Village People - YMCAHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:435
Počet zobrazení:21 437

Tuto skladbu od Village People není snad ani nutné představovat. Snad všichni už ji někde slyšeli, tak si ji užijte s českými titulky. YMCA je zkratka organizace Young Men's Christian Association (dříve Křesťanská asociace mladých mužů, dnes Křesťanská asociace mladých lidí), jejímž cílem bylo sdružovat a zabavit dospívající chlapce. Ať už sportem nebo různými tvořivými aktivitami. Skladba YMCA vznikla v roce 1978 poté, co producent Henri Belolo uviděl na budově nápis YMCA a napadlo ho o této instituci napsat skladbu. Ačkoliv hlavní zpěvák Village People Victor Willis popíral, že by skladba byla od počátku míněna jako jakási neoficiální hymna gayů (Willis je heterosexuál), z náznaků v textu a kostýmů, které si lehce utahují ze stereotypů o oblékání gayů v té době, lze získat opačný dojem. Navíc v té době Ymcu údajně využívali mladí gayové jako místo ke schůzkám, aniž by vyvolávali pohoršení. Původně se předpokládalo, že si píseň najde místo pouze v úzkém okruhu gayů, avšak díky chytlavé melodii a textu se stala populární i mezi většinovou populací. V hudebním žebříčku USA se držela na 2. místě, v žebříčku Velké Británie dokonce na 1. místě. Celosvětově se prodalo 5 380 000 kusů alba Cruisin' na kterém se tato skladba nacházela. I v dnešní době se často hraje na sportovních akcích, diskotékách nebo i mnoha školních akcích.

Přepis titulků

Hochu, není třeba se cítit sklesle. Říkám, hochu, zvedni se ze země. Říkám, hochu, kvůli tomu, že jsi v novém městě, není třeba být nešťastný. Hochu, je tu místo kam můžeš jít. Říkám, hochu, když ti docházejí prachy. Můžeš tu zůstat a jsem si jistý, že tu najdeš mnoho způsobů, jak se pobavit.

Je zábava pobývat v Ymce. Je zábava pobývat v Ymce. Mají vše, co potřebuješ k zábavě, a můžeš si s chlapci vyrazit... Je zábava pobývat v Ymce. Je zábava pobývat v Ymce. Umyješ se a dáš si dobré jídlo. Můžeš dělat, co se ti zachce...

Hochu, posloucháš mě? Říkám, hochu, čím chceš být? Říkám, hochu, můžeš naplnit své sny, ale měl bys vědět tuhle jednu věc! Nikdo to nezvládne sám. Říkám, hochu, odlož svou pýchu. A běž do Ymky. Jsem si jistý, že ti pomůžou.

Je zábava pobývat v Ymce. Je zábava pobývat v Ymce. Mají vše, co potřebuješ k zábavě, a můžeš si s chlapci vyrazit... Je zábava pobývat v Ymce. Je zábava pobývat v Ymce. Umyješ se a dáš si dobré jídlo. Můžeš dělat, co se ti zachce...

Hochu, i já byl jednou na tvém místě. Říkám, byl jsem na dně a bylo mi smutno. Cítil jsem, že nikomu na mně nezáleží. Cítil jsem, že celý svět je divný... Tehdy ke mně někdo přišel a řekl: "Hochu, běž dolů ulicí. Je tam místo zvané Ymka a tam tě opět postaví na nohy."

Je zábava pobývat v Ymce. Je zábava pobývat v Ymce. Mají vše, co potřebuješ k zábavě, a můžeš si s chlapci vyrazit... YMCA Je zábava pobývat v Ymce. Hochu, hochu, nemusíš se cítit sklesle. Hochu, hochu, zvedni se ze země.

YMCA Běž rovnou do Ymky. Hochu, hochu, i já byl jednou na tvém místě. Hochu, hochu, říkám, že jsem byl na dně a bylo mi smutno. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak to je docela solidně vyhřátej song. Ale stejně je to mazec. Nejvíc se mi "líbí" ten Bořek Stavitel a ten bukvík v kůži, co vypadá, jakoby právě vyšel z Modrý ústřice. Je to tvrdě chlapská skladba! Nebo chlapsky tvrdá?

252

Odpovědět

Skvělá písnička!
Ale "Nájem zvedej" od Pokondrů je tak trochu lepčí :)

1842

Odpovědět

Už sem si myslel že mě nic nepřekvapí ale překladem tohohle videa jste mě fakt dostali. Jen tak dál jste nejlepší :-D

211

Odpovědět

Je to nejteplejší píseň všech dob (ať si kdo chce, co chce říká), ale já si nemůžu pomoct...Je bezvadná! YMCA Forever!

1822

Odpovědět

Pusť si It's ok to be GAY. :) to je ještě zmalovanější :D ale taky pecka!:)

203

Odpovědět

+DanyDafuq did I just see? To je taková k******a :D

201

Odpovědět

Nejteplejší?! Not even close, jak se říká. Najdi si "Dancing In The Street"

183

Odpovědět

+TurtleElectric six- gay bar?

180

Odpovědět

Ymca a In the Navy jsou prostě nestárnoucí pecky! :)

181

Odpovědět

Jen malá poznámka YMCA se dnes překládá jako Křesťanské sdružení mladých lidí, ne mužů, tedy alespoň tady v ČR a na Slovensku. YMCA funguje dodnes, je nejstarší a největší mládežnickou organizací na světe a je otevřená všem bez rozdílu, tedy i gayům a lesbám. Píseň YMCA je navíc i neoficiální hymnou YMCA po celém světe :)

193

Odpovědět

Upravil jsem popisek, aby tomu odpovídal. Díky

180

Odpovědět

Jedna z nejlepších pecek na diskotéce, maturitním plesu nebo kdekoliv jinde, která se chytne vždy. Už jen pro ten refrén, na které známe všichni tu jednoduchou choreografii :))

184

Odpovědět

Great video, man.
This gets me everytime.
XD XD XD XD

1815