a nabrat sluneční energii?
Knížku bych doporučil spíš jako doplňující prvek pro učitele.

27

Odpovědět

Nenávidím sci-fi téma, nenávidím herce Matt Damon, nenávidím vesmír = na tohle jsem vyloženě alergickej! Ale film Marťan mě dokonce tak překvapil a i ten herec to tam skvěle zahrál. Pro mě film překvapení roku. 5/5

623

Odpovědět

Len tak pre zaujimavost. Co sa da nenavidiet na vesmire? Ako moze vzbudzovat take negativne reakcie? :D

311

Odpovědět

+FoxholePiš česky!

231

Odpovědět

+5825To sedí od někoho, kdo neskloňuje jména, má chybný plurál u slova "téma" a stvoří příšernou větu s nesmyslným "dokonce tak".

A připojuji se k otázce.

161

Odpovědět

+Foxholekeď si dem*nt tak z princípu nenávidíš všetko naokolo

170

Odpovědět

Nebylo Meth Damon myšleno narážka na jeho vzhled? Vypadá jak feťák. Použil bych něco na způsob českého překladu Breaking Bad - Perníkový Damon. :-)
Meth = Methamphetamine = pervitin

79

Odpovědět

Ty by jsi úpřímně už neměl brát drogy :D

616

Odpovědět

+5825Nojo, asi bych s nimi měl asi přestat. :-) Takže Meth Damon v čase 3:54 není narážka na jeho vzhled? :-D Protože podle mě opravdu vypadá jak tuctovej homelessák povalující se na nádraží a žebrající o drobný na chlast a drogy. ;-)

70

Odpovědět

+-HoNY-Aha,takže vlastní zkušenost říkáš,jo? :D

011

Odpovědět

Jop, je to samozrejme narazka na jeho vzhled, ale v prekladu by se zase ztratila podobnost s jeho jmenem (Matt - Meth), tak jsem to nechala byt a doufala, ze to lidi pochopi. A pochopili. :)

50

Odpovědět

+hAnkoFet Damon ;)

20

Odpovědět

+KolemjdoucíA vidíš, to mě nenapadlo! Díky, s dovolením použiju. :)

00