Elvis Presley - Jailhouse RockHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:663
Počet zobrazení:11 049

Je 7:30, středa, ladíte stanici VideaČesky.cz a s ní i další díl Hudebních klenotů 20. století! Krále popu tu již máme, a tak je naší povinností uvést i krále Rock and rollu. Je tu Elvis Presley a já jsem si pro vás zkusil ve verších přichystat jeho vypalovačku Jailhouse Rock. Píseň Jailhouse Rock byla nahrána roku 1956 a vydána o rok později, dne 24. září 1957. Ten samý den byl vydán také Presleyho stejnojmenný film, ve kterém tato skladba zazněla poprvé. Prakticky ihned po vydaní se tato píseň dostala na 1. místa téměř všech hitparád po celém světě. Videoklip této písně je znám jako první hudební videoklip na světě. Některé z postav uvedené v této písni jsou skuteční lidé. Například slova "Crack, boom, bang" byla přezdívkou bubeníka Williama Thomase Fairbankse, Chytrák Henry byl známý hudebník z Los Angeles, žádný trestanec, a "Gang Purple" byl skutečný gang. Časopis Rolling Stone poznamenal, že část textu, ve které tancují vězni flirt dance, může narážet na homosexuální vztahy mezi vězni. Inspiraci na tento text si Elvis vzal pravděpodobně z filmu "The Girl Can't Help It", konkrétně z písně "Rock Around the Rockpile". Píseň hrála na svém koncertě také spousta kapel, namátkou uvedeme Queen či ZZ Top. Skladba je v pořadí 67. v žebříčku 500 nejlepších písní všech dob a byla jmenována do Rock and rollové síně slávy. Celým jménem Elvis Aaron Presley, známý pod přezdívkou The King, se narodil roku 1935 v Tupelu, stát Mississippi. Jeho rodiče pocházeli z velmi chudých poměrů, ačkoliv to Elvis později popíral. Svou první kytaru dostal k jedenáctým narozeninám a první akordy ho naučil jeho strýc. Svou první skladbu nahrál v roce 1953, nesla název My Happiness and That's When Your Heartaches Begin a nahrál ji "prý" jako dárek pro svoji matku - což ovšem není tak úplně pravda, jelikož malou desku Elvis nahrál v srpnu 1953, tedy čtyři měsíce od narozenin jeho matky. Pravý důvod byl ten, že Elvis chtěl otestovat sám sebe, jak vlastně zní. Jeho kariéra začala vzkvétat díky jeho přechodu k velké nahrávací společnosti RCA Records a jeho nezapomenutelným pohybům v různých televizních show. V prosinci roku 1957 obdržel předvolání k nástupu na vojnu a během vojny poznal svou budoucí manželku Priscillu Beaulieu, se kterou se později rozvedl. 16. srpna 1977 byl nalezen svojí snoubenkou Ginger Aldenovou mrtev na podlaze koupelny ve svém domě nazvaném Graceland v Memphisu. Mnozí lidé věří, že zemřel na předávkování drogami. Oficiální verze se však přiklání k tomu, že příčinou smrti byl srdeční infarkt. Po jeho smrti se sídlo Graceland proměnilo v muzeum a stalo se druhým nejnavštěvovanějším domem v USA hned po Bílém domě. Každoročně se sem sjíždějí davy fanoušků, Elvisovi napodobitelé a dvojníci. Jeho písně vycházejí stále znovu a mnozí lidé dodnes věří, že nezemřel a jednou se vrátí. Informace sepsal Adam Karas, za což mu opětovně děkuji.

Přepis titulků

... a tahle nás vždycky hrozně bavila. Jailhouse Rock. Raz, dva... Raz, dva, dva... Raz, dva... Raz, dva, dva... Raz, dva... Raz, dva, dva...

Ředitel uspořádal párty v okresní věznici. Doslechla se o tom banda vězňů smutnících. Pak začali hopsat a už to všechno jelo. Měli jste slyšet, jak to těm trestancům pělo... Pojďme to rozbalit. Všichni to pojďme rozbalit. A všichni z celého vězeňského bloku... tančíme do rytmu vězeňského rocku.

Spider Murphy na tenorsaxofon hrál. Little Joe zas vzduch do své trumpety hnal. Bubeník z Illinois dělal jenom bum, třísk, prásk. Rytmická sekce byla jeden velký Purple Gang... Pojďme to rozbalit. Všichni to pojďme rozbalit. A všichni z celého vězeňského bloku... tančíme do rytmu vězeňského rocku.

Číslo 47 řeklo číslu 3: "Ten nejroztomilejší trestanec ty pro mě jsi. Tvoje společnost by pro mě jistě byla šok. Tak pojď a rozjedeme spolu vězeňský rock..." Pojďme to rozbalit. Všichni to pojďme rozbalit. A všichni z celého vězeňského bloku... tančíme do rytmu vězeňského rocku.

Sad Sack seděl na bloku celém z kamene. V rohu smutně doufal, že si na něj někdo vzpomene. Dozorce mu řekl: "No tak, kamaráde, nebuď suchar. Když ti nikdo nezbyl, co kdybys vedle židle dupal..." Pojďme to rozbalit. Všichni to pojďme rozbalit. A všichni z celého vězeňského bloku... tančíme do rytmu vězeňského rocku.

Chytrák Henry řekl Bugsovi: "U všech svatých, nikdo se teď nedívá, můžeme vzít do zaječích." Bugs se otočil na Chytráka a řekl: "Klídek, mladej, ale já bych ještě tančil, takže odsud klidně padej..." Pojďme to rozbalit. Všichni to pojďme rozbalit. A všichni z celého vězeňského bloku... tančíme do rytmu vězeňského rocku.

Tančíme do rytmu vězeňského rocku... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak a kdo si všiml, že ta trubka, kterou tam máchají, je z papíru? :D

00

Odpovědět

Video opět funkční.

00

Odpovědět

Je to víc jak rok a furt si to tu pouštim :D :D :D

200

Odpovědět

ahojky, konečně vím o čem se zpívá(zvrtla jsem si před 10síti lety)při jedné z tanečních variac se svým mužem na tuhle píseň kotník.
Díky za překlad.
Píseň, kterou můžu slyšet 100x a vždy mě při ni mrazí je In The Ghetto.

190

Odpovědět

Výborná písnička, skvělej klip k tomu. Elvis válel...
Měl bych tip na někdy příště: http://www.youtube.com/watch?v=57q3kq4FP2o

190

Odpovědět

PokerZdarma > dekuju

190

Odpovědět

Menehror - ty nevis proc ? viděl jsi vubec ten film ? pokud ano, tak jsi ho pust ještě, protože jsi to zdřejmě nevnímal nebo nepochopil.

191

Odpovědět

Perfektní song, Elvis je číslo. hodnocení za deset, jinak to nejde.

Měl bych návrh na příští song - Bruce Springsteen - The Ghost of Tom Joad z Rock&Roll Hall of Fame. Je to live a má to vynikající atmosféru. Navíc, to je zahrané a napůl odzpívané s Tomem Morellem (kytarista Rage Against The Machine). Zde odkaz http://www.youtube.com/watch?v=OLFLrTnue9s

190

Odpovědět

Já nevím proč, ale když jsem viděl ty jeho kreace, ihned jsem si vzpomněl na Foresta Gumpa. :D

190

Odpovědět

Behold! The King!

190

Odpovědět

Tisíckrát lepší než dnešní hudební klipy, a písnička samozřejmě super :)

200

Odpovědět

Elvis nezemřel, jenom se vrátil na jeho domovskou planetu :D

220

Odpovědět

Lapíz: Forest gump :) jak tam s nim tancoval :)

190

Odpovědět

To ho naučil Forrrest! Forrest Gump! Krásnej song! :)

210

Odpovědět

Zalda je to treba tady: http://www.metrolyrics.com/rs

190

Další