Sandra - Maria MagdalenaHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:113
Počet zobrazení:12 103

Dnes se vrátíme na diskotéky 80. a 90. let, přesněji do roku 1985, kdy západoněmecká zpěvačka vystupující pod jménem Sandra vydala svůj singl Maria Magdalena. Byl to hit, který ji vyšvihl na přední příčky mnoha světových hitparád.

Sandra Cretu (rodným příjemním Lauer) se narodila v roce 1962 v Saabrückenu. Před svou sólovou kariérou vystupovala v ženském disco triu Arbesque, které se však v roce 1984 rozpadlo. Společně se svým producentem ( a budoucím manželem) Michaelem Cretu vytvořila několik hitů, z nichž je tento asi nejznámější. Svou kariéru přerušila v roce 1995, kdy se jí narodila dvojčata Nikita a Sebastian. Poté se několikrát snažila vrátit do branže a vystupovala jako hostující zpěvačka na albech Enigmy  nebo nahrála duet Secrets of Love s hudebníkem DJ BoBo. Se svým manželem se rozvedla v roce 2007, ostěhovala se na Ibizu, kde si vzala hudebního producenta Olafa mengese. I s ním se v roce 2014 rozvedla.

Přepis titulků

Dala jsem ti svou lásku. Chceš mou duši. Dala bych cokoliv za to, abych žila s tebou. Proč nevidíš, kým jsem? Zbystři své smysly a vytáhni nůž, ubliž mi a pochopíš. Nikdy nebudu Máří Magdalénou... Jsi stvořením noci.

Máří Magdaléna... Jsi obětí boje, potřebuješ lásku. Slib mi rozkoš. Potřebuješ lásku. Nikdy nebudu Máří Magdalénou... Jsi stvořením noci. Máří Magdaléna... Jsi obětí boje, potřebuješ lásku.

Slib mi rozkoš. Potřebuješ lásku. Proč musím lhát? Proč musím hledat výmluvy? Kdy se vzbudíš a uvědomíš si, že se ti nikdy nepoddám. Snaž se získat mou náklonnost a snaž se mě získat. Ale já tyhle hry také znám.

Nikdy nebudu Máří Magdalénou... Jsi stvořením noci. Máří Magdaléna... Jsi obětí boje, potřebuješ lásku. Slib mi rozkoš. Potřebuješ lásku. Nikdy nebudu Máří Magdalénou... Jsi stvořením noci.

Máří Magdaléna... Jsi obětí boje, potřebuješ lásku. Slib mi rozkoš. Potřebuješ lásku. Nikdy nebudu Máří Magdalénou... Jsi stvořením noci. Máří Magdaléna... Jsi obětí boje, potřebuješ lásku.

Slib mi rozkoš. Potřebuješ lásku. Nikdy nebudu Máří Magdalénou... Jsi stvořením noci. Máří Magdaléna... Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je s**t. Jak jsem to tady slyšel dva dny zpátky, tak jsem si říkal, co je to za s**t, a teď už poslouchám všechny její pecky.... OMG :D byl jsem nakažen.

31

Odpovědět

Tomu se říká Cretuovo kouzlo chlapče :D. Neodoláš :D.

20

Odpovědět

+whealteaNejvíc mi od ní jede tohle :D ani jsem nevěděl, že to je její písnička
https://www.youtube.com/watch?v=r8ShhdE9vGM

00

Odpovědět

+DinoCopJe a není ;). Myslím, že původní verze je někdy z 60 let nebo tak a Cretu a spol se toho chopili, aby tomu udělali v té době moderní aranžmá... Jenom by mě zajímalo, jestli když si tu písničku brali Worlds Apart někdy v půlce devadesátých let, tak to brali podle ní, nebo věděli, že je to ještě staršího data, ten originál ;). Jinak Sandra si udělala takovou tradici z toho, že na každém albu má jednu převzatou písničku a myslím že jim ve většině případů rozhodně nedělá ostudu (hodně se mi líbí její verze Free love, která je původně od Depešáků.. https://www.youtube.com/watch?v=4LMG5Rx1fqY)

20

Odpovědět

+DinoCopHa, tak jsem myslím našla originál Everlasting love ;). Ale myslím, že když se zaposlouchám, tak u Sandry je poněkud změněný text: https://www.youtube.com/watch?v=f8V6ro148b4

10

Odpovědět

Proč hned zničila? Wheel of Time rozhodně není špatné album... A neměla jsem pocit, že by se na ni nějak výrazně zapomělo.. Už jenom tím, že se angažovala v Enigmě si její hlas lidi prostě pamatovali...

30

Odpovědět

Tak mě napadá, že jestli si něčím zničila kariéru, tak rozvodem s Cretuem.. Jeho absence je hodně znát. Back to life je příšerné album, úplně mimo a to jak hudebně, tak textově, tak i po stránce image, kdy najednou nevěděla co se sebou a zapoměla, že je jí už táhne na padesát, tak by se neměla chovat jako dvacítka.

20

Odpovědět

Myslite si ze si kvuli detem znicila karieru.. nebo by stejne sla do riti ?

05

Odpovědět

Mortal kombat ? :D

20

Odpovědět

Tyjo, já jsem ani nedoufala, že tady Sandru někdy uvidím :-O. Rozhodně ne s tímhle hitem, který byl pravda největší, ale textově má i lepší (třeba Hiroshima). Takže díky za potěšení po těžkém pracovním dni :-)

30

Odpovědět

A ještě bych dodala,že mě vždycky mrzelo, že singl Life may be a big insanity z její (podle mě asi nejlepší) desky Paingings in Yellow neměl větší úspěch, protože textově je to taky poměrně silná píseň: https://www.youtube.com/watch?v=vyvx6jqtNbQ.

10

Odpovědět

Krása a díky za překlad. Ta písnička má refrén silný jak hovado :-D

51

Odpovědět

V té době měli snad všichni jeden účes. Baby i chlapi dohromady :D

171

Odpovědět

Jo to si to téhdy Pavel Poulíček docela dával

230

Odpovědět

:D jono, Kolotočář jeden :D

30

Odpovědět

GTA VC :D

120

Odpovědět

Na kterém rádiu to tam je? Nemůžu to podle soundtracku najít, mám pocit že sem to tam slýchával, ale asi v nějaké jiné verzi.

00

Odpovědět

+RainMakerTo už fakt nevím, je klidně možný že to bude i ze 3 nebo z SA. Tohle mě napadlo první.

00