Gary Moore - Over The Hills And Far AwayHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:99
Počet zobrazení:8 844

Gary Moore (1952–2011) ze Severního Irska se proslavil jako zpěvák, skladatel a virtuózní kytarista. Působil v kapelách jako Skid Row, Thin Lizzy nebo Colosseum II a spolupracoval s mnoha dalšími rockovými a bluesovými muzikanty. Dnes si v Hudebních klenotech připomeneme jeho Over the Hills and Far Away z alba Wild Frontier (1987)

Přepis titulků

Přišli si pro něj jedné zimní noci. Byl zadržen a zatčen. Prý došlo k loupeži a našli jeho pistoli. Dovedli ho na stanici. Tam čekal do svítání. Jak ho vedli na lavici obžalovaných, věděl, že na něm byla spáchána křivda.

"Jsi obviněn z loupeže," říká mu soudce. Věděl, že bez alibi dalšího dne už nebude svobodný. Za dalekými kopci bude dlouhých deset let odpočítávat každý den. Za horami a moři, čeká ho tam život vězně.

Věděl, že ho to přijde draho, ale přesto se to neodvážil říct. Kde přesně byl tu osudnou noc, musí zůstat tajemstvím. Musel potlačit slzy vzteku. Jeho srdce tlouklo jako buben. Se ženou svého nejlepšího přítele strávil svou poslední noc svobody.

Přes daleké kopce, přísahá, že se jednoho dne vrátí. Přes daleké hory a moře vrátí se zpět do její náruče. Přes daleké kopce. Přes daleké kopce. Každou noc ve své cele se dívá přes mříže ven.

Čte dopisy, co mu napsala. Jednoho dne pozná chuť svobody. Za dalekými kopci modlí se, aby se jednoho dne vrátil. Stejně jistě, jako se řeky vlévají do moře, vrátí se zpět do jeho náruče. Za dalekými kopci přísahá, že se jednoho dne vrátí.

Stejně jistě, jako se řeka vlévá do moře, vrátí se zpět do jeho náruče. Za dalekými kopci modlí se, aby se jednoho dne vrátil. Stejně jistě, jako se řeky vlévají do moře, vrátí se zpět do její náruče. Za kopci... Za dalekými kopci.

Za kopci... Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Od Garyho Moora je úžasná Still Got The Blues. Nejenže nádherný ploužák s nádhernou kytarou, ale i skvělý text pro někoho kdo poznal, že příliš mnoho žen je z Venuše.

20

Odpovědět

Gary byl fantastickej kytarista; čest jeho památce... Tahle skladba je luxusní, ale já mám radši její již zmíněný cover od Nightwish.

50

Odpovědět

Od Garyho Moora doporučuju The Loner, lepší kytarovou baladu nenajdete.

50

Odpovědět

Má toho spoustu. Taky doporučuju album Wild Frontier.

30

Odpovědět

+AbbthZnám dost dobře, ten chlap byl legenda.

10

Odpovědět

Jarda ? Si to ty ? :D

10

Odpovědět

Díky za skvělou pecku! :)

10

Odpovědět

Můj život už nebude takový jaký byl. Doteď jsem si myslel, že je to originál od Nightwish :( :(

63

Odpovědět

Nightwish mají na kontě tolik coverů, že by to vydalo na pěkně dlouhé samostatné album ;)

30

Odpovědět

Tohle znám z Nightwish. Ani jsem nevěděl, že to je jen remake. :-)

152

Odpovědět

Neboj, i tohle je remake :D

00

Odpovědět

+Brouk PytelOpravdu? Snažím se to najít na wikipedii, ale není to tam jako cover psané. Písničky tohohle názvu existovaly, ale je tahle coverem některé z nich?

00

Odpovědět

Téma textu a věta jež je v názvu odpovídá tradiční anglické písničce. To je asi tak všechno, co to s tím má společného. Tou písní se inspirovalo spoustu skladeb, ale většinou jenom v textu.

10

Odpovědět

+Autohttps://en.wikipedia.org/wiki/Over_the_Hills_and_Far_Away_(album)

U první skladby je uvedeno "Gary Cooper (cover)"

To myslím vystihuje vše :)

10