The Rolling Stones - Anybody Seen My Baby?Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:288
Počet zobrazení:8 710

Další týden nám opět uplynul a my vás zdravíme u dalšího dílu Hudebních klenotů 20. století! Dnes si dáme opět malé opáčko rockových legend. Těmi legendami jsou kdo jiní než Rolling Stones a jejich pecku pro dnešní ráno zaručeně každý zná. Na scénu přichází Anybody Seen My Baby? a jelikož jsme tu „Stouny“ již jednou měli s písní Angie, o kapele si můžete počíst tam. Info o písni tradičně od Kariho.

Píseň Anybody Seen My Baby? vyšla poprvé na albu Bridges to Babylon roku 1997. Autory této skladby jsou hlavně Mick Jagger a Keith Richards. Autorství můžeme připsat také K. D. Langovi a Benu Minkovi kvůli velice podobné melodii refrénu v Langově písni Constant Craving, která vyšla pět let před dnešním klenotem.  Jagger a Richards však tvrdí, že píseň nikdy před tím neslyšeli. Anybody Seen My Baby? je typickou skladbou éry alba Bridges to Babylon – obsahuje širokou inspiraci různými hudebními žánry, včetně hip-hopového umělce Biz Markieho (dvě rapové věty v písni). Song se stal téměř ihned po svém vydání celosvětovým hitem, v evropském žebříčku Top 20 se umístil na 1. místě. Videoklip měl dvě verze, v té druhé verzi se objevilo méně nahoty. Ve videoklipu se také objevuje herečka Angelina Jolie jako striptérka, která jde na toulky New Yorkem.

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Vyznala mi svou lásku. Nato zmizela ve větru. Smířit se s tím byla nemožná věc. Byla víc než nádherná. Blížila se nadpozemské kráse. S jakýmsi nádechem prostosti. Zavřu oči...

a najednou jsou tři odpoledne. Poté si uvědomím, že doopravdy nadobro odešla. Viděl někdo moje... zlatíčko? Nespatřil ji někdo tady... poblíž? Láska se vypařila a oslepila mě.

Už dlouho ji hledám, ale marně. Dočista se ztratila... v davu. Prohrabával jsem se časopisy... u jednoho stánku na Mercer Street a zdálo se mi, že jsem ji zahlédl. Jako by nasedala na motorku, přičemž vypadala jako dáma.

Je možné, že mi i zamávala? Roním slané slzy... Hodiny odbíjí třetí odpolední. Zmizela mi z dohledu? Že by doopravdy nadobro odešla? Viděl někdo moje... zlatíčko? Nespatřil ji někdo tady...

poblíž? Stačí, když jen zavřu oči, a natáhnu ruku a dotknu se ceny. Nespatřil ji někdo tady... poblíž? Přišli jsme reprezentovat Brooklyn, Queens a Manhattan... Celý svět, přišli jsme zkrátka reprezentovat úplně každého. Viděl někdo moje...

zlatíčko? Neviděl ji někdo? Vypadá to, že ne... Stačí, když jen zavřu oči, a natáhnu ruku a dotknu se ceny. Nespatřil ji někdo tady... poblíž? Viděl někdo moje... zlatíčko?

Nespatřil ji někdo tady... poblíž? Občas se nad tím zamýšlím... a mám pocit, že je jen výplodem mé fantazie...

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jedna z těch legendárních :D prober se chlape

181

Odpovědět

A co takhle se konečně dostat z druhé poloviny 20. století a přeložit třeba This land is your land od Woodyho Guthrie ? :)

184

Odpovědět


Odpovědět

Super za kazdej song od STOUNŮ ti děkuju.Až teď jsem si všim že ta kráska je Angelina Jolie :)

180

Odpovědět

Ze všech songů Stounů vyberete tuhle sračku...pfff

1820

Odpovědět

Jo stouni♥, diki doufam ze tohle neni posledni co od nich prelozite, jasna 10*, a preklad stejna znamka jen tak dal.

181

Odpovědět

Aha tak sory, mě se jenom nezobrazovalo to CC, už je to dobrý :D

180

Odpovědět

Já teda stouny neposlouchám, takže tenhle song neznám, ale trochu mě udivilo, že to není přeložený ;-)

182

Odpovědět

Na to jak mam Stouny rád , tak tohle mi k nim vůbec nesedí :-/

188

Odpovědět

psycho klip a vzláštní písnička :) nic pro mě, ale líbilo se mi to.

182

Odpovědět

Jedna z těch legendárních :D

183