The Rolling Stones - AngieHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:420
Počet zobrazení:10 468

Další středa v měsíci nám právě začíná a my vám děkujeme, že jste se její začátek rozhodli strávit ve společnosti Hudebních klenotů 20. století. Včera oslavil své 68. narozeniny jeden rockový velikán ze skupiny, která prakticky založila hudební žánr zvaný rock. Tím oslavencem je Mick Jagger ze skupiny The Rolling Stones! Navzdory tomu, že jejich asi nejznámějším songem je hit „(I Can't Get No) Satisfaction“, jsme se rozhodli, že vybereme neméně známou, leč krásnou baladu s názvem Angie. Pár slov sepsal tradičně Kari.

Angie vyšla roku 1973 na albu Goats Head Soup. V písni se zpívá o ukončení jednoho milostného vztahu. Song byl vydán jako singl v srpnu roku 1973 a dostal se na vrchol americké hitparády Billboard Hot 100 a dosáhl pátého místa v britské hitparádě singlů. Angie byla téměř úplně jak textově, tak hudebně napsána Keithem Richardsem. Ten ve svém životopise píše, že písnička Angie v podstatě popisuje heroin a jeho pokus o detoxikaci v Německu, aby jednou provždy mohl říci, že „je čistý“.

The Rolling Stones je britská rokenrolová skupina v čele se zpěvákem Mickem Jaggerem. Vznikla v Londýně v roce 1962 a hraje dodnes. Skupina se proslavila počátkem 60. let jako protipól skupiny The Beatles. Od počátku hráli drsněji než Beatles a své okolí neustále šokovali svým zjevem a chováním. Nejvíce se ve skupině točil post kytaristy, ať už vlivem drog (Brian Jones), nebo nezvladatelným životním stylem skupiny (Mick Taylor). Nakonec na tomto místě zakotvil vynikající kytarista Ron Wood a dnešní sestava „Stounů“ vypadá takto: Mick Jagger (zpěv), Keith Richards (kytara, zpěv), Ron Wood (kytara) a Charlie Watts (bicí). V žebříčku padesáti nesmrtelných interpretů rock and rollu časopisu Rolling Stone se kapela umístila na 4. místě. Tato banda se postupně svojí vynikající hudbou a neukázněným životním stylem vypracovala mezi absolutní rockovou špičku. Její notoricky známé logo (vypláznutý jazyk) je podle hudebního časopisu Kerrang! nejlepším logem ze všech hudebních skupin. The Rolling Stones poměrně často navštěvovali Českou republiku, a to v letech 1990, 1995, 1998 a 2003, a to pokaždé v Praze. Zatím poslední koncert u nás odehráli na brněnském Výstavišti v červenci 2007. Na souhrn všech koncertů této kapely v České republice se můžete kouknout zde. Doufejme, že Stouni vydrží hrát ještě co možná nejdéle a že k nám opět brzy zavítají.

 

Přepis titulků

Angie... Angie... Kdy se rozeženou ty mraky nad námi? Angie... Angie... Kam nás odsud život zavede? Když naše duše postrádají lásku a v kabátech nemáme žádné peníze.

Nemůžeš říct, že jsme spokojeni. Ale Angie... Angie... Nemůžeš přeci říct, že jsme to nikdy nezkusili. Angie, jsi překrásná. Ale není to už dlouho, co jsme se rozloučili? Angie, stále tě miluji.

Vzpomínáš si na všechny ty noci, které jsme probrečeli? Veškeré sny, kterých jsme se pevně drželi, asi všechny zmizely v dýmu. Ale dovol mi, abych ti něco pošeptal do ucha. Angie... Angie... Kam nás odsud život zavede?

Angie, neroň slzy, chuť tvých polibků je stále tak sladká. Nerad vidím smutek ve tvých očích. Angie... Angie... Není to už dlouho, co jsme se rozloučili? Není to už dlouho, co jsme se rozloučili? Když naše duše postrádají lásku a v kabátech nemáme žádné peníze.

Nemůžeš říct, že jsme spokojeni. Ale Angie... stále tě miluji, zlato. Kam se podívám, tam vidím tvé oči. Není ženy, která by ti šlapala na paty. No tak, zlato, utři své slzy. Ale Angie...

Angie... Není hezké být naživu? Angie... Angie... Nemohou tvrdit, že jsme to nikdy nezkusili. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A znova.

10

Odpovědět

Video opět funkční.

181

Odpovědět

Nefunguje :(

180

Odpovědět

Vždycky, když to slyšim, tak se rozbrečim...nevíte čím to bude :)

192

Odpovědět

Snad nebudu za barbara ale jsem jediny kdo pri poslechu zaziva deja vu ze posloucha eagles a omegu?:-D

193

Odpovědět

No jo málem bych zapomněl na Stouny!
Takhle živoucí legendu nenajdete!
http://www.youtube.com/watch?v=3a7cHPy04s8
http://www.youtube.com/watch?v=Q9DDpmyPZZA
http://www.youtube.com/watch?v=XIX0ZDqDljA

190

Odpovědět

a co tak Nazareth a Love Hurts......?????????

193

Odpovědět

srdcovka !

190

Odpovědět

BugHer0: Pořádná hudba tu ještě nebyla :D neviděl jsem zde Jimmiho Hendrixe :)

180

Odpovědět

bakeLit Presne mal som na mysli hudobné kanály ako mtv a pod. kde už hrajú málo týchto ,,klenotov,,:) o vašších stredajších peckách viem,lebo si ich nenechám újsť.:)

180

Odpovědět

lixunfa: Suhlasim s tymi pesnickami mohli by tu pit nejake pesnicky od aphex twin. Naprikad http://www.youtube.com/watch?v=uUmNmpGnKp4&feature=related jedna sa o moc peknu pesnicku originalnu a hlavne to neni komercne.

180

Odpovědět

Diky, konecne se dostalo i na Rolling Stones, musim jen pochvalit. Stali na zacatku neceho noveho, plne si zaslouzi tu byt...

180

Odpovědět

Bug: On asi nenarážel na náš web. ;-)

190

Odpovědět

Snuffer: Co to píšeš za blbost? Každou středu sem přidáváme pořádný starý hudební pecky a ty napíšeš, že teprv TEĎ je tu pořádná hudba? :-D To nechápu.

181

Odpovědět

Konečne ozajstná hudba a nie niaka katy perry alebo rebeca black d´akujem za preklad

180

Další