Thumbnail play icon

Roy Orbison - You Got ItHudební klenoty 20. století

Přidat do sledovaných sérií 37
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:2 899

Roy Orbison byl americký zpěvák a skladatel. Mezi jeho největší hity patří Oh, Pretty Woman (1964), Crying (1961), nebo In Dreams (1963), který použil David Lynch ve filmu Modrý samet. Koncem 60. let začala Orbisonova sláva pohasínat a do top 10 ho znovu vrátila píseň You Got It (1989). Roy Orbison byl uveden do několika síní slávy a časopis Rolling Stone ho zařadil na 37. místo žebříčku největších umělců všech dob a na 13. místo žebříčku nejlepších zpěváků všech dob. Orbison zemřel 6. prosince 1988 v 52 letech na infarkt. 23. dubna by oslavil 80 let.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajímavá skladba, taková pohodová, pozitivní... Taky dobré záběry ze studia, třeba když tam řežou do 4 kytar v kroužku :)
A ten refrén mi připomíná All You Need Is Love (omlouvám se, že jsem vám to zkazil, odteď to tam pokaždé uslyšíte) :D

50

Odpovědět

Orbison zemřel 6. prosince 1988 v 52 letech na infarkt.
....znovu vrátila píseň You Got It (1989)

Takže nezemřel. Je to jeden z těch co se bojí světla... :)

50

Odpovědět

Píseň skutečně vyšla až těsně po jeho smrti v lednu 1989 - to mě napadá, jak moc velký vliv na nadšené přijetí písně jeho smrt právě měla. Někdy bohužel musí umělec umřít, aby nám připomněl jak výjimečný byl...

70

Odpovědět

Tak tímhle jste mi zlepšili den! :) Roy Orbison byl majitelem jednoho z nejlepších hlasů v historii...věčná škoda ho, ale po tom všem, co ho v životě potkalo, to holt jeho zdraví už nezvládlo...BTW všimněte si například v záběrech na klavír Jeffa Lynnea (např. ELO), se kterým se Roy setkal v Travelling Wilburys ;)

120

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)